Naujienos

2023 07 20 Įspūdingiausi INDUSTEK ir DAIKIN įgyvendinti projektai


Praėjo pusmetis. Kartu su INDUSTEK, UAB vadovu Valdu Ragaišiu apžvelgiame sėkmingiausius kartu su DAIKIN įgyvendintus projektus. 

Dinamiškame technologijų ir inovacijų pasaulyje darbas su lyderiais yra būtent ta detalė, kuri leidžia viziją paversti tikrove. Tik suderinus lyderių know-how, patirtį ir moderniausias technologijas įmanoma pasiekti patį aukščiausią rezultatą. Būtent tokius verslo santykius puoselėjame su DAIKIN. Būdami oficialiu DAIKIN partneriu Lietuvoje kartu įgyvendinome ne vieną grandiozinio lygio projektą.

Naujausias Kauno S. Dariaus ir S. Girėno futbolo stadionas ir DAIKIN sistemos jame

Aukščiausius UEFA standartus atitinkančio stadiono Lietuva neturėjo labai ilgai. Kai Kauno mieste pagaliau buvo nuspręsta naujai pastatyti ir užbaigti 4-os UEFA kategorijos reikalavimus atitinkantį S. Dariaus ir S. Girėno lengvosios atletikos ir futbolo stadioną, tam reikėjo didelių investicijų bei profesionalų indėlio. Tam, kad sportininkams, žiūrovams ir stadiono darbuotojams būtų užtikrintos optimalios sąlygos ištisus metus, INDUSTEK UAB įrengė net 8 DAIKIN Altherma ERLQ016 šilumos siurblius.

Kaip pažymi V. Ragaišis „Šios sistemos yra šiuolaikiškos. Jos gali būti lengvai reguliuojamos pagal faktinį poreikį, keičiant veikimo režimą realiu laiku. Tokiame dideliame stadione ši galimybė labai naudinga ir leidžia ne tik palaikyti optimalią temperatūrą, bet, mūsų skaičiavimais, apie 30 % sumažina energijos sąnaudas tam pačiam komfortui pasiekti.“.

Didžiulės galios DAIKIN šaldymo sistemos Eksma Optics gamykloje, Vilniuje

Aukštųjų technologijų srityje svarbu ne tik know-how bei technologijos, tačiau ir optimalių sąlygų palaikymas. Būtent dėl to Eksma Optics – lazerių technologijų bendrovės optikos įrangos gamykla reikalavo profesionalaus bei aukšto našumo sprendimo. Tam INDUSTEK pasiūlė DAIKIN EWAT ir EWWQ, bendro net 2700 kW galingumo šaldymo sistemas, veikiančias ištisus metus.

EKSMA_Optics_pastatas1-bc194ab2231374b09ec34fb5ad859722.jpgeksma2-1-fa07063350246a48330f32e5930db329.png

INDUSTEK, UAB direktoriaus nuomone, DAIKIN turėjo kaip tik tą įrangą, kurios reikėjo Eksma Optics. „Kadangi aukštųjų technologijų – lazerių pramonėje gamybinėms patalpoms keliami labai aukšti reikalavimai, INDUSTEK inžinieriai ir specialistai pasiūlė būtent EWAT ir EWWQ sprendimų derinį. Čia reikėjo to, kas ne tik turėtų pakankamai galios, tačiau ir galėtų veikti maksimaliai preciziškai.“

Miestas ant vandens Svencelėje, Lietuvos pajūryje su modernia ŠVOK įranga

Lietuvoje po truputėlį daugėja naujų, unikalių NT projektų. „Svencelės salos“ – tai vienas iš jų, kuris siekia sukurti Lietuvoje ligšiol nepažintą gyvenimo erdvę, primenančią geriausius rajonus bei gyvenvietes palei vandenynus ar pietų šalių jūras. Ant Kuršių marių kranto statomi 32 įvairaus tipo namai buvo kurti išrankiam, visiškai unikalios gyvenimo ar poilsio vietos ieškančiam pirkėjui. Būtent todėl reikėjo pagalvoti ne tik apie šiuolaikišką mikroklimato valdymą, kuris turi būti patogus, tačiau ir apie tvarumą bei taupumą. INDUSTEK, UAB čia pasiūlė ECH 20 oras – vanduo šilumos siurblius iš DAIKIN ALTHERMA linijos.

„Tokio lygio NT projekte reikėjo parinkti sprendimą, kuris būtų nuo A iki Ž orientuotas į naudotojų komfortą. Natūraliai pasirinkome oras – vanduo sistemas, kurios žiemą gali šildyti namus, vasarą – vėsinti, o ištisus metus ir aprūpinti buitį karštu vandeniu. Suprantame, kad nemaža dalis žmonių čia tikriausiai negyvens nuolatos, tad pasiūlėme tam pritaikytus, lengvai valdomus ir taupius šilumos siurblius su aukštu SCOP efektyvumo koeficientu“ – apie bendradarbiavimą su „Svencelės salos“ pasakoja V. Ragaišis.

Rinkos lyderiui reikalingas vėsinimo sprendimas Kauno LEZ

LIDL – prekės ženklas, kuris Lietuvoje nėra taip ilgai, tačiau jau yra ne tik ryškiai pastebimas, bet ir įvardinamas kaip rinkos lyderis daugelyje segmentų. Dešimtis parduotuvių įvairiuose miestuose ir miesteliuose dažniausiai atsargomis aprūpina pagrindinis LIDL logistikos centras, įsikūręs Kauno LEZ. Šis didžiulis, net 42,800 kvadratinių metrų ploto objektas turi biurus, sandėliavimo, gamybos patalpas ir, be abejonės, šaldomas erdves. Parinkti ŠVOK sprendimai ne tik visiškai patenkino statytojų ir pačių užsakovų lūkesčius, tačiau ir padėjo gauti BREEAM in-Use sertifikatą. Jis suteikiamas tik tiems pastatams, kurie daro mažiausią poveikį aplinkai.

Valdo Ragaišio nuomone, tai buvo ir išlieka labai svarbus INDUSTEK projektas, parodantis galimybę patenkinti net ir labai didelius klientų poreikius. „Sprendimą rasti pavyko tik nuodugniai įsigilinus į visą projekto esmę bei LIDL lūkesčius. Kadangi LIDL prekės ženklas kelia aukštus reikalavimus tvarumui, taupumui ir mažam pėdsakui aplinkai, pasiūlėme ir įrengėme 112 kW galios DAIKIN VRV sistemą. Tai – lanksti sistema, kuri gali keisti šaltnešio tūrį, kad nebūtų švaistoma energija tada, kai jos nereikia tiek daug.“.

Klaipėdos miesto simbolio lankytojų komfortas užtikrinamas su DAIKIN sistemomis

Projekto mastelis nebūtinai turi būti pats didžiausias, kad jis užimtų svarbią vietą kompanijos istorijoje. Laivas Meridianas tikrai nėra pats didžiausias Europoje, tačiau tai – Klaipėdos miesto simbolis ir svarbus objektas visai mūsų valstybei. INDUSTEK, UAB itin didžiuojasi, kad čia veikiančiam muziejui ir restoranui pasiūlė bei įrengė ~40 kW galios VRV sistemą iš DAIKIN.

Kaip pažymi V. Ragaišis, toks bendradarbiavimas, jo nuomone sukuria ne tik materialinę, bet ir socialinę naudą. „Kaip atrodo Meridianas tikrai žinome visi. Tačiau ten veikiančiam restoranui kyla nemažai iššūkių rūpinantis klientų komfortu. Tam pasiūlėme DAIKIN VRV su lubinėmis kasetėmis bei įrengėme atskirą 8 kW Altherma oras – vanduo šilumos siurblį. Šių sprendimų dėka restorano aplinka ir komfortas atitinka tokio simbolinio objekto grožį bei reikšmę.“.

DAIKIN ir INDUSTEK UAB – partneriai įgyvendinant grandiozinius, analogų neturinčius bei aukščiausius standartus atitinkančius projektus. Pasitelkdami efektyviausią ir moderniausią techniką iš DAIKIN, INDUSTEK UAB padėjo paversti naujus objektus tinkamus gamybos standartams, lankytojams, svečiams ar darbuotojams. Aukšto pajėgumo VRV, Altherma bei kitų serijų sistemos aprūpina segmentų lyderius ir svarbiausius objektus šiluma, vėsa ar net karštu vandeniu ištisus metus. Apie visus mūsų projektus daugiau.