Rekuperatoriai

Inovatyviausios šildymo sistemos technologijos padės sutaupyti dar daugiau energijos sąnaudų bei suteiks Jūsų namams jaukaus komforto. Rekuperatoriai – tai nedideli, kompaktiški prietaisai, pasižymintys rekuperacija, t.y. šilumos grąžinimu. Šie prietaisai paprastai įrengiami sandariose, nedidelėse patalpose, kurios neturi jokios vėdinimo sistemos bei patalpose, kuriose trūksta šildymo. Rekuperatorių sistemos sumažins šilumos sąnaudas iki minimumo bei atliks kokybišką patalpų vėdinimo funkciją už savo kainą. 

Kokiu principu veikia rekuperatorių sistemos?

Rekuperatoriai turi išskirtinę funkciją – jie sušildo iš lauko ateinantį orą su iš patalpos išeinančiu oru. Tokiu būdu ne tik grąžinama šiluma, tačiau taip pat senas patalpų oras pakeičiamas nauju. Kaip tai vyksta? Į rekuperatorių patekęs patalpos oras praeina pro sistemos filtrus, tada patenka į šilumokaitį, kuriame sulaikoma šiluma, ir galiausiai išeina į lauką. Iš lauko paimtas oras pereina per filtravimo sistemas ir pašildytas šilumokaityje patenka į vidaus patalpas.

Šio proceso metu oras filtruojamas, šildomas arba atvėsinamas bei nusausinamas, palaikoma jo optimali drėgmė. Tai padeda pašalinti alergenus ir sukurti palankų patalpos mikroklimatą. 

Rekuperatoriai

Kiek šilumos grąžina rekuperatoriai?

Gebėjimas išsaugoti šilumą yra laikomas vienu didžiausių rekuperatorių privalumų, todėl pirkėjai, prieš išsirinkdami tinkamą prekę, visada atsižvelgia į šį rodiklį. Tai, kiek bus atgauta šilumos, priklauso nuo 3 svarbiausių veiksnių:

  • rekuperatoriaus našumo;
  • vidaus bei lauko temperatūrų skirtumo;
  • oro drėgmės.

Iš didelio kiekio oro, patekusio į rekuperatorių, pavyksta pasiimti tik dalį šilumos. Kuo našesnis bus rekuperatorius, tuo daugiau oro vienu metu jis sugebės perdirbti, tuo daugiau sugrąžins šilumos. Esant dideliems temperatūrų skirtumams, ypač žiemą, sugrąžinamos šilumos koeficientas akivaizdžiai sumažėja, susidaro kondensatas. Santykinė oro drėgmė taip pat turi įtakos. Kuo drėgnesnis oras, tuo ilgiau jį reikės sausinti ir bus grąžinta mažiau šilumos.

Daikin rekuperatorių privalumai

UAB „Industek“ nuo 1998 metų bendradarbiauja su aukščiausios klasės japoniškų rekuperatorių gamintoju Daikin ir siūlo įsigyti šios įmonės produkcijos Lietuvoje. Daikin rekuperatoriai pasižymi išskirtiniu energijos taupymo režimu bei efektyviu gebėjimu vienu metu vykdyti šildymo, vėsinimo ir optimalios drėgmės palaikymo funkcijas. Šie rekuperatoriai yra labai lengvai montuojami ir puikiai tinkami įvairiose patalpose: parduotuvėse, restoranuose, ofisuose, namuose. Daikin rekuperatorių kainos yra prieinamos.

Nepraleiskite progos įsigyti šiuos modernius bei kokybiškus rekuperatorius jau šiandien! Išbandykite inovatyvias šilumos bei vėdinimo sistemas, mėgaukitės tyru oru ir ženkliai sumažinkite savo šildymo išlaidas!