Naujienos

2022 10 20 Anglies filtrai oro valytuvuose


Jei šiuo metu ieškote oro valytuvo, tikriausiai pastebėjote, kad kiekvienoje sistemoje yra naudojami skirtingų tipų filtrai bei jų kombinacijos.
 
Sistemose būna naudojami priešfiltriai, nerūdijančiojo plieno priešfiltriai ir plaunami priešfiltriai. Taip pat, jose dažnai galite rasti šešių skirtingų tipų HEPA filtrus, kurie yra suskirstyti pagal  efektyvumą lygius. Ir negana to, juose gali būti naudojami anglių filtrai, angliniai filtrai ir aktyvintųjų anglių filtrai.
 
Šiame straipsnyje norime pasidalinti pagrindine informacija apie anglinių ir aktyvintųjų anglių filtrus, ir kaip jie prisideda prie patalpų oro kokybės gerinimo.
 
 

Ar anglys tikrai valo orą?

Anglys yra juodos liekanos, susidarančios degant medienai ar kitoms medžiagoms. Tačiau, kaip šios juodos liekanos gali būti susijusios su švara? Anglys jau šimtmečius yra naudojamos kaip valymo priemonė: jau senovėje Romėnai sumaišydavo įvairias kriaukles, kaulus ir medžio žievę kartu su anglių milteliais, kad pagamintų dantų pastą.

Šiandienos mokslininkai nepamiršo valomųjų anglies savybių ir aktyvintųjų anglių arba anglių filtrai yra naudojami daugelyje vandens bei oro filtravimo sistemų. 

 

Kas yra aktyvintųjų anglių filtras?

Aktyvintosios anglys yra specialiu būdu apdorotos anglys, kad jot taptų itin porėtos. Taip padidinama jų absorbcinė galia ir jos tampa idealia medžiaga oro teršalams pritraukti. Svarstant apie anglių absorbavimo savybes, verta atsižvelgti į jų panaudojimą skubios pagalbos skyriuose, siekiant absorbuoti ar nukenksminti vaistus ar kitas kenksmingas medžiagas skrandyje.

Tą patį principą galime pritaikykite ir aktyvintųjų anglių filtrams oro valytuvuose, kur oras yra „praryjamos“ kenksmingos medžiagos ar teršalai. Kai oro valytuvas „prarija“ orą, aktyvintųjų anglių filtras yra sukurtas taip, kad sulaikytų ir nukenksmintų jame esančius teršalus (kvapus ir lakiuosius organinius junginius), panašiai kaip anglys nukenksmina skrandyje esančias pavojingas medžiagas.

 

Kas yra lakusis organinis junginys?

Nors visi žino, kas yra kvapas, kurį skleidžia augintiniai, šiukšlės, nešvarūs skalbiniai ar net gaminamas maistas, namuose gali būti daug kvapiųjų cheminių medžiagų, kurių šaltinis ne toks akivaizdus. Tokios medžiagos būna vadinamos lakiosiomis organinėmis jungtimis, kurios gali atsidurti jūsų namų ar biuro aplinkoje iš įvairių šaltinių:

  • Klijai, sandarikliai ir kitos lipniosios medžiagos;
  • Dažai, lakai, dėmės ir netvarkingos sienų dangos;
  • Kiliminės dangos ir vinilinės grindys;
  • Įvairūs purvini ar netvarkingi audiniai, baldai;
  • Valymo priemonės, oro gaivikliai;
  • Asmeninės priežiūros gaminiai, pvz., kvepalai ir šampūnai
  • Patalpų oro kokybės įrenginiuose naudojamos cheminės medžiagos ir kvapai.

 

Daikin daugiapakopės filtravimo sistemos

Beveik visi modernūs oro valytuvai turi tiek išorinius filtrus didesnėms dalelėms sulaikyti, tiek HEPA filtrus – kurie yra naudojami daug mažesnių dalelių, pvz., bakterijoms, virusams ir pelėsiams, taip pat žiedadulkėms, naminių gyvūnų plaukams ir pleiskanoms, sulaikyti. Tačiau ore sklandančius kvapus ir chemines medžiagas sulaiko tik aktyvintųjų anglių filtrai.Daikin oro valytuvu filtrai inside (normal) LT-61bfb7b5b4a3a006e7a05795308795d8.png

Daikin yra vieni iš pirmųjų, kurie sugebėjo į savo oro valytuvus sumontuoti 3 pakopų filtravimo sistemą, kurioje 3 skirtingų tipų filtrai dirba kartu, kad efektyviai pašalinti naminių gyvūnėlių plaukus ir pleiskanas bei nemalonius ar pavojingus kvapus iš jūsų patalpų oro:

Pirminis filtras (priešfiltris) sulaiko didesnes daleles ir sulaiko jas valytuvo viduje. Toliau, Daikin HEPA filtras sulaiko iki 99,97 % ore esančių dalelių, kurių dydis siekia 0,1 mikrono. Elektrostatinio funkcionalumo dėka jis sulaiko teršalus neužkimšdamas tinklelio ir tai reiškia kad reikia keisti tik kas 10 metų. Šalia to, ultravioletinės C (UVC) LED šviesos technologija išaktyvuoja bakterijas ir virusus, kurie yra įstrigę valymo sistemos HEPA filtre.

Vėliau aktyvintos anglies, dezodoruojantis filtras neįsotindamas sulaiko ir sugeria nemalonius kvapus bei lakiuosius organinius junginius (LOJ), kuriuos į orą išskiria daugelis asmeninių produktų ir valymo priemonių.

Galiausiai, jei naudojatės Daikin oro valytuvu su drėkinimo funkcija (Daikin MCK70YV arba Daikin MCK55W) pašalina bakterijas vandens rezervuare dėl dvisluoksnio filtro su sidabro jonų kasete. Įmontuotas drėkintuvas taip pat prisideda prie jūsų patalpų oro kokybės sausesniais metų laikais bei tuo metu kai namuose būna įjungiama šildymas.

Daikin MCK70YV oro valytuvas yra vienas iš naujausių bei kompaktiškiausių oro valytuvų modelis, kuris savyje talpina tiek oro valytuvo, tiek oro drėkintuvo funkcijas. Šis prietaisas geba efektyviai sunaikinti ore sklandančias virusų daleles, alergenus, bakterijas ir nemalonius kvapus iki 100 kv.m komercinės ar gyvenamosios paskirties patalpose. Šių oro valytuvų efektyvumas įrodytas moksliškai bei ne kartą išbandytas ir įvertintas Lietuvos gyventojų.

• Oro drėkinimas, dulkių filtravimas ir dezodoravimas viename įrenginyje.
• Švarus oras dėka Daikin „Pagauk ir išvalyk“ principo, skirto teršalų skaidymui.
• Aukšto našumo HEPA filtras, sulaikantis smulkias dulkių daleles.
• “Sugaudo” net iki 99 % smulkiausių kenksmingų dalelių ir pašalinių kvapų.
• Jonizuoja orą.
• Ururu drėkinimo funkcionalumas palaiko reikiamą patalpų drėgmę.
• Nauja, stilinga ir kompaktiška konstrukcija: 461x695x347 mm.

 BANERIS_GALE-64c59cca53ccb7efba952de825005503.jpg