Naujienos

2024 06 11 Kokie alergenai dažniausiai vyrauja namuose? Kaip su jais kovoti?


Nors pavasaris bei vasara ir yra labai gražūs metų laikai, jų kai kas laukia su šiokiu tokiu nerimu, nes prasideda alergijų sezonas. Jautresniems žmonėms jis tęsiasi ir ilgiau, o vaikams ar garbaus amžiaus žmonėms net gali kilti rimtesnis pavojus sveikatai. Tačiau blogiausia būna net ne tada, kai lauke ima čiaudulys ar ašaroja akys. Vienareikšmiškai prasčiausia situacija yra, jeigu alergijos tęsiasi namuose. Patalpų ore esantys alergenai gali sukelti alergines reakcijas ir sustiprinti astmos simptomus. Norint palaikyti gerą patalpų oro kokybę ir pagerinti bendrą žmonių savijautą, labai svarbu žinoti, kaip orą išvalyti bei nuo alergenų apsisaugoti. Šiame straipsnyje apžvelgsime efektyviausius kovos būdus su alergijų sukėlėjais namuose.

Kas yra tie paslaptingi alergijų sukėlėjai namuose?

Tada, kai paūmėja alergija – mato ir jaučia kiekvienas. Tačiau kadangi ją dažniausiai iššaukia nematomi arba mikroskopiniai sukėlėjai, numatyti, kada tai prasidės – be galo sunku. Namų aplinkoje išskiriami TOP 5 pagrindiniai alergenai:

1.     Dulkių erkutės. Šios mažos būtybės veisiasi šiltoje ir drėgnoje aplinkoje, pavyzdžiui, patalynėje, kilimuose ir minkštuose balduose. Jos yra vienas pagrindinių alergijų sukėlėjų visame Vakarų pasaulyje.

2.     Gyvūnų pleiskanos. Nors alergijų sukėlėju žmonės dažnai įvardina augintinio plaukus, o ne pleiskanas, tačiau tikrieji jūsų kvėpavimo takų priešai gali būti maži mikroskopiniai odos gabalėliai, kuriuos naminiai gyvūnėliai nusimeta besišerdami.

3.     Pelėsis. Šis organizmas plinta ir auga drėgnose patalpose bei išskiria sporas, kurios gali patekti į orą. Įkvėpus šių sporų, jos gali sukelti alergines reakcijas ir astmos priepuolius. Dėl to būtina valdyti drėgmės lygį patalpose.

4.     Žiedadulkės. Žiedadulkės gali patekti į namus pro atvirus langus, duris. Žmonės jas parsineša ant drabužių, su jomis pareina naminiai gyvūnai. Tai sezoninis alergenas, kuris veikia labai nemažą kiekį alergiškų vaikų, paauglių bei suaugusiųjų.

5.     Tarakonai ir kiti vabzdžiai. Šie alergenai problematiškesni miestuose. Jeigu pamatuose, sienose ar konstrukcijose gyvena tarakonai bei kiti vabzdžiai, iš jų išmatų, seilių ir pūvančių kūnų alergenai gali pasklisti po patalpas. Tiesa, jiems alergiškas kiek mažesnis procentas žmonių.

Industek ekspertai pataria – 5 strategijos kovai su pagrindiniais alergenais

Nėra vienos, 100 % efektyvumą rodančios strategijos kovoje su pagrindiniais alergenais. Visgi, tam tikri jūsų veiksmai gali turėti labai pastebimai teigiamą efektą. Jeigu pristatėme 5 pagrindinius alergenus, sąžininga būtų pristatyti ir TOP 5 pagrindines strategijas, kurias rekomenduoja UAB Industek komanda.

Visų pirma – reguliarus grindų ir paviršių valymas. Dažnas naudodami siurblį su HEPA filtrais ir drėgnu būdu valydami paviršius galite sumažinti alergenų kiekį. Šie metodai veiksmingai pašalina dulkių erkutes, naminių gyvūnų pleiskanas ir žiedadulkes nuo paviršių namuose.

Antras patarimas – pakankamai vėdinkitės bei kontroliuokite drėgmės lygį patalpoje. Sausintuvai, rekuperatoriai ar praverti langai gali padėti kontroliuoti drėgmę ir stabdyti pelėsio augimą bei sumažinti dulkių erkučių populiaciją. Rekomenduojama palaikyti mažesnę nei 50 % drėgmę patalpoje. Stebėsenai galima įsigyti nebrangius matuoklius.

Reguliariai šukuodami ir prausdami savo augintinius galite sumažinti nuo jų nukrentančių pleiskanų kiekį. Toks būtų trečiasis patarimas. Jeigu esate labai alergiški, pasistenkite, kad naminiai gyvūnai nebūtų jūsų miegamajame ir laiko neleistų ant minkštų baldų.

Įsigykite bei įdarbinkite DAIKIN oro valytuvą. Visi oro valytuvai, o ypač tokių patikimų prekės ženklų kaip DAIKIN technika, veiksmingai šalina ore esančius alergenus, pavyzdžiui, žiedadulkes, naminių gyvūnų pleiskanas, dulkių erkutes ir pelėsių sporas.DAIKIN oro valytuvai išsiskiria pažangiomis filtravimo technologijomis, kurios sulaiko ir neutralizuoja daugybę alergenų, o taip pat ir virusus. Modeliai turi ir anti-žiedadulkių režimą bei jonizuoja orą, tad patalpos tampa malonesnės buvimui.

Paskutinis patarimas atsižvelgs į tai, ką reikėtų padaryti pirmiausia – atlikite oro kokybės patikrinimą. Specialus matuoklis arba profesionalų atliktas testas pateiks svarbiausius duomenis ir leis pasirinkti kryptis, į ką reikėtų orientuotis pirmiausia (pvz., antipelėsinius dažus, oro valytuvo įsigijimą, augintinio prieigos į miegamąjį apribojimą ir kita.).

Norint sukurti sveiką gyvenamąją aplinką, labai svarbu nustatyti, su kokiais alergenais susiduriate ir į ką reikia orientuotis. Reguliarus paviršių valymas, drėgmės lygio mažinimas, atidesnė augintinių priežiūra ir veiksmingų oro valytuvų naudojimas – įrodyto efektyvumo strategijos. Daugiau apie oro valytuvų naudas galite skaityti mūsų straipsnyje -https://industek.lt/news/462/13/Ar-jums-reikia-oro-valytuvo-Ko-gero-kad-taip.