Naujienos

2023 06 28 Šilumos siurbliai – kaip užtikrinti, kad pasirinktas šildymo sprendimas veiktų optimaliai ištisus metus?


Apžvelkime šilumos siurblių veikimo aspektus, įskaitant jų funkcionalumą bei naudą, priežiūrą ir efektyvumą. Tiek kalbant apie namų ūkį, tiek orientuojantis į komercines patalpas, šilumos siurblių bei optimalaus jų naudojimo suvokimas gali padėti sukurti patogią aplinką be milžiniškų išlaidų. Pasižiūrėkime į detales, kurios padeda efektyviai išnaudoti pasirinkto šilumos siurblio galimybes.

Kaip veikia šilumos siurblys ir kas yra sezoninis jo efektyvumas?

Šilumos siurblys, tai universali sistema, galinti šildyti ir vėsinti. Skirtingai nuo tradicinių katilų, kurie gamina šilumą degimo procesų metu, šilumos siurblys naudoja elektrą šilumai iš šaltinio, pavyzdžiui, oro, žemės ar vandens, perkelti ir perduoti į kitą vietą. Atvirkštinio proceso metu įmanomas vėsinimas, tad tai – labai pajėgus bei naudingas įrenginys patalpose.

Yra net keli šilumos siurblių tipai ir kiekvienas iš jų turi savo veikimo principus. Aeroterminės sistemos ima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją į patalpas arba atvirkščiai. Tai gali būti oras – oras arba oras – vanduo sistema. Skiriasi tik vieta, į kurią šiluma perduodama. Pirmuoju atveju viskas keliauja į orą, o antruoju - į radiatorius, šildomų grindų sistemą. Geoterminiai išgauna šilumą iš žemės per užkastų vamzdžių tinklą ir paskirsto ją patalpoms šildyti arba vėsinti.

Kas yra sezoninis efektyvumas?

Šilumos siurblio efektyvumas labai priklauso nuo aplinkos sąlygų. Šilumos siurblių sezoninis efektyvumas - tai bendras šilumos siurblio sistemos energijos vartojimo efektyvumas per visą šildymo ar vėsinimo sezoną. Jame atsižvelgiama į kintančias oro sąlygas per metus ir jis tiksliau atspindi šilumos siurblio efektyvumą nei vienas efektyvumo rodiklis, kadangi realioje aplinkoje temperatūra labai kinta.

SCOP ir SEER reitinguose atsižvelgiama į sistemos pajėgumą įvairiomis darbo sąlygomis. Štai, pavyzdžiui, žiemą, kai reikia daugiau šildyti, o lauke temperatūra žema – aeroterminės sistemos efektyvumas krenta.

DAIKIN_žemos_temperatūros_monoblokas_savybės-081628ee3f1041f0677e540d876424ca.jpg

Visgi įmanoma imtis tam tikrų veiksmų, kad pavyktų padidinti efektyvumą bet kuriuo metų laiku.

Šilumos siurblio efektyvumo didinimas ir veikimo optimizavimas

Tam, kad šilumos siurblys optimaliai veiktų visus metus, labai svarbu laikytis tam tikrų rekomendacijų ir reguliariai atlikti techninę priežiūrą. INDUSTEK, UAB komandos specialistai išskiria 6 pagrindinius principus, kuriais svarbiausia vadovautis, jeigu norite, kad jūsų DAIKIN Altherma būtų efektyvus nuolatos:

1. Profesionalus montavimas

Labai rekomenduojama, kad šią sistemą įrengtų kvalifikuotas specialistas. Jie užtikrins, kad pats įrenginys būtų tinkamai parinktas, prijungtas ir sukalibruotas naudojimui

2. Reguliari priežiūra bei sistemos tikrinimas

Stebėkite savo šilumos siurblio veikimą ir nedelsdami atkreipkite dėmesį į bet kokius neįprastus požymius. Keisti garsai, netolygus šildymas ar vėsinimas arba neįprastas energijos suvartojimas gali signalizuoti apie problemas.

3. Termostato reguliavimas

Efektyvus termostato naudojimas gali turėti didelę įtaką šilumos siurblio veikimui. Nustatykite norimą temperatūrą pagal savo komforto pageidavimus ir venkite ekstremalių keitimų, nes tai mažina efektyvumą. Pokyčiai turėtų būti subtilūs.

4. Sezoniniai nustatymai

Siurblio veikimą pritaikykite sezonui. Kadangi dabartinėje įrangoje daug delikačios elektronikos, šilumos siurblio pritaikymas prie besikeičiančių oro sąlygų užtikrina optimalų komfortą ir energijos vartojimo efektyvumą. Jeigu abejojate, visada galite rinktis taupius, eco ar panašiai paženklintus, automatizuotus, taupančius režimus.

5. Pakankamas oro srautas

Išorinis blokas turi turėti erdvės kvėpuoti. Ribotas oro srautas gali labai mažinti efektyvumą. Pašalinkite kliūtis ir šiukšles.

6. Ortakių apžiūra

Periodiškai apžiūrėkite ir užsandarinkite visus prie šilumos siurblio sistemos prijungtų ortakių nesandarumus. Dėl nesandarumo gali būti dideliais kiekiais prarandama energija.

Reziumuojant galima pasakyti, kad šilumos siurbliai yra universalus šildymo sprendimas, galintis užtikrinti komfortišką patalpų šildymą ištisus metus. Tačiau tam, kad tai būtų efektyvu, reikia suprasti šilumos siurblio veikimo principą bei atlikti tam tikrus profilaktinius veiksmus. Vos 6 žingsnių pagalba galite optimizuoti savo DAIKIN Altherma sistemos veikimą ir mėgautis ekonomiškesniu bei ekologišku šildymu ir vėsinimu.https://industek.lt/Produktai/silumos-siurbliai/zematemperaturiai-silumos-siurbliai-oras-vanduo.

BANERIS_GALE-64060ca14d562e6827db4d1298e3fc7f.jpg