Naujienos

2025 05 23 Kovai su alergenais ir alerginėmis ligomis – japoniškos technologijos namų komfortui


Įvairūs tyrimai rodo, kad pasaulyje alergijas patiria apie 20–30 proc. gyventojų, o Lietuvoje, kaip ir kitose išsivysčiusiose šalyse, – net apie 30–40 proc. Ir ši problema kasmet auga. Alergijų priežastys pačios įvairiausios: žiedadulkės, namų dulkės ir erkutės, ore sklandančios dalelės, kurios susidaro nuo kartu gyvenančių gyvūnų odos ir plaukų bei atneštų nešvarumų, ir apskritai – didėjančio oro užterštumo. Nesiimant prevencinių priemonių, specialistų prognozėmis, alerginių ligų iki 2050 m. gali turėti apie 50 proc. pasaulio gyventojų.

Ne paslaptis, kad šiuolaikinis žmogus vis daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose. Ypač tai pasakytina apie vaikus ir paauglius. Ar galime rasti sprendimą, kaip pagerinti orą ten, kur daugiausia laiko leidžia mūsų vaikai, o ir mes patys?

„Šiandien jau yra efektyvių priemonių, kurios mūsų gyvenamųjų ar darbo patalpų orą gali maksimaliai pagerinti, kad ne tik komfortabiliai jaustumėmės, bet ir saugotume savo sveikatą, – pasakoja Vaidas Ragaišis, japonų oro valytuvų ir drėkintuvų gamintojo „Daikin“ atstovo Lietuvoje INDUSTEK, UAB vadovas. – Japoniškos oro valymo ir optimalios drėgmės patalpose palaikymo technologijos mūsų namams naudingos įvairiais metų laikais: ir pavasarį ar vasarą, kai ore ypač padaugėja žiedadulkių, ir rudenį ar žiemą, kai patalpose svarbu išlaikyti sveikatai palankią drėgmę ir kovoti su namų dulkėmis ar pelėsiu.“

Kaip efektyviai pagauti nematomą

Alergijas žmogui sukelia dažnai paprasta akimi net nematomos dalelės. Pavyzdžiui, viena iš dažniausių alerginių susirgimų priežasčių – įvairių augalų žiedadulkės. Jų dydis tėra apie 10–40 mikronų. Taip pat didelė dalis alergija sergančiųjų kenčia nuo dulkių erkučių, kurios yra vos 5–10 mikronų dydžio. Panašaus dydžio ir kiti dažniausi alergenai, pavyzdžiui, pelėsio sporos, naminių gyvūnų plaukų ir odos pleiskanų teršalai. Tyrimai patvirtina, kad oras patalpose, palyginti su lauku, dėl minėtų priežasčių gali būti labiau užterštas net iki 5 kartų. Kaip žinia, lango atidarymas nuo alergijos kenčiantiems žmonėms mažai tepadės, nes į kambarius „privilios“ lauke sklandančių žiedadulkių ar dulkių.

„INDUSTEK, UAB siūlomuose „Daikin“ MC ir MCW serijų oro valytuvuose sumontuoti didelio efektyvumo kietųjų dalelių (HEPA) filtrai sugeba surinkti iki 99,97 proc. ore esančių taršių dalelių, kurių dydis siekia vos 0,1–2,5 mikrono, t. y. efektyviai kovoja net su mažiausiomis mums nematomomis dalelėmis, kurios sukelia alergijas, – akcentuoja V. Ragaišis. – Pavyzdžiui, oro valytuvas MC30Y tinka mažesnėms erdvėms, kurių plotas siekia iki 46 kv. m, MC55Wper mažiau nei valandą apdoroja 330 kub. m oro ir išvalo iki 78 kv. m ploto patalpas, o MCK70Y gali būti naudojamas patalpose net iki 96 kv. m.“

Beje, skirtingai nei greitai užsikemšantis standartinis HEPA filtras, „Daikin“ naudojamas elektrostatinis filtras nesikemša ir tarnauja metų metus. O su šiuo inovatyviu filtru kartu veikia ir „Daikin“ patentuota „Streamer“ technologija. Ji skaido oro taršą ir kenksmingas daleles molekuliniu lygmeniu, t. y. didelio greičio elektronai prisijungia prie molekulės ir suskaido žiedadulkę, pelėsio sporą ar kitą taršą į nekenksmingas medžiagas. Laboratoriniai tyrimai patvirtina, kad ši technologija neutralizuoja net iki 99,98 proc. žmogaus koronavirusų (panašių į SARS-CoV-2) ir 99,9 proc. bakterijų.

„Daikin“ technologija taip pat efektyviai skaido lakiuosius organinius junginius, kurie ore atsiranda dėl naminių gyvūnėlių šlapimo, iš lauko patenkančių dūmų, valymo chemijos, nuo baldų ar kitų paviršių garuojančių formaldehidų ir t. t.

Tinkama drėgmė ir anijonai

Ne paslaptis, kad ypač šaltuoju metų laiku nemažai būstų kenčia nuo per didelės drėgmės, kuri sukuria sąlygas klestėti pelėsiui – agresyviam alergenui. Šiai problemai efektyviai spręsti „Daikin“ siūlo pasirinkti iš dviejų modelių – MCK55W bei MCK70YV.

MCK įrenginiai yra tartum du prietaisai viename – jie ir efektyviai valo, ir tinkamai drėkina orą. Tiksliau – patalpose palaiko žmogaus komfortui optimalią apie 30–60 proc. oro drėgmę. Taip ir tiekiams tyras oras, ir palaikoma tinkama kambario drėgmė, kas lemia, kad akys, oda, gerklė ir nosiaryklė apsaugoma nuo išsausėjimo.

„Daikin“ oro valytuvai dar žinomi ir vertinami dėl turimos jonizavimo funkcijos. Jos pagalba aplinkos oras yra nuolat papildomas neigiamo krūvio jonais – anijonais, kurie yra švaraus oro pagrindas. Mat neigiamos jonų dalelės įkrauna neutralias bakterijų daleles, virusus, pelėsio sporas ar kitus kenksmingus mikroorganizmus bei neutralizuoja jų neigiamą poveikį.

Taigi, įvertinę savo namų ar biuro dydį galite pasirinkti įrenginį, kuris efektyviausiai išvalys orą nuo įvairių alergenų ir kitų teršalų bei palaikys tinkamą jo drėgmę patalpose.

Su teršalais kovoja tvariai

„Daikin“ naudojamos technologijos ne tik efektyviai, bet ir našiai kovoja su nematomomis dalelėmis. Tyrą orą patalpose „Daikin“ įrenginiai užtikrina racionaliai naudodami elektros energiją. Tai jie gali padaryti dėl sukurtų ir pritaikytų sumanių inžinerinių bei techninių sprendimų, dėl ko elektrinės dalys veikia naudodamos ypač mažai energijos. Tai ne tik taupo namų ūkio lėšas, bet ir mažina poveikį aplinkai, atliepia tvarumo tikslus, prie kurių prisideda kiekvienas, savo gyvenimo sąlygas gerindamas su moderniausia pasauline technika.

„Daikin“ įrenginių tvarumą stiprina ir integruotos išmaniosios technologijos. Pavyzdžiui, oro valytuvai jo kokybę stebi realiu laiku, įjungti ir išjungti valytuvą ar valytuvą su oro drėkinimo funkcija, juos reguliuoti galima nuotoliu per mobiliąją aplikaciją. Pasinaudojus SMART funkcijomis galima iš bet kur pasirūpinti optimaliu oro valytuvo darbu, reguliuoti ventiliatoriaus greitį, filtravimo nustatymus atsižvelgiant į realią oro kokybę, o taip pat jūsų ir jūsų šeimos narių poreikius. O naujesniuose modeliuose automatiniai jutikliai „Daikin“ oro valytuvui praneša, kada reikia keisti darbo režimą – tai energijos sąnaudas gali sumažėti iki 30 proc. palyginti su rankiniu valdymu.

Taip pat aktualu, kad „Daikin“ oro valytuvas veikia ypač tyliai keldamas vos 19 dBA garsą, kuris mažesnis nei švelnaus šnabždesio.