Naujienos

2023 09 10 Ar pasiruošėte šaltajam metų sezonui – kas išvalys jūsų kambarį nuo virusų?


Po truputėlį, tačiau labai užtikrintai artėja šaltasis metų sezonas. Tai laikas, kada mūsų sveikatai kyla didžiausias virusų pavojus. Tačiau nereikia net prisiminti pandemijos, virusai aplink mus būna nuolatos, bet šaltuoju metų laiku organizmas labiausiai nusilpsta ir pasidaro labiausiai pažeidžiamas. Didėjant susirūpinimui dėl per orą plintančių virusų ir taršos, labai svarbu rasti veiksmingą būdą patalpų oro kokybei gerinti. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip oro valytuvai gali padėti apsisaugoti nuo virusų ir sukurti sveikesnę gyvenamąją erdvę visiems.

Kas yra ir kaip veikia oro valytuvai?

Oro valytuvai - tai mobilūs arba stacionarūs prietaisai, skirti uždarose patalpose, pavyzdžiui, namuose, biuruose ir klasėse, iš oro pašalinti priemaišas. Jie veikia naudodami įvairius filtravimo metodus, kad sugautų ir pašalintų taršą, įskaitant:

  • Mechaninius oro filtrus;
  • Elektrostatinę iškrovą;
  • Įgreitintų jonų srautą;
  • Kitas technologijas.

Aktyviai filtruodami orą, oro valytuvai gali veiksmingai sumažinti alergenų, dulkių, kvapų ir net oru plintančių virusų kiekį. Jeigu parenkamas tinkamo efektyvumo oro valytuvas, jo pajėgumo pakanka tam, kad visoje patalpoje būtų geresnis oras ir geresnės sąlygos.

Kaip ir kokie virusai patenka į namus ar darbo patalpas?

Virusai į jūsų namus ar darbo vietą gali patekti įvairiais būdais. Dažniausiai virusas perduodamas tarp žmonių, per kvėpavimo takų lašelius kosint, čiaudint ar kalbant.

Virusai taip pat gali patekti per užterštus paviršius, vadinamuoju fomito transmisija. Prisilietus prie virusu užkrėstų daiktų ar paviršių ir palietus veidą, galima pernešti virusą nuo paviršiaus į organizmą. Taigi, virusus į namus ar darbo vietą atneša ir palieka žmonės. Jie į vidų gali patekti ir iš lauko.

Patalpose dažniausiai aptinkami: gripo virusai, rinovirusai (sukeliantys peršalimą), RSV ir koronavirusai (įskaitant peršalimo virusą ir COVID-19). Šie virusai lengvai plinta ten, kur prasta ventiliacija.

Kuris oro valytuvas yra efektyviausias eliminuojant virusus?

Pagal statistiką ir oficialiais nepriklausomų vertintojų duomenimis DAIKIN MC ir MCK serijos oro valytuvai gali būti laikomi vienais iš efektyviausių oro valytuvų.

Tyrimai Prancūzijos Institut Pasteur de Lille laboratorijoje ir DAIKIN Industries vidinėje laboratorijoje nustatė , kad „Flash Streamer" technologija nukenksmina daugiau kaip 99,9 % SARS-CoV-2 Alpha, Beta, Gamma ir Omicron variantų ir 99,8 % Delta varianto po 4 valandų poveikio „Streamer" iškrova, palyginti su oro valymu be „Streamer“. [1]

Jie tinka ir komerciniam, ir buitiniam naudojimui. Sistemos efektyvumo priežastis – net keturių arba penkių pakopų itin efektyvią valymo sistemą su maksimaliu dėmesiu efektyviam virusų neutralizavimui.

1.     Oras patenka į priešfiltrį, kuris surenka pačias didžiausias dulkes ir taršos dalales.

2.     Prafiltruotas oras keliauja į mechaninį HEPA filtrą, kuris surenka virusus, bakterijas, žiedadulkes ir visas kitas mikroskopines daleles iki PM2.5 (tarp 0,1 ir 2,5 mikrono skersmens).

3.     Dar labiau išgrynintas oras keliauja pro dezodoravimo filtrą, kuris sugeria nemalonius kvapus.

4.     Jeigu turite MCK55W modelį, šiame etape oro drėgnis gali būti padidinamas jonizuojančiu būdu.

5.     Plazmos generatorius prie oro molekulių prijungia neigiamus jonus ir taip galutinai neutralizuoja virusus ar kenksmingas daleles.

6.     Atgal į patalpą išleidžiamas švarus, saugus oras. [2]

Kaip tinkamai naudoti oro valytuvą savo namuose?

Jeigu ruošiatės įsigyti oro valytuvą savo namams bei rūpinatės apsauga nuo virusų, supažindinsime jus su tuo, kaip tinkamai naudoti šį įrenginį, kad gautumėte didžiausią naudą.

Visų pirma, tinkamas naudojimas prasideda dar net neįsigijus oro valytuvo. Turite atidžiai ieškoti įrenginio, kuris atitinka kambario ar erdvės, kurioje jį naudosite, dydį. Patikrinkite gamintojo rekomendacijas dėl ploto. Pavyzdžiui, DAIKIN MC03YV tiks <46 m2 patalpoms.

Kai jau turite įrenginį, jį pastatykite kuo labiau patalpos centre, patraukdami toliau nuo kliūčių, kad nebūtų blokuojamas oro srautas. Tam, kad oro valytuvas veiktų efektyviausiai, valymo metu uždarykite duris ir langus, kad neatsirastų papildomų teršalų iš lauko.

Patį įrenginį reikėtų laikyti įjungtą nuolat. Jeigu jis turi išorinį oro kokybės sensorių, pasitikėkite juo ir leiskite sistemai valyti orą tol, kol jo kokybė pasieks norimą ribą.

Periodiškai valykite arba keiskite oro filtrus pagal gamintojo nurodymus. Tai apsaugo nuo to, kad valytuvas praranda efektyvumą.

Na ir galiausiai, nepamirškite to, kad nors valytuvas ir naudingas, vienas jis nebūtinai išspręs virusų problemą. Reikėtų reguliariai valyti dulkes nuo grindų ir paviršių, įsigyti kokybišką dulkių siurblį (pageidautina, su efektyviu oro filtravimu) ir mažinti potencialių teršalų šaltinių, pavyzdžiui, rūkymo ar agresyvių cheminių valiklių, kuriuos naudojate, kiekį.

Daugiau įrodymų turbūt nereikia. Žiemą ligos būna sunkesnės ir ūmesnės, tad jau dabar imkitės veiksmų ir įsigykite oro valytuvą DAIKIN. Moksliškai įrodytas efektyvumas bei net kelių žingsnių oro filtravimo sistema padės apsaugoti save ir artimuosius.