Naujienos

2023 05 11 Šilumos siurbliai – dažniausiai iškylantys klausimai dėl šildymo sprendimų renovuojant namus ir jų patalpas?


Tendencijos rinkoje aiškios – šilumos siurbliai užtikrintai tampa vienu pagrindinių pasirinkimų tarp namų ūkių ir komercinių patalpų valdytojų. Europoje, šilumos siurblių rinkos dydis (pagal GMInsights) yra 14 milijardų eurų ir auga po 8% kasmet. Dėl augančio populiarumo ir Lietuvoje gauname nemažai klausimų apie siurblių pirkimą, montavimą, priežiūrą, paramą. INDUSTEK, UAB ekspertai atsako į dažniausiai užduodamus klientų klausimus.

Kodėl verta rinktis šilumos siurblį, o ne tradicinius šildymo sprendimus, pvz., - dujinį ar malkinį katilą?

Nors apie technologinius skirtumus galima kalbėti daug, didesnioji dalis vartotojų labiausiai pastebi, kai pasirinkimas atsiliepia per piniginę. Kylant medienos ir dujų kainoms labai pabrango kažkada ekonomiškais laikyti šildymo būdai.“. Specialistas pastebi, kad per pastaruosius kelis metus tradicinio šildymo kaštai išaugo keliasdešimt procentų, kai, tuo tarpu, oras-vanduo sistemos darosi tik ekonomiškesnės, atsirado galimybė jungti juos prie atsinaujinančios energetikos šaltinių bei gauti paramą įsirengimui.

Aišku, negalima pamiršti ir technologinių privalumų bei poveikio gamtai. Šilumos siurbliai Daikin Altherma tradicinius šildymo metodus lenkia dar ir šiomis savybėmis:

  • Šilumos siurbliai gali generuoti iki 3-5 kartų daugiau šilumos energijos nei sunaudoja elektros. Dujiniai šildytuvai ir malkinės krosnelės toli gražu ne tokios efektyvios.
  • Šilumos siurbliai palieka mažesnį anglies dioksido pėdsaką, nes jie naudoja elektros energiją ir nėra priklausomi nuo iškastinio kuro, pavyzdžiui, dujų ar medienos. Be to, Daikin Altherma sistemose naudojamas R32 ar naujesnės kartos šaltnešis dar labiau mažina CO2 pėdsaką.
  • Šilumos siurbliai nedegina kuro, todėl nėra pavojaus apsinuodyti anglies monoksidu ar dujų nutekėjimo.
  • Vienas iš svarbiausių šilumos siurblių privalumų yra jų gebėjimas vasarą vėsinti namus. Katilas ar krosnis tik kaitina, o siurblys gali ir vėsinti.

Be to, tokį siurblį ir valdyti galima nuotoliniu būdu. Senesnės kartos dujiniai katilai ir malkiniai tokios galimybės nesiūlo.

Kaip veikia Daikin Altherma šilumos siurbliai? Kokie jų apribojimai?
ebla09-16d3v3-cut-open-front-0359f0017acd256622c95727af1f66ac.png

Daikin Altherma šilumos siurblio sistemą sudaro dvi dalys – išorinis ir vidinis blokas. Tiesa, yra ir monoblokinės sistemos, kada visa siurblio sistema telpa viename bloke, bet toks sprendimas retesnis.

Daikin Altherma šilumos siurbliai oras - vanduo veikia paimdami šilumą iš lauke esančio oro. Ji ją į vidų atneša per grindyse ar radiatoriuose esančius šilumokaičius. Gruntas – vanduo siurbliai šilumą ima iš žemės gelmių ir ją perduoda į grindis ar radiatorius.

Visi tyrimai rodo, kad Daikin Altherma sistemos labai efektyviai naudoja energiją. Būtina pažymėti, kad oras – oras ir oras – vanduo sistemų našumas gali būti ribotas itin šaltomis sąlygomis (kai oras lauke žemesnis nei -25 laipsniai).

Kitas privalumas, su tokia sistema jums nereikia rūpintis malkų atsargomis.

Kokių šilumos siurblių tipų yra? Kuo jie skiriasi?

Kaip jau minėjome yra net trys šilumos siurblių tipai. Apžvelgiame kiekvienos privalumus ir ypatumus.

Aeroterminės sistemos (oras – oras)

Aeroterminės sistemos - tai toks šilumos siurblio tipas, kuriame lauko oras naudojamas kaip šilumos šaltinis arba šilumnešis. Šios sistemos žiemą gali šildyti, o vasarą vėsinti. Jos yra energetiškai efektyvios, o jų eksploatavimo išlaidos yra mažesnės, palyginti su įprastinėmis ŠVOK sistemomis. Tačiau paprastai jos nėra tiek galingos ir efektyvios, kiek geo ar hidroterminiai analogai.

Hidroterminės sistemos (oras – vanduo)

Šios sistemos naudoja šilumą perduoda per vandenį (į grindis, radiatorius) ir taip pat gali paruošti karštą vandenį naudojimui buityje. Hidroterminiai siurbliai yra labai energetiškai efektyvūs ir gali būti derinami prie įvairios infrastruktūros. Tiesa, jų įrengimo kaštai bus kiek didesni (paprastai) už aeroterminių siurblių.

Geoterminės sistemos (žemė/gruntas – vanduo)

Čia šilumą vartotojams duoda gamta arba žemė. Ji cirkuliuoja uždaro ciklo sistemoje, šildydama ir vėsindama pagal poreikį. Geoterminės sistemos yra labai efektyvios, jų eksploatavimo sąnaudos nedidelės, o efektyvumui beveik neturi įtakos temperatūra lauke. Tačiau pačios įrangos ir sumontavimo kaštai – daug didesni. Visgi, geoterminė sistema tarnauti gali dešimtmečius.

Kaip pažymi INDUSTEK, UAB vadovas Vaidas Ragaišis: „Labai svarbu tiksliai įvertinti galimybes ir poreikius prieš pasirenkant. Mes konsultuojame klientus ir padedame rasti geriausius sprendimus.

Kokios tokių siurblių kainos? Ar jie nėra labai brangūs bei ar išvis atsiperka?

V.Ragaišis iš karto atkreipia dėmesį, kad investicija tikrai atsiperka, tačiau kaštus sudaro du elementai: „Reikia įsigyti siurblį ir jį įrengti. Savo interneto puslapyje turime Daikin Althermašilumos siurblių kainyną, kuris yra prieinamas kiekvienam. Na, o montavimo kaštus įvertinti reikia individualiai.

Atsiperkamumas yra tik laiko klausimas. Net ir kylant elektros kainoms, šilumos siurblys atsipirkti turėtų per keletą metų, tačiau konkrečius skaičius pateikti galima tik žinant tikslų jūsų suvartojimą.“

Kaip taupiausiai naudoti šilumos siurblį?

Reikėtų nepamiršti, jog yra tam tikri veiksmai, padedantys taupyti:

  • Saikingai naudokite termostatą. Reikėtų kuo mažiau kaitalioti temperatūrą. Optimalus nustatymas paprastai yra apie 20-21°C.
  • Numatykite reguliarią šilumos siurblio techninę priežiūrą. Gerai prižiūrima sistema veiks efektyviau ir tarnaus ilgiau.
  • Nedvejokite naudoti išmanias funkcijas. Naudokite programuojamus termostatus arba išmaniuosius valdiklius, kad optimizuotumėte šilumos siurblio veikimą. Nustatykite tvarkaraščius, atitinkančius jūsų kasdienę rutiną, kad šilumos siurblys veiktų tik tada, kai reikia. Daikin Altherma naujieji šilumos siurbliai turi Onecta programėlę, su kuria valdymas – dar patogesnis.
  • Šilumos siurblį derinkite su kitomis energiją taupančiomis sistemomis, tokiomis kaip saulės kolektoriai ar vėdinimo sistemos su rekuperacija. Taip dar labiau sutaupysite.

 

Kaip yra su tarnavimo laiku? Ar galima tikėtis, jog siurblys tarnaus daug metų?

„Šilumos siurbliai paprastai tarnaus ~15 metų (tai galioja oras – oras ir oras - vanduo sistemoms) ir iki 25 metų (geoterminės sistemos), jei atliekama tinkama priežiūra.

Reguliari kvalifikuoto techniko priežiūra yra labai svarbi siekiant išlaikyti efektyvumą ir prailginti šilumos siurblio tarnavimo laiką. Tai darykite kartą per metus. Blogiausiu atveju – kartą per du metus. Kitu atveju, ženkliai išauga netikėtų ir tikėtų gedimų rizika.

Tikimės, kad atsakymai buvo naudingi ir jums pavyko daugiau sužinoti apie šilumos siurblių veikimą bei ypatumus. INDUSTEK, UAB atstovauja pasaulinio lyderio DAIKIN produkciją ir siūlo aukštatemperatūrius, žematemperatūrius oras – vanduo bei geoterminius Altherma šilumos siurblius. Jais papildę savo būstą ar patalpas tikrai galėsite džiaugsitės puikiomis šildymo galimybėmis ir nedidelėmis sąnaudomis.

Daugiau informacijos apie privalumus rasite mūsų svetainėje -https://industek.lt/Produktai/silumos-siurbliai.

 Daikin_1140x150_9-7e95504cc4b6933b7a1b58567571d7c8.jpg