Kondicionieriai

Kaina, kurią galime skirti savo patogumui

Mūsų šalyje orai dažnai yra nenuspėjami. Staigūs temperatūrų pokyčiai gana stipriai veikia organizmą, kuriam sunku prisitaikyti prie tokių sąlygų. Siekiant palaikyti optimalią patalpų temperatūrą, buvo sukurti kondicionieriai, kurie šiandien pranoksta lūkesčius savo aukštais techniniais parametrais bei gali tiek vėsinti, tiek šildyti patalpų orą.
 
Gaivus oras itin svarbus normaliam organizmo sistemų funkcionavimui palaikyti, dėl to oro kondicionieriai įrengiami darbo vietose, namuose, sodybose bei didelį žmonių srautą sutraukiančiose vietose. Savo sveikata besirūpinančius gyventojus bei darbdavius, kurie nelinkę taupyti darbuotojų sąskaita, domina funkcionalūs, tyliai dirbantys kondicionieriai.
 
INDUSTEK pristato įvairiausių rūšių oro kondicionavimo sistemas bei kitus technologiškai modernius aukštos kokybės produktus Jums prieinamomis kainomis.
 
Esame oficialūs žymiausių pasaulio gamintojų atstovai Lietuvoje jau daugiau nei 20 metų, todėl galime pasiūlyti ne tik geriausią kainą rinkoje, bet ir kvalifikuotų specialistų konsultacijas ir patarimus renkantis geriausiai poreikius atitinkančią kondicionavimo įrangą bei servisą diegiant ją. Taip galėsite pasirūpinti maksimaliu komfortu namuose ir darbe.
 
Su INDUSTEK parduodama vėsinimo ir šildymo įranga jūsų patalpos, o ir visas pastatas atitiks aukštus A++ energinės klasės reikalavimus. Daugiau apie įrangos atitikimą A++ klasės reikalavimams skaitykite čia.
 

Oro kondicionieriai - kodėl verta ir ar tikslinga investicija?

Kondicionierių teikiamu patogumu jau įsitikino daugelis – jie padeda palaikyti norimą namų temperatūrą, grynina patalpų orą, kas atitinkamai geriau veikia žmonių sveikatą, todėl kaina daugeliui jau nebėra svarbiausias kriterijus renkantis prietaisą – daug svarbiau jo teikiama nauda.
 
Kondicionieriai sukuria patalpų viduje dirbtinį klimatą, kuris nepriklauso nuo išorės temperatūros ir klimato sąlygų. Karštomis vasaros dienomis oro kondicionieriai gelbėja nuo aukštos temperatūros, rudenį ir pavasarį – nuo ore tvyrančios drėgmės, o žiemą leidžia mėgautis kūnui malonia šiluma.
 
Šiandien kondicionierių naudojimas sparčiai plinta. Oro kondicionieriai pritaikomi pagal individualius poreikius, ypač pagelbsti ten, kur didelis kasdienis žmonių srautas: įmonėse, restoranuose ar prekybos centruose.
 
Kondicionieriai yra tinkama investicija tiek vėsinant, tiek šildant patalpas:
 • Gerai kondicionuojamose patalpose kyla dirbančiųjų produktyvumas.
  Oro temperatūra stebėtinai daro įtaką darbuotojo rezultatams. Nekokybiškas oras darbo aplinkoje kelia diskomfortą, išblaško, trukdo susikoncentruoti ties paskirta užduotimi. Be to, per didelis karštis ar drėgmė greičiau sukelia nuovargį. Kondicionieriai vėsina orą, mažina jame esančią drėgmę, todėl darbuotojas jaučiasi patogiai ir greičiau susitelkia darbui.
 • Gerėja žmogaus savijauta.
  Kondicionieriai atlieka ne tik oro vėsinimo funkciją. Šie prietaisai gerina oro cirkuliaciją, kurios metu išsivalo ore tvyrančios dulkės, dūmai, mikroorganizmai ar bakterijos – tai ypač svarbu patalpose, kuriose renkasi daug žmonių. Švaresnis oras suteikia daugiau energijos bei gerina sveikatos būklę.
 • Kondicionieriai padeda mažinti triukšmą, nes nereikia atidaryti langų.
  Įsivaizduokite, kad patalpos būtų vėdinamos tik atidarius langus. Automobilių, praeivių skleidžiamas triukšmas iškart plūstų į vidų kartu su vėsiu oru. Naujausi kondicionieriai veikia itin tyliai, todėl galima ramiai susikaupti darbui, užmigti ar užsiimti kita mėgstama veikla.
 • Taupo sąnaudas šildant.
  Tinkamai įrengiami ir naudojami oro kondicionieriai gali sumažinti išlaidas, palaikant tolygią kambario temperatūrą. Naujausi oro kondicionieriai gali tiek vėsinti, tiek šildyti pasirinktas erdves. Norint pasiekti geriausio vėsinimo ar šildymo rezultato, svarbu pritaikyti įrenginio galingumą pagal patalpų dydį. Rekomenduojame kreiptis į šios srities specialistą, kuris įvertins visus aspektus, būtinus ekonomiškiausiam rezultatui pasiekti – atsižvelgs į patalpų paskirtį, jose apsilankančių žmonių srautą bei kitus parametrus. Puiki alternatyva neekonomiškiems radiatoriams.
 • Kondicionieriai išsiskiria dailiomis formomis ir patraukliu dizainu.
  Naujausi oro kondicionieriai išsiskiria dailiomis formomis, kompaktiškumu. Klientas gali ne tik rinktis kondicionierių pagal techninius duomenis, bet ir derinti jį prie namų interjero. Na, o jeigu norisi, kad prietaisas liktų nepastebėtas – ne problema, nes šiuo metu prekiaujama ir visiškai paslepiamais įrenginiais. Tereikia atsižvelgti į gaminio matmenis ir rasti tinkamą vietą patalpose.

Kondicionierių rūšys

Kondicionieriai skirstomi į buitinius ir komercinius.
 
Buitiniai naudojami namuose – jie apsaugo nuo skersvėjo ir triukšmo, sukuria ramią bei komfortišką aplinką, kurioje malonu būti. Industek prekių kataloge galima rasti sieninių, kasetinių, kanalinių, konsolinių, palubinių-grindinių, mobilių buitinių kondicionierių.
 
Komercinės kondicionavimo sistemos paprastai naudojamos biuruose, įvairiose darbo patalpose, restoranuose, bankuose, parduotuvėse. Taip pat patalpose, kuriose itin svarbus optimalaus dirbtinio klimato palaikymas, pavyzdžiui laboratorijose, muziejuose, dokumentų ar senovinių artefaktų saugojimo vietose, kur turi būti palaikoma optimali temperatūra bei drėgmės lygis, norint išsaugoti eksponatų būklę. Komercinių kondicionierių sistemos yra šiek tiek sudėtingesnės, joms reikalinga nuolatinė priežiūra, kurią atlieka patyrę specialistai.
 
Siūlome pasaulyje pirmaujančių technologijų lyderių Daikin (Japonija) bei Hitachi (Japonija) buitinius kondicionierius.

Kondicionierių veikimo principas

Vėsinimo metu imamas šiltas oras iš lauko, jis šaldomas, o į patalpas jau patenka atšaldytas, norint patalpas sušildyti – įrenginys veikia priešingu principu – iš lauko imamas šaltas oras, kuris į patalpas jau patenka sušildytas. Viskas reguliuojama vos keliais prisilietimais ar nuotoliniu būdu.
 
Geriausiam šildymo ar šaldymo rezultatui pasiekti svarbus tinkamas kondicionieriaus parinkimas, jo montavimas. Jei tiksliai nežinote, koks įrenginys, jo galingumas geriausiai atitiktų Jūsų poreikius verta pasikviesti meistrą, kuris įvertinęs patalpų plotą, jų išplanavimą pasiūlys geriausiai tinkantį variantą. Renkantis taip pat svarbu įvertinti tokius aspektus: kokios tai paskirties patalpa, kiek žmonių čia būna, kokią jų veikla – fizinė ar sėdimas darbas, ar jo metu naudojama įranga, skleidžianti šilumą, kaip patalpoje išdėstyti langai.
 
Kondicionieriai skiriasi savo funkcijomis, galingumu, kaina, montavimo būdu. Nors įrenginių gamyboje techninės savybės derinamos su dizaino sprendimais, tačiau kartais žmonės vis tiek nenori, jog įrenginys būtų matomas jų interjere. Tokiu atveju galime pasiūlyti visiškai paslepiamus gaminius. Montavimo darbus geriausia patikėti specialistams, kurie išmano tokio darbo specifiką, įrenginių techninius ypatumus. Profesionaliai sumontuoti kondicionieriai pasižymi geresniu darbo našumu, efektyvumu.

Kondicionierių sudedamosios dalys

Pagrindinė oro vėdinimo sistemų sudedamoji dalis – tai šilumos siurblys. Savo veikimo principu jis panašus į buitinį šaldytuvą. Įprastu režimu, kondicionierius šaldo į aplinką išleidžiamą orą, todėl dažniausiai gali būti naudojamas patalpų vėsinimui bei drėgmės palaikymui.
 
Kai kurie prietaisai turi šildymo režimą ir perduoda šildymą priešinga kryptimi kartu drėkindami orą. Kondicionierius gali būti puiki alternatyva neekonomiškų elektrinių radiatorių naudojimui. Pritaikant naujausias technologijas, kuriami visiškai nauji modeliai, turintys ionizatorius, laikmačius, nuotolinį valdymą, oro sausinimo bei nakties režimo funkcijas.
 
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog kondicionierių naudojimui būtinas atsargumas. Dėl per didelio vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo kondicionieriai gali tapti įvairių peršalimo ligų priežastimi.

Kondicionierių galimybės apšildyti patalpas

Dažnai klausiama ar tokie kondicionieriai gali visiškai pakeisti šildymo sistemą namuose. Iš tiesų šaltą žiemą tai nėra efektyviausias pasirinkimas, tačiau kondicionieriai gali tapti puikiu sprendimu, kai dar nėra įjungtas centralizuotas šildymas ar jis jau įjungtas, tačiau patalpose norėtųsi daugiau malonios šilumos.
 
Be to, naudinga žinoti, jog žiemą veikiantys kondicionieriai prisideda prieš šildymo proceso ir padeda sumažinti bendras šildymo sąskaitas, kadangi veikia itin ekonomiškai.

VRV5 – moderni kondicionavimo sistema

VRV5 – tai naujos kartos VRV (kintamo šaltnešio tūrio) kondicionavimo sistema, optimizuota R32 šaltnešiu. VRV technologija grindžiama minimaliu energijos, reikalingos išlaikyti nustatytą temperatūrą, kiekiu. Tai universali priemonė šildymui, vėsinimui, ventiliacijai, karštam vandeniui tiekti, oro užuolaidoms valdyti.
 
VRV5 inovatyvus sprendimas dėl jame įdiegtų DAIKIN technologinių naujovių atitinkantis aukščiausią energinio naudingumo klasę A+++. VRV5 sistema galutiniam vartotojui sukuria dar aukštesnį komforto lygį, kuomet vienu metu galima valdyti kelias skirtingų temperatūrų oro kondicionavimo zonas, esančias skirtingose pastato patalpose ar net aukštuose.
 
VRV5 sistemą sudaro:
 • Vienas išorinis įrenginys.
 • Galimi jungti šešių tipų vidaus įrenginiai (kiekis pagal poreikį).
 • Vienas vamzdynas.
 • Viena elektros laidų sistema.
 • Viena valdymo programa.
 
VRV5 – naujausio DAIKIN sprendimo kondicionavimo srityje privalumai:
 • Dėl R32 šaltnešio 71 proc. sumažinamas neigiamas poveikis aplinkai, nes dėl inovacijos mažinamas anglies dvideginio išmetimas, kai mažėja pačio šaltnešio, reikalingo palaikyti sistemos darbą, kiekis (lyginant su R-410A šaltnešiu). Be to, R-32 šaltnešis kur kas lengviau perpanaudojamas ir utilizuojamas.
 • >70% įrenginių suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių, kas dar labiau mažina neigiamą poveikį aplinkai.
 • Optimizuojamas serviso darbas (vieną kartą įrengus sistemą, ją papildyti dar vienu vidaus įrenginiu yra itin paprasta).
 • Vidaus įrenginiai yra vizualiai nedarkantys, užimantys mažai ir taip ribotos erdvės, puikiai derantys net mažose patalpose, o patalpų iki 10 m² geram mikroklimatui užtikrinti nereikia jokios papildomos įrangos.
 • Sistema valdoma moderniais pulteliais ar per nuotolį mobiliajame telefone įdiegtas išmaniąsias programėles. Taip efektyviai valdomas patalpų mikroklimatas ir kontroliuojamas reikiamos ir suvartojamos energijos kiekis. Tai ženkliai prisideda prie pastato energinio efektyvumo didinimo.
 • Kintamos šaltnešio temperatūros įranga, kuri šildant ar vėsinant nuolat koreguoja inverterio kompresoriaus greitį ir šaltnešio temperatūrą, sukuria sąlygas atitikti pastato apkrovą aukščiausiu sezono efektyvumu. Tai pirmoji prisitaikymo pagal orą įranga rinkoje.
 • Užtikrinamas tylus (tylusis režimas 39dB(A)) ir patikimas veikimas, nes įdiegta papildomos apsaugos nuo šaltnešio nutekėjimo ir aliarmų bei automatinio šaltnešio atsinaujinimo sistemos.
 • Sumažinami šilto ir šalto oro nuotoliai įrengiant užuolaidas.
 • Integruojami karšto vandens ruošimo įrenginiai.
 • Išmanieji jutikliai, nukreipiantys šilumą ar vėsinimą reikiama kryptimi, išjungiantys įrangą, kai patalpoje nelieka žmonių ir taip mažinantys suvartojamos energijos kiekius.
 • Įranga, dėl išvardintų privalumų, atitinka aukščiausią A+++ energinio naudingumo klasę, dėl ko vadinama ateities technologija.
 
Sprendimas VRV5 užtikrina didesnį nei šiandien reikiamas A++ energinį efektyvumą ir ekonominį naudingumą. Skaitykite plačiau apie VRV sistemą.

Oro kondicionieriai: įdomūs faktai apie šį išradimą

Manoma, kad senovės egiptiečiai pirmieji sukūrė ir pradėjo taikyti oro vėsinimo konceptą: jų namuose prie langų buvo kabinamos nendrės. Taip garuojantis vanduo gaivindavo pro langą patenkantį orą. Šis procesas suteikdavo orui daugiau drėgmės, o tai buvo labai naudinga Egipte, kur klimatas karštas ir sausas.
 
1931-iais H.H. Schultz ir J.Q. Shermanpirmieji sukonstravo oro kondicionierius, statomus ant palangės, kurie buvo labiau pritaikyti individualiam vartotojui. Po metų prasidėjo platesnė prekyba įrenginiais, tačiau tokie oro kondicionieriai buvo prieinami tik pasiturintiems. Didelės vėsinimo sistemos kainavo nuo 10 000 iki 50 000 dolerių. Pritaikius valiutos vertės pokytį, šiandien tai viršytų 100 000 dolerių sumą.
 
1939-iais, prabangių automobilių prekės ženklas Packard pristatė pirmąją mašiną su oro kondicionieriumi. Tiesa, norint atsivėsinti, reikėdavo užgesinti mašinos variklį ir, atidarius automobilio gaubtą, atjungti kompresoriaus diržą.