Dažniausiai Užduodami Klausimai


Daikin ir Daikin Altherma

 • Ar "Daikin" yra geras ir kokybiškas prekės ženklas?
  Turėdama virš 90 metų patirties DAIKIN kompanija žino, kad idealiam klimatui reikia daugiau nei tik šildymo ir vėsinimo. Produkcija veikia nepriekaištingai. Lietuvos gyventojai jau spėjo įvertinti gamintoją už ekonomiškus, ergonomiškus, stilingus, patikimus bei aplinką tausojančius sprendimus.
 • Kaip veikia Daikin Altherma šilumos siurbliai?
  Šilumos siurbliai veikia stumdami šaltnešį per šilomokaičių. Viena ritė yra namų viduje, kita - lauke. Esant vėsesniam orui, kai norite šildyti namus, lauko veikia kaip šaltnešio (skystis naudojamas daugelyje skirtingų sistemų, skirtų tam tikros zonos temperatūrai keisti) garintuvas, o vidaus – kaip kondensatorius. Kai šaltnešis lauko garintuvo spiralėje paverčiamas dujomis, jis sugeria šiluminę energiją iš aplinkinio oro, o tada pereina į vėsesnį, esantį namuose. Tokiu būdu šaltnešio garai kondensuojami atgal į skystį ir tuo pat metu šiluminė energija (šiluma) išleidžiama į patalpų orą.
 • Kokie gali būti Daikin Altherma šilumos siurbliai?

  Daikin Altherma šilumos siurbliai yra skirstomi pagal šilumos išgavimo būdą ir galimą pagaminti šiluminę galią.

  Daikin Altherma GEO 3 – geoterminis šilumos siurblys naudojantis R32 šaltnešį. Galimos šiluminės galios 6-10 kW.

  Daikin Altherm 3 R W - aeroterminis šilumos siurblys naudojantis R32 šaltnešį, kurio vidinis įrenginys kabinamas ant sienos (be buitinio karšto vandens talpos). Galimos šiluminės galios 4-16W.

  Daikin Altherm 3 R F - aeroterminis šilumos siurblys naudojantis R32 šaltnešį, kurio vidinis įrenginys pastatomas ant žemės ir turi integruotą buitinio karšto vandens talpą (180-230ltr). Galimos šiluminės galios 4-16W.

  Daikin Altherm 3 R ECH2O - aeroterminis šilumos siurblys naudojantis R32 šaltnešį, kurio vidinis įrenginys pastatomas ant žemės ir turi integruotą buitinio karšto vandens talpą (300-500ltr) su saulės kolektorių pajungimu. Galimos šiluminės galios 4-16W.

  Daikin Altherm 3 H HT W - aeroterminis aukštatemperatūrinis šilumos siurblys naudojantis R32 šaltnešį, kurio vidinis įrenginys kabinamas ant sienos (be buitinio karšto vandens talpos). Galimos šiluminės galios 14-18W.

  Daikin Altherm 3 H HT F - aeroterminis aukštatemperatūrinis šilumos siurblys naudojantis R32, kurio vidinis įrenginys pastatomas ant žemės ir turi integruotą buitinio karšto vandens talpą (180-230ltr). Galimos šiluminės galios 14-18W.

  Daikin Altherm 3 H HT ECH2O - aeroterminis aukštatemperatūrinis šilumos siurblys naudojantis R32 šaltnešį, kurio vidinis įrenginys pastatomas ant žemės ir turi integruotą buitinio karšto vandens talpą (300-500ltr) su saulės kolektorių pajungimu. Galimos šiluminės galios 14-18W.

 • Kaip veikia Daikin Altherma oras-vanduo šilumos siurbliai?
  Šilumos siurblys oras-vanduo paima šilumą / energiją iš lauko oro ir perduoda šildymo ir buitinio karšto vandens sistemai. Per garintuvą iš aplinkos paimama šiluma šilumos siurblyje cirkuliuojančiam šaldymo agentui (Daikin Altherma 3 naudoja R32 freono dujas). Šaldymo agentas sušyla, užverda, išgaruoja ir palieka garintuvą drėgnų dujų pavidalu. Specialiame kompresoriuje (Daikin patentuotas SWING tipo kompresoriuje) dujų pavidalo šaldymo agentas išsiurbiamas, naudojant didelį slėgį suslegiamas slegiant pakyla šaldymo agento temperatūra. Karšti dujų garai patenka į kondensatorių. Kondensatoriuje – šilumokaityje garai kondensuojasi, nes pastato šildymo sistemos šilumnešis (dažniausia vanduo) yra žemesnės temperatūros nei šaldymo agentas, ir kondensavimosi šiluma per šilumokaičio sieneles yra perduodama šildymo sistemai, taip grįždama į savo skystąją būseną. Plėtimosi vožtuve slėgis ir temperatūra sumažinami iki garintuvo temperatūros – šaldymo agentas atvėsta ir ciklas kartojasi.

 • Ar labai sudėtinga Daikin šilumos siurblį įrengti senos statybos arba rekonstruojamame name?
  Keičiant šildymo sistemą dėl šilumos siurblio galingumo reikia pasikonsultuoti su specialistais. Tiesa ta, kad šiandien „Daikin Altherma“ siurbliai tinka ir radiatorinėms sistemoms, nes jie gali tiekti 65 laipsnių temperatūrą, kokios reikia radiatoriams įšildyti. Net ir tuomet, jei radiatoriams reikia 50 laipsnių, Daikin šilumos siurblys tiekia iki 65 laipsnių temperatūros vandenį.

 • Kokie yra Daikin Altherma privalumai?

  Efektyvumas. Daikin Altherma tikriausiai pats efektyviausias sprendimas rinkoje. Reikia tik 1 kilovato elektros, kad jūsų namuose pagamintų nuo 3 iki 5 kilovatų šilumos. Tai yra paprastesnis ir pigesnis pasirinkimas, nei kitos alternatyvos rinkoje.

  Saugumas. Daikin Altherma nenaudoja alyvos, dujų ar kitų pavojingų medžiagų. Be to, tam nereikia dujų jungties ar dyzelino bako.

  Bendras sprendimas. Daikin Altherma siūlo ne tik šildymą, bet ir vėsinimą vasarą bei sanitarinį karštą vandenį ištisus metus. Trumpai tariant, „viskas viename“ sistema.

  Lankstumas. Daikin Altherma gali būti naudojamas keliomis konfigūracijomis: atskirai, su atsarginiu elektriniu šildytuvu arba kartu su tradiciniu boileriu.

  Patirtis. Daikin turi daugiau nei 90 metų patirties, todėl žino, kad idealiam klimatui reikia daugiau nei tik šildymo ir vėsinimo.

 • Kuo pasižymi Daikin Altherma 3?
  Daikin Altherma 3 – tai puiki investicija, kuri šildo, vėsina ir tiekia karštą vandenį. Tobulai tinka namų savininkams, norintiems atsisakyti tradicinės šildymo sistemos komforto ir energijos taupymo dėka.

Šilumos Siurbliai

 • Kokių šilumos siurblių tipų yra? Kuo jie skiriasi?

  Aeroterminės sistemos (oras – oras)

  Aeroterminės sistemos - tai toks šilumos siurblio tipas, kuriame lauko oras naudojamas kaip šilumos šaltinis arba šilumnešis. Šios sistemos žiemą gali šildyti, o vasarą vėsinti. Jos yra energetiškai efektyvios, o jų eksploatavimo išlaidos yra mažesnės, palyginti su įprastinėmis ŠVOK sistemomis. Tačiau paprastai jos nėra tiek galingos ir efektyvios, kiek geo ar hidroterminiai analogai.

  Hidroterminės sistemos (oras – vanduo)

  Šios sistemos naudoja šilumą perduoda per vandenį (į grindis, radiatorius) ir taip pat gali paruošti karštą vandenį naudojimui buityje. Hidroterminiai siurbliai yra labai energetiškai efektyvūs ir gali būti derinami prie įvairios infrastruktūros. Tiesa, jų įrengimo kaštai bus kiek didesni (paprastai) už aeroterminių siurblių.

  Geoterminės sistemos (žemė/gruntas – vanduo)

  Čia šilumą vartotojams duoda gamta arba žemė. Ji cirkuliuoja uždaro ciklo sistemoje, šildydama ir vėsindama pagal poreikį. Geoterminės sistemos yra labai efektyvios, jų eksploatavimo sąnaudos nedidelės, o efektyvumui beveik neturi įtakos temperatūra lauke. Tačiau pačios įrangos ir sumontavimo kaštai – daug didesni. Visgi, geoterminė sistema tarnauti gali dešimtmečius.

  Kaip pažymi INDUSTEK, UAB vadovas Vaidas Ragaišis: „Labai svarbu tiksliai įvertinti galimybes ir poreikius prieš pasirenkant. Mes konsultuojame klientus ir padedame rasti geriausius sprendimus.

 • Ar yra skirtumas tarp radiatorinio ir grindinio šildymo kalbant apie siurblio oras-vanduo įrengimą?
  Iš esmės, ne. Jeigu radiatoriai bus parinkti žemoms temperatūroms (iki 35 laipsnių), tai yra, jie bus tokio dydžio, kad tiekdami 30 laipsnių patalpoje turėsime 22, kai lauke -15C ar -20C, tai įtakos šilumos siurblio veikimui visiškai neturės. Bet jei radiatoriai mažesni, o dažniausiai senos sistemos veikia prie 55-50 laipsnių tiekiamos temperatūros, tikėtina, kad į radiatorius reikės patiekti aukštesnę temperatūrą.

 • Kodėl naudinga įsigyti šilumos siurblį?

  Šilumos siurbliai yra daug efektyvesni nei jūsų standartinė šildymo sistema. Už kiekvieną šilumos siurbliui maitinti naudojamą elektros kilovatvalandę (kWh) jis pagamins apie 3,3 kWh šilumos. Puikus pasirinkimas tiems, kurie nori sumažinti anglies dvideginio išmetimą.

  Šilumos siurbliai gali ne tik šildyti jūsų namus, bet ir sugeba šildyti ir vandenį, naudodami integruotas sistemas. Tai gali sumažinti jūsų vandens šildymo sąskaitas 25–50%. Taip pat, šilumos siurbliai dažniausiai naudojami kaip oro kondicionieriai! Vasarą procesas yra tiesiog atvirkštinis: šiltas oras pašalinamas iš jūsų namų. Tai ne tik leis jums vėsinti namų erdves, bet ir veikia kaip drėgmės surinkėjas. Dėl to šilumos siurblys yra efektyvi alternatyva oro kondicionieriui.

  Šilumos siurbliai vidutiniškai tarnauja apie 15 metų.

 • Kokius šilumos siurblius siūlote?
  INDUSTEK yra oficialus DAIKIN atstovas rinkoje, todėl rūpinasi Lietuvos gyventojų šildymu beveik dvidešimt metų. Siūlome aukštatemperatūrius, žematemperatūrius, geoterminius, hibridinius ir dujinius šildymo sprendimus Lietuvoje. Daugiau žiūrėkite čia.
 • Kokios tokių siurblių kainos? Ar jie nėra labai brangūs bei ar išvis atsiperka?
  V.Ragaišis iš karto atkreipia dėmesį, kad investicija tikrai atsiperka, tačiau kaštus sudaro du elementai: „Reikia įsigyti siurblį ir jį įrengti. Savo interneto puslapyje turime Daikin Althermašilumos siurblių kainyną, kuris yra prieinamas kiekvienam. Na, o montavimo kaštus įvertinti reikia individualiai. Atsiperkamumas yra tik laiko klausimas. Net ir kylant elektros kainoms, šilumos siurblys atsipirkti turėtų per keletą metų, tačiau konkrečius skaičius pateikti galima tik žinant tikslų jūsų suvartojimą.“.
 • Ar šilumos siurbliai sunaudoja daug elektros energijos?
  Tai aplinką tausojantys prietaisai, kuriems reikalinga dirvožemio, saulės, oro ar gruntinio vandens energija. Būtent todėl, kad šilumos siurblio technologija sukuria galimybes naudoti >50% atsinaujinančios energijos šildymui, vėsinimui ir netgi karštam vandeniui tiekti, jie atitinka aukštus A++ energinio naudingumo klasės reikalavimus. Daugiau informacijos ieškokite čia.
 • Kiek metų vidutiniškai tarnauja šilumos siurblys? Kokia kasmetinė priežiūra reikalinga?
  Vidutiniškai šilumos siurblys oras-vanduo dirba apie 15 metų. Profilaktinė priežiūra siūlome atlikti kiekvienais metais:

  - freono nuotėkio tikrinimas,
  - filtrų vidiniame įrenginyje išvalymas,
  - išorinio įrenginio šilumokaičio (garintuvo) apiplovimasir kt.).

  Šią priežiūrą atlieka Industek UAB (Daikin servisas) arba įrangą sumontavusi įmonė, kuri yra įtraukta į mūsų serviso partnerių sąrašą.
 • Kas yra šilumos siurblių sezoninis efektyvumas?
  Šilumos siurblių sezoninis efektyvumas - tai bendras šilumos siurblio sistemos energijos vartojimo efektyvumas per visą šildymo ar vėsinimo sezoną. Jame atsižvelgiama į kintančias oro sąlygas per metus ir jis tiksliau atspindi šilumos siurblio efektyvumą nei vienas efektyvumo rodiklis, kadangi realioje aplinkoje temperatūra labai kinta.

Dujiniai Katilai

 • Kokie dujiniai katilai geriausi?
  Geriausi dujiniai katilai kiekvienam namui ar patalpoms bus skirtingi. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant jūsų namo dydį; reikalingo kuro rūšis; vonių ir dušų kiekis; ir jau įdiegtos sistemos tipas (pvz., kombinuotas arba tik šildymas). Grubiai skaičiuojant, su 1 kW galima apšildyti 10-17 m2, bet reikia atsižvelgti į pastato šilumines varžas, patalpų aukštį, BŠV poreikį.
 • Kodėl dujiniai katilai yra gera investicija?
  Bet kuris modernus dujinis katilas su atmosferiniu degikliu ir būtent Daikin gaminiai pasižymi tuo, kad yra ekonomiški, ergonomiški, patogiai valdomi ir nereikalaujantys sudėtingos priežiūros. Tai – visos savybės, kurių norisi renkantis šildymo sprendimą. Daugiau skaitykite čia
 • Kaip veikia dujiniai katilai?
  Kai įjungiate katilą, atsidaro dujų vožtuvas, jos patenka į daugybę purkštukų, kurie yra uždaroje degimo kameroje. Dujos uždegamos elektrine degimo sistema. Degindami dujas, purkštukai šildo šilumokaitį, kuris yra prijungtas prie sistemos, kuriuo tiekiamas šaltas vanduo. Šilumokaitis pasisavina šilumos energiją sušildydamas vandenį. Sušildytas vanduo cirkuliuoja po visą jūsų namų sistemą ratu pro kiekvieną radiatorių, tada vėl sugrįžta į katilą. Cirkuliuodamas vanduo, spinduliuoja šilumos energiją, atiduodamas ją šildomoms patalpoms.
 • Ką vertėtų žinoti prieš perkant dujinį katilą?

  Reikia turėti omenyje, kad yra du pagrindiniai dujinių katilų tipai – sisteminis ir kombinuotas. Kombinuoti dujiniai katilai yra pigūs, greitai ir lengvai įrengiami, užima nedaug vietos. Taip pat šiems katilams nereikia cilindro ar cisternos, kad būtų laikomas vanduo. Kadangi šis katilas tinkamas šildyti tik vieną šaltinį tuo pat metu.

  Sisteminiai katilai kokybiška užtikrina šilumą bei karštą vandenį ir dideliuose namuose. Šie dujiniai katilai turi cilindrus, todėl užima daugiau vietos, bet sugeba šildyti kelis šaltinius ir išlaikyti aukštą efektyvumą.

  Prieš įsigyjant dujinį katilą svarbu reikia atkreipti dėmesį ir į katilų galingumą. Dujiniai katilai turi būti proporcingai galingi jūsų namų dydžiui: būtinai atkreipkite dėmesį į terminį patalpų sandarumą.

 • Ar sudėtinga naudotis dujiniais katilais?
  Gamintojai nuolat diegia naujas technologijas, kurios didina dujinių katilų efektyvumą bei suteikai daugiau patogumo vartotojams. Dauguma modernių katilų būna įrengti kartu su automatiniais vidinių pataplų reguliatoriais ir išorinės temperatųros davikliais. Jų dėka katilas automatiškai nustato optimalų pajėgumą norint išlaikyti pasirinktą kambario temperatūrą. Šie automatiniai temperatūrų reguliatoriais leidžia pasirinkti skirtingas temperatūras skirtingam paros laikui ar savaitės dienomis.

Daikin Oro Valytuvai

 • Kaip yra valdomi Daikin oro valytuvai?
  „Daikin“ oro valytuvai yra kompaktiški įrenginiai, kuriuos įsirengti ypač paprasta. Patrauklaus dizaino baltas prietaisas tiesiog pastatomas patalpoje, įjungiamas į elektros tinklą – ir viskas, negailestinga kova su virusais ir bakterijomis pradėta.
 • Ar Daikin oro valytuvai efektyviai valo aplinką nuo virusų?

  Naujuose Daikin oro valytuvuose yra įmontuotas elektrostatinis HEPA filtras, šio filtro pluoštas yra įkraunamas statine elektra ir pašalina 99,97% smulkių 0,3 μm dalelių. Taip pat, unikali „Daikin“ „streamer“ technologija suskaido ir pašalina alergenus, tokius kaip pelėsiai, erkės ir žiedadulkės, taip pat cigaretės, naminių gyvūnėlių plaukai bei kitos pavojingos medžiagos kaip formaldehidas (klijai) ar dyzelino išmetamosios dalelės.

  Remiantis Institut Pasteur de Lille laboratorijose atliktais tyrimais, Daikin oro valytuvai per 2,5 minutės pašalina daugiau nei 99,98 % žmogaus koronaviruso HCoV-229E (virusas priklausantis tai pačiai šeimai kaip SARS-CoV-2, koronavirusas. Šie oro valytuvai pat buvo įvertinti kaip 99,93% veiksmingi prieš H1N1 virusą per 2,5 minutė (virusas, sukeliantis įprastą gripą).

 • Kokia yra pagrindiniai Daikin oro valytuvų privalumai?

  Jame naudojama 6 sluoksnių oro filtravimo sistema: Daikin oro valytuvas turi 6 sluoksnių galingą skaidymo ir pašalinimo sistemą, padedančią pašalinti bakterijas, pelėsių sporas, ore esančias daleles, alergenus, dulkes, žiedadulkes ir nemalonius kvapus.

  Turi dulkių ir kvapo indikatorius. Daikin oro valytuvai rodo dulkių izoliavimo ir kvapo lygius patalpoje, kad būtų lengva stebėti.

  Pašalina nemalonius buitinius kvapus. Oro valytuvas taip pat padeda pašalinti namų ruošos, naminių gyvūnėlių, cigarečių dūmų ir kitus nemalonius kvapus. Tai taip pat apima ore esančius naminių gyvūnėlių plaukus ir kitus dirgiklius, kurie gali pabloginti jūsų namų oro kokybę ir kitaip palikti aiškų kvapą.

  Jis nešiojamas, itin tylus ir taupantis energiją. Daikin oro valytuvas yra kompaktiško, nešiojamo dizaino, todėl jį lengva perkelti iš vieno kambario į kitą. Jis taip pat yra itin tylus, o jo inverterio technologija užtikrina, kad tai būtų efektyvus energijos suvartojimas.

 • Ar Daikin oro valytuvai naudingi žmonėms, sergantiems astma?
  2018 m. atlikti tyrimas parodė, kad oro valytuvai yra veiksmingi norint palengvinti astmos simptomams , ypač vaikams. Daikin oro valytuvai naudoja HEPA filtrus, kurie yra laikomi geriausiu pasirinkimu sergantiems astma. Jie sumažina astmos ir alergijos simptomus, pašalindami iš oro dulkių daleles ir žiedadulkes.
 • Per kiek laiko Daikin oro valytuvai išvalo vieno kambario orą?
  Skirtingo pajėgumo Daikin oro valytuvai yra pritaikyti valyti įvairaus dydžio patalpas. Priklausomai nuo modelio jie sugeba išvalyti 13㎡ dydžio patalpą nuo 11 minučių naudojant didžiausio pajėgumo preitaisus iki 20 minučių naudojant mažiausius oro valytuvos.
 • Ar Daikin oro valytuvai padeda alergija sergantiems žmonėms?
  Daugumos žinduolių, tarp jų ir kačių bei šunų, kūną dengia kailis, kas yra vienas pagrindinių ir svarbiausių alergenų šaltinių namų aplinkoje. Tai gali sukelti panašius į žiedadulkių sukeliamus simptomus. Kosulys, čiaudulys, bėganti ar užgulusi nosis, perštinčios ir ašarojančios akys. Unikalus Daikin HEPA filtras pašalina ore esančias dulkes ir gyvūnų kailį, palengvina alergijos bei astmos simptomus, apsaugo nuo odos ir kvėpavimo takų išsausėjimo.
 • Kaip pasirinkti geriausią oro valytuvą?
  Ne visi oro valytuvai yra vienodi. Ieškokite tokio, kuris turi kuo daugiau filtravimo ir valymo technologijų. HEPA filtras ar keli mechaniniai filtrai veiksmingiausiai pašalins daleles, aktyvuotos anglies filtrai sugers kvapus, o jonizacijos technologijos, kaip kad Daikin Flash Streamer dar ir neutralizuos virusus. Jei jūsų aplinkoje oras sausas, apsvarstykite galimybę įsigyti oro valytuvą ir drėkintuvą viename. Tai dar labiau padidins komfortą. Galiausiai atsižvelkite į patalpos, kurią norite išvalyti, dydį ir patikrinkite švaraus oro srautą - tiekimo greitį/našumą (CADR), kad įsitikintumėte, jog jis atliks savo darbą.