Geoterminis šildymas

Jūsų ilgaamžė, komfortiška ir efektyvi šildymo sistema

Statote namą ir nežinote kokį šildymo būdą pasirinkti? Geoterminis šildymas – modernus, ekologiškas bei efektyvus būdas suteikti Jūsų namams jaukumo. Jo sistemos gali būti montuojamos tiek privačiuose gyvenamuosiuose namuose, tiek viešbučiuose, mokyklose, gamyklose, šiltnamiuose ar kitur. Taip pat šis sprendimas pritaikomas ne tik naujos statybos, bet ir renovacijos projektuose, nes gali būti jungiamas tiek prie modernių ventiliatorinių radiatorių sistemų, tiek prie grindinio šildymo, tiek ir prie egzistuojančios tradicinės radiatorinės sistemos.

Tokiam šildymo būdui reikalingi šilumos siurbliai, kuriuos įprasta skirstyti pagal šiluminės energijos paėmimo būdą:

  • Šilumos siurbliai gruntas-vanduo: šiluma, paimta iš grunto, šildomas vanduo, kuriuo šildomi namai.
  • Šilumos siurbliai vanduo-vanduo: kolektorius ima šilumą iš vandens gręžinio.
  • Šilumos siurbliai oras-oras: kaip pirminis šilumos šaltinis yra naudojamas oras.
 

Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas

Kad šilumos siurblys Daikin Altherma 3 GEO veiktų, reikalinga ne tik atsinaujinančio šaltinio šiluminė energija, tačiau ir elektros energija, kurios šiuo atveju reikia itin mažai – tik kompresoriaus veikimo užtikrinimui. Jeigu kalbėti skaičiais, įrodančiais geoterminio šildymo sprendimo ekologiškumą ir ekonomiškumą, tai šildymui naudojama 80% atsinaujinančios energijos ir tik 20% elektros energijos. Tokiu būdu užtikrinama aukščiausia energinio efektyvumo A+++ klasė.

Geoterminio šilumos siurblio efektyvus veikimas yra grindžiamas energijos mainų principu ir kitais fizikiniais dėsniais. Trumpai: šiluminė energija yra paimama iš atsinaujinančių gamtos šaltinių (grunto, vandens ar oro), kuriuose vyrauja žema temperatūra, ir nukreipiama į patalpas, kuriose temperatūra yra aukštesnė. Šilumos siurblyje tuo metu vyksta kondensacijos procesas – garuoja šaltnešis. Garuojančios dujos patenka į kompresorių, kur suspaudžiamos. Dujas spaudžiant kyla jų temperatūr. Temperatūrai pasiekus reikiamą lygį, didelis iš žemės ar kito gamtos šaltinio sugertas energijos kiekis yra atiduodamas patalpų šildymo ir/ar karšto buitinio vandens paruošimo sistemoms.

Daikin Altherma 3 GEO šilumos siurblio technologija pritaikyta veikti su naujausiu R32 šaltnešiu, kas yra ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškai naudingas sprendimas, kai šaltnešio sistemos veikimui reikia mažiau iki 30%, o namų ūkio CO2 emisija sumažėja iki 70%.

Geoterminio šildymo sistemos, taip pat grindžiamos DAIKIN sukurta inverterio technologija, efektyvumas yra aukštas esant bet kokioms oro sąlygoms ir patiems įvairiausiems vartotojų poreikiams šildyti, vėsinti ir gauti karštą vandenį. Inverterio technologija užtikrina, kad pasiekus norimą temperatūrą šilumos siurblys neišsijungia, o toliau veikia minimaliomis sąnaudomis, o prireikus šildyti ar vėsinti stipriau, pradeda veikti didesniu pajėgumu nenaudodamas energijos šilumos siurblio įjungimui.


Daikin Altherma 3GEO šildymo sistemos privalumai

  • Patikimas šildymo (vasarą – vėsinimo) ir karšto vandens ruošimo sprendimas bet kokiam klimatui, kadangi žemės temperatūra nepriklauso nuo išorės sąlygų ir išlieka stabili ištisus metus.
  • Jei trūksta žemės ploto, tai naudojami ne horizontalūs žiedai, o vertikalūs į žemę įgręžiami zondai.
  • Inverterio ir kompresoriaus veikimu grindžiama šilumos siurblio technologija – aplinkai draugiškas sprendimas, nes naudoja 80% atsinaujinantį energijos šaltinį. Taip užtikrinamas A+++ klasės energinis efektyvumas ir didžiausias galimas sezoninis našumas.
  • Technologiškai idealiai tinka naujiems namams ir renovacijoms.
  • Ypatingai tylus įrenginio veikimas (garso lygis 27dBA).
  • Integruotas vidinis blokas – ant grindų statomas įrenginys, kuriame sumontuoti visi elementai: vamzdžių ir elektros laidų sistemos bei karšto vandens ruošimo talpa. Lengvai montuojamas ir atrandantis vietą namuose švarus šildymo sprendimas, reikalaujantis minimalios priežiūros.
  • Į gyvenamąją erdvę tobulai įsiliejančio dizaino, moderniai valdomas technologinis sprendimas.

Daugiau apie Daikin Altherma 3 GEO gruntinius šilumos siurblius.


Geoterminio šilumos siurblio atsiperkamumas

Daikin Altherma 3GEO – tai ilgalaikė investicija patogiam gyvenimui, kuriai suteikiama 2 – 5 m. garantija. Paskaičiuotas investicijos atsiperkamumas - 5 m. Kaip teigia įmonės vadovas V. Ragaišis: „Jeigu nūdienoje bankai už investicijas nemoka visai, o įrengtas šilumos siurblys sutaupo nemažą dalį namų šildymo kaštų, tai alternatyvus atsiperkamumo laikotarpis yra žymiai trumpesnis“.