Industek Blogas

2022 09 09 6 klausimai, kurie padės atsakyti ar jums namuose reikalingas oro valytuvas


Apie oro valytuvus žinome visi. Tačiau toli gražu ne visi vartotojai, kuriems toks įrenginys teiktų naudą, jį turi. Kodėl taip yra? Sunku atsakyti iš karto, tačiau galima pasakyti, kad remiantis Industek patirtimi, beveik visi nusprendę įsigyti kokybišką oro valytuvą nelieka nusivylę. Net ir skeptikai vėliau pakeičia nuomonę, kadangi pastebimai pagerėja jų kasdienio gyvenimo kokybė ir komfortas ilgalaikėje perspektyvoje.
 
Tačiau oro valytuvas nėra universalus sprendimas visoms problemoms. Nors tai – labai naudingas prietaisas, tačiau norime, kad kiekvienas mūsų klientas matytų naudą prieš pirkdamas. Dėl to paruošėme šį straipsnį, kuris turėtų padėti pamatyti, kuo gi oro valytuvas būtų jiems naudingas. Štai 6 klausimai, į kuriuos atsakant bus galima išsiaiškinti ar jums namuose reikalingas oro valytuvas?

1.   Ar namuose yra alergiškų žmonių?

Statistika teigia, kad apie 15-20%, ypač jaunesnio amžiaus žmonių Lietuvoje yra smarkiau nei vidutiniškai alergiški. Tai reiškia, kad alergijų sezono (ir ne tik) metu, įvairūs dirgikliai gali sukelti nepatogumus – čiaudulį, ašarojančias akis, kosulį, blaškyti koncentraciją, trukdyti įprastai veiklai.
 
Alergijos dažniausiai veikia kvėpavimo takus ir akis. Jas sudirgina ore esantys alergenai, kurie kontaktuoja su organizmu ir patenka į jį per nosį, burną. Daikin oro valytuvas – vienas iš efektyviausių įrenginių kovojant su alergenais ore. Elektrostatiniai, itin aukštos klasės HEPA filtrai padeda surinkti namų dulkes ir žiedadulkes, dažniausius alergijų sukėlėjus, sklandančius ore.
 
Ypač alerginėms reakcijoms jautrūs yra mažamečiai vaikai. Tokiu atveju, kai namuose yra viena ar daugiau mažamečių atžalų su alergijomis, oro valytuvo svarba ir nauda išauga kelis kartus.

2.  Ar gyvenate zonoje, kur aukštas oro užterštumas

Lietuvoje veikianti AAA (Aplinkos apsaugos agentūra) užsiima nuolatine oro užterštumo stebėsena. Čia galite pasitikrinti ar jūsų vietovėje oro užterštumo situacija yra gera, vidutinė ar bloga. 
 
Prastos kokybės oras už lango, durų ar sienų daro didelę žalą visiems mums. Tiesa, tą žalą pajusime ne iš karto. Moksliškai įrodyta, kad užterštas oras gerokai padidina lėtinių ligų ir įvairių kitų sveikatos sutrikimų atsiradimo tikimybę. Prastos kokybės oras yra kenksmingas vaikams, suaugusiems ir senjorams. 
 
Ypač didelį oro užterštumą pastebėsite pramoniniuose didžiųjų miestų rajonuose, arti didelių pramonės objektų ir tam tikrose vietose, kur landšaftas arba geografinė padėtis lemia prastesnes sąlygas nei įprastai. Bene kiekvienam didžiųjų miestų namų ūkiui verta pagalvoti apie oro valytuvą, kadangi, laikui bėgant ir daugėjant automobilių skaičiui, bent jau artimiausiu metu oro tarša miestuose tikrai tik augs. Daikin oro valytuvas gali padėti geriau apsaugoti save ir sau brangių žmonių sveikatą. 

3.  Ar namuose dažnai jaučiate nemalonų kvapą?

Deja, kai kada neišvengsime situacijų, kai iš lauko į namus atkeliauja nemalonus kvapas. Jį sukelti gali įvairūs veiksniai. Visų pirma – transporto priemonės, važinėjančios po langais. Visų antra – pramonės objektai, kurie degina kurą ar kitu būdu skleidžia į aplinką taršą. Trečias nemalonių kvapų šaltinis gali būti žemės ūkis ar aplinkos tvarkymo, vandenvalos įmonės, kurios, deja, nepaisant žadamų ir diegiamų inovacijų, toliau dažnai kelia labai didelį diskomfortą arti jų gyvenantiems žmonėms.
 
Sprendimas užsidaryti langą ir nebeįleisti oro iš lauko atrodo paprastas, tačiau tada atsiranda naujos problemos. Oras patalpoje nebecirkuliuoja, greitai įkaista, pasidaro tvankus. Tai – ideali terpė veistis ligoms. Susidūrus su tokia problema praverčia oro valytuvas, galintis pašalinti nemalonius kvapus. Kai kurie modeliai turi ypatingą funkcionalumą ir pašalina daleles iš oro, kurios yra kenksmingos bei sukelia nemalonius kvapus.
 
Per kelias minutes, pajėgus Daikin oro valytuvas paverčia orą grynesniu ir dėl to kvėpuoti yra maloniau bei nereikia kentėti tokio didelio diskomforto. 

4.  Ar gyvenate arti didelio pramoninio objekto?

Turbūt pavyksta pastebėti straipsnius naujienų portaluose, ypač regioniniuose, kur gyventojai skundžiasi nemaloniais kvapais ir prasta oro kokybe vietovėse arti pramonių objektų. Nors ta lokacija nebūtinai gali išsiskirti aukšta oro tarša visumoje, tačiau lokalizuotoje vietoje oro kokybė ir yra labai prasta. 
 
Dažnai apie tokias problemas praneša Vilniaus miesto ir rajono, Kauno rajono bei Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai. Atliekų deginimas, uosto krovos darbai, gamybos procesai, nuolatinis sunkiasvorių transporto priemonių judėjimas – tik dalis oro kokybę suprastinti galinčių faktorių. 
 
Smogas ar nemalonus kvapas gali būti juntamas tik tam tikru metu. Būtent tada galima įjungti oro valytuvą ir labai greitai pašalinti diskomfortą. Valytuvą galite įjungti ir kontroliuoti nuotoliniu būdu. Dėl to pajutę nemalonų kvapą ar žinodami pramoninių objektų veiklos cikliškumą galite tam pasiruošti ir efektyviai valyti orą, sumažindami kontaktą su kenksmingomis dalelėmis, esančiomis ore. 

5.  Ar jūsų namuose per menka oro cirkuliacija?

Kai kuriuose objektuose oro cirkuliacija yra per menka. Dėl to, kad modernūs statiniai yra labai sandarūs, pagal pačius naujausius reglamentus, juose reikia įrengti rekuperacines sistemas. Visgi tokios sistemos yra ne visur, o net ir su rekuperatoriumi nėra garantijos, kad cirkuliuojantis oras bus pačios aukščiausios kokybės.
 
Štai Daikin oro valytuvas – drėkintuvas gali efektyviai spręsti tokią problemą. Jis gali ne tik valyti, tačiau ir drėkinti orą, kad sąlygos visada išliktų optimalios. Pernelyg sausas oras patalpoje yra žalingas jūsų sveikatai bei sukuria tokius nemalonius padarinius, kaip įsielektrinę drabužiai ir ne tik. Per sausas oras kenkia kvėpavimo takams bei didina įvairių susirgimų tikimybę, tad oro valytuvas, kuris dar ir drėkina – itin naudingas. 

6.  Ar norite sumažinti virusinių susirgimų tikimybę ir plitimą namuose?

Šis privalumas yra išskirtinis būtent Daikin gaminiais, kadangi toli gražu ne visi oro valytuvai gali pasigirti ir tuo, kad iš oro pašalina beveik visus virusus. 
 
Prancūzijoje, laboratorijoje atliktas tyrimas parodė, kad per labai trumpą laiką, dėka patentuotos Flash Streamer technologijos, šie oro valytuvai pašalina virš 99,98% koronavirusą sukeliančio viruso iš oro. 
 
Flash Streamer arba įgreitino plazmos jonų srauto technologija veikia taip, kad įrenginys yra ne tik oro valytuvas, tačiau ir jonizatorius viename. Į orą valytuvas išleidžia srautą įgreitinų elektronų. Fizikos ir fizikinės chemijos dėsniai lemia, kad šis elektronų srautas randa O (deguonies) ir N (azoto) molekules bei prie jų prisijungia. Kai tai įvyksta, iš įprastų molekulių susidaro neigiami jonai, kurie turi virusus neutralizuojančią galią. 
 
Na, o geriausia yra tai, kad įrenginys net ir aukštesniu pajėgumo lygiu veikia gana tyliai ir nedrumsčia rimties taip, kaip kiti. 
 

cgsi_6ce1d08c019d9e5fcadd41d846f9e922-6e291967dee547558ec451b9e094714d.img