Industek Blogas

2023 03 09 Šilumos siurblių efektyvumas ir taupumas


Esant netikrumui dėl gamtinių dujų tiekimo ir kainų nustatymo, Europos valstybės narės ieško būdų, kaip žiemos laikotarpiu sumažinti dujų ir kitų natūralių energijos šaltinių poreikį 15 proc. Dalis sprendimo slypi alternatyviuose šildymo šaltiniuose, kaip pavyzdžiui, šiomis dienomis naudojamus hibridinius, gruntinius arba elektrinius šilumos siurblius. Pastatai naudojantys oras-vanduo arba vanduo-vanduo šildymo sprendimus gali pasiekti daug didesnį ekonominį efektyvumą nei naudojant kitus sprendimus. Pavyzdžiui 600 m² pastato atveju naudojant oras-vanduo šildymo sistemą galima sutaupyti daugiau nei 100 000 kWh gamtinių dujų per metus ir sumažinti šildymo išlaidas 25%.

Atsižvelgdama į kylančius iššūkius, su kuriais šiuo metu susiduria ES, Europos Komisija parengė Europos dujų paklausos mažinimo planą: valstybėms narėms rekomendavo iki 2023 m. kovo savanoriškai sumažinti dujų naudojimą 15 %. ES teigimu, kad beveik virš 30 % komercinių pastatų ES šalyse vis dar yra šildomi dujomis; kai kuriuose pastatuose taip pat įrengta oro kondicionavimo sistema, tačiau dažnai nesusimąstoma jog oro kondicionavimo sistema gali būti naudojama kaip oras-oras šilumos siurblys, su kuriuo galima efektyviai šildyti patalpas. Naudodami oro kondicionavimo sistemą šildymo režimu šeimininkai gali ženkliai sumažinti dujų sąnaudas  ir tuo pačiu sumažindami bendras išlaidas.

Kodėl šilumos siurblys toks efektyvus?

Šilumos siurbliai yra daug efektyvesni nei jūsų standartinės šildymo sistema. Už kiekvieną šilumos siurbliui maitinti naudojamą elektros kilovatvalandę (kWh) jis pagamins vidutiniškai apie 3,3 kWh šilumos. Puikus pasirinkimas tiems, kurie nori sumažinti anglies dvideginio išmetimą.

Šilumos siurbliai gali ne tik šildyti jūsų namus, bet ir sugeba šildyti ir vandenį, naudodami integruotas sistemas. Tai gali sumažinti jūsų vandens šildymo sąskaitas 25–50%. Taip pat, šilumos siurbliai dažniausiai naudojami kaip oro kondicionieriai! Vasarą procesas yra tiesiog atvirkštinis: šiltas oras pašalinamas iš jūsų namų.

Daikin šilumos siurbliai yra iki keturių kartų efektyvesnis nei dujomis besinaudojančios sistemos, nes trys ketvirtadaliai šildymui sunaudojamos energijos gaunama nemokamai iš lauko oro, o elektros energijos sunaudoja tik ketvirtadalį.

Toliau mažinti energijos suvartojimą

Jei pastate jau yra naudojamas šilumos siurblys, jį galima optimizuoti naudojant energiją taupančias sistemas, kurios dar labiau sumažins energijos sąskaitas. Išmaniosios debesų sistemos, tokios kaip „Daikin's Cloud Service“, suteikia klientams prieigą prie įrankių, kurie ne tik pastebi pernelyg didelį energijos suvartojimą tam tikrose pastato dalyse, bet taip pat leidžia greitai bei patogiai reaguoti į staigius pasikeitimus. Tai yra ypač naudingas įrankis valdant ir kontroliuojant komplikuotas bei daug šildymo sprendimų jungiančias sistemas.

Atstovaudami Daikin palaikome ES sprendimą mažinti natūralių dujų sąnaudas bei skatinti perėjimą link švarių bei efektyvesnių šildymo sprendimų. Su kiekvienu efektyviai naudojamu šilumos siurbliu padėsime jums sumažinti pastatų anglies dioksido kiekį ir sukurti sveiką aplinką ateities kartoms.