Naujienos

2024 09 16 DAIKIN šilumos siurblių technologijos evoliucija: praeities, dabarties ir ateities tendencijos


INDUSTEK, UAB yra viena iš nedaugelio bendrovių, kuri gali didžiuotis jau ilgus metus atstovaudama „Daikin Altherma“ šilumos siurblių vardą. Per tą laiką, šią įrangą iš mūsų įsigijo daugybė privačių bei verslo klientų visoje Lietuvoje, tad galima aiškiai įvertinti praeities tendencijas, dabarties pokyčius bei ateities inovacijas ir galimus pasikeitimus rinkoje. Kartu su INDUSTEK, UAB pardavimų komandos pagalba sudarėme informacinį gidą apie DAIKIN šilumos siurblių technologijų evoliuciją.

Praeitis: Didelės inovacijos bei „Daikin Altherma“ įrangai užtarnautas pionieriaus statusas

„Daikin" kelionė šilumos siurblių technologijos srityje prasidėjo maždaug XX a. viduryje. Dar 1958 m. „Daikin Industries" Japonijoje pristatė savo pirmąjį šilumos siurblio technologija paremtą oro kondicionierių paketą.

Tai tapo pradžia, nustačiusia kertines bendrovės vertybes bei vizijas. Dėl šio momento atsirado vieta lyderystei ŠVOK srityje, kadangi tuo metu tai buvo visiška naujiena, o vartotojai „Daikin“ vardą pažino, kaip inovatorių, lyderį.

Bėgant metams „Daikin" toliau diegė naujoves ir 1984 m. sukūrė pirmąjį inverterinio tipo oro kondicionierių. Ši technologija leidžia efektyviau naudoti energiją, reguliuojant kompresoriaus greitį pagal vėsinimo poreikį. Dėl to įmanoma mažinti energijos sąnaudas be komforto praradimo.

Jau 2006 m. „Daikin" pristatė pirmosios kartos „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurblį. Šis gaminys turėjo viską, ko reikėjo, kad „Altherma“ linija greitai taptų rinkos lydere beveik visoje Europoje. Kai Lietuvoje pradėta prekiauti „Daikin“ įranga, „Altherma“ šilumos siurbliai jau turėjo reputaciją kaip vienas geriausių variantų rinkoje.

Dabartis: Maksimaliai pažangios technologijos bei dėmesys vartotojų patogumui

Šiandien „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai žinomi dėl savo pažangumo ir aukšto efektyvumo. Štai, pavyzdžiui, žematemperatūris „Daikin Altherma 3 M“ oras-vanduo šilumos siurblys turi net A+++ energinio efektyvumo įvertinimą ir yra užpildytas mažiau taršiu R32 šaltnešiu. Tai, kartu su kitomis inovacijomis, leidžia trečios kartos žematemperatūriams šilumos siurbliams turėti net iki 5,10 galintį siekti COP naudingumo koeficientą. Be to, moderniausi „Altherma“ linijos įrenginiai efektyviai veikia net iki -25 °C temperatūroje.

„Daikin Altherma“ vieni pirmesnių pradėjo integruoti išmaniąsias technologijas į savo sistemas. Tai didina naudotojų kontrolę ir sistemų efektyvumą. Naudodami „Daikin Comfort Control" programėlę, su kuria susijungia visi šilumos siurbliai oras-vanduo, namų savininkai gali valdyti savo šilumos siurblius nuotoliniu būdu, optimizuoti energijos vartojimą ir palaikyti komfortą įdėdami minimalias pastangas.

Labai patobulėjo ir inverteriai, kompresoriai, atsirado daugiau tikslios elektronikos, galinčios preciziškai reguliuoti veikimą bei konkrečius nustatymus. Vis dažniau integruojami į ŠS (šilumos siurblių) sistemas integruojami ir vandens šildytuvai.

Ateitis: Tolesnės inovacijos ir tvaresnis mikroklimato valdymas

Žvelgdama į ateitį, „Daikin" ir toliau stumia šilumos siurblių technologijų galimybių ribas. Bendrovė daug investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą (vadinamąjį R&D), kad padidintų naujos kartos energijos vartojimo efektyvumą bei prisitaikytų prie naujausių tendencijų ir vartotojų lūkesčių. Viena iš svarbiausių sričių - šilumos siurblių, galinčių efektyviai veikti dar žemesnėje temperatūroje, kūrimas, užtikrinant patikimumą didėjant klimato nepastovumui (dažnėjant ekstremalioms temperatūroms). Be to, modernūs „Daikin Altherma“ modeliai turėtų atsipirkti per dar trumpesnį laiką.

„Daikin Europe N.V.“ taip pat plečia savo gamybos pajėgumus, kad patenkintų augančią paklausą. Europoje bendrovė paskelbė planus didinti šilumos siurblių oras-vanduo gamybą, numatydama, kad iki 2030 m. šių sistemų rinka gerokai išaugs. Ši plėtra yra „Daikin" strateginio valdymo plano, vadinamo „Fusion 25" dalis. Didelio strateginio plano tikslas - didinti bendrovės dalyvavimą rinkoje ir technologinius pajėgumus tiekiant į rinką vis daugiau šilumos siurblių.

Dar viena įdomi tendencija - šilumos siurblių integravimas su atsinaujinančiaisiais energijos šaltiniais. „Daikin" intensyviai ieško būdų, kaip dar glaudžiau integruoti šilumos siurblių sistemas su saulės ir vėjo energija, jog būtų sukurti tvaresni šildymo ir vėsinimo sprendimai. Tai gali padėti ženkliai sumažinti anglies dioksido išmetimą.

Ateityje, „Daikin Altherma“ šilumos siurbliuose greičiausiai bus įdiegtos patobulintos dirbtinio intelekto (DI) valdomos valdymo ir diagnostikos funkcijos. Jų dėka supaprastės techninė priežiūra ir bus galima tikėtis dar efektyvesnio vartojimo. Sistemos galės mokytis naudotojų lūkesčių

techninę priežiūrą ir dar didesnį energijos vartojimo efektyvumą. Šios sistemos galės pažinti naudotojų įpročius ir atitinkamai pritaikyti veikimo režimus, užtikrindamos individualų komfortą ir sumažindamos energijos sąnaudas. To pradmenys yra jau dabar, tačiau ateityje įranga turėtų tik tobulėti.

Pasikeitimai šilumos siurblių technologijose ir raida, kurią demonstruoja „Daikin“, atspindi bendrovės reputaciją ir statusą kaip segmento lyderį. Nuo ankstyvųjų momentų dar XX a. viduryje iki pažangiausių „Altherma“ aeroterminių bei geoterminių sistemų ir ateities prognozių, „Daikin" buvo, yra ir turėtų išlikti ŠVOK pramonės lydere. Dėmesys efektyvumui, poveikiui aplinkai ir integracijai su išmaniosiomis technologijomis užtikrina, kad šio gamintojo įranga lengva pasitikėti.