Naujienos

2022 08 29 Kaip išsirinkti oro valytuvą? 5 svarbiausios ypatybės, į kurias reikia atsižvelgti.


Rinkoje galite rinktis iš daugybės patalpų oro valytuvų ir daugybės jų funkcijų. Gali būti sudėtinga nuspręsti, kuris yra geriausias namams ar verslui. Šis 5 svarbiausių ypatybių sąrašas gali padėti priimti geriausią sprendimą, kad būtumėte patenkinti savo pirkiniu.

HEPA filtras

Norint sulaikyti ore sklandančias daleles ir alergenus, pvz., dulkes, žiedadulkes, naminių gyvūnų plaukus ir pleiskanas, reikės galingo, didelio veiksmingumo kietųjų dalelių oro filtro (HEPA). Nors išoriniai pirminiai filtrai gali veiksmingai sulaikyti didesnes daleles, smulkesnis HEPA filtrų tinklelis yra sukonstruotas taip, kad sulaikytų mažesnes daleles, kurių gali būti gyvenamojoje patalpoje. Verta prisiminti, kad ne visi HEPA filtrai yra vienodi. Kuo smulkesnė dalelė, tuo lengviau ją įkvėpti, todėl būtinai patikrinkite patalpos oro valytuvo, kurį svarstote įsigyti, filtravimo pajėgumą. Pvz., „Daikin“ patalpų oro valytuvuose naudojamas HEPA filtras gali sulaikyti iki 99,97 % ore sklandančių iki 0,1 mikrometro dydžio dalelių. (Remiantis mūsų bandymų rezultatais 1 007 kubinių pėdų patalpoje.) Tad kiek jos yra mažos? Palyginkite žiūrėdami toliau pateiktą lentelę.

 

Dalelių dydžių palyginimas1

 Dalelė  Dydis
 Žmogaus plaukas  180–50 mikrometrų
 Smulkus paplūdimio smėlis  90 mikrometrų
 Druskos kruopelė  60 mikrometrų
 Žiedadulkė  15 mikrometrų
 Dulkių dalelės  10–2,5 mikrometrų
 Kvėpavimo takų sekreto lašelis  10–5 mikrometrų
 Bakterija  1–3 mikrometrų
 Bakteriofagas  0,225 mikrometro
Mikrometras = viena milijoninė metro dalis. 1 mikrometras = 0,00003937 col

 

 

UVC LED šviesa

Kam tiesiog gaudyti tai, kas yra ore, kai galite tai pašalinti? Štai kada galima pasinaudoti UVC LED šviesos galia. Čia daug akronimų, bet tikriausiai esate matę naudojamą ultravioletinę (UV) šviesą mėgstamose kriminalinėse laidose, kai atskleidžiami biologiniai įrodymai įvykio vietoje. Yra trys UV spindulių ilgiai, bet tie, su kuriais susidursite ieškodami oro valytuvo, yra vadinami UVC, nes jie gali sustabdyti tam tikras bakterijas ir virusus, kad šie pakartotinai nebepatektų į orą.

 

Dydis

Patikrinkite informaciją

Su dauguma oro valytuvų atliekama daugybė bandymų laboratorijoje, siekiant nustatyti jų filtravimo ir valymo greitį. Šitaip ne tik sužinosite, kas buvo išfiltruota iš oro bandymo metu, bet ir:

  • bandymų patalpos dydį, kad būtų lengviau jį palyginti su patalpos, kurią reikės valyti namuose, dydžiu;
  • valymo proceso trukmę;
  • pašalinto elemento arba teršalo išraišką procentais.

Perkeliamumas

Jei norite pernešti oro valytuvą iš vienos vietos į kitą, apsvarstykite galimybę įsigyti kilnojamąjį įrenginį. Pvz., biure patalpoms skirtą oro valytuvą naudokite dieną, kad pašalintumėte alergenus iš oro. Tada perkelkite jį į virtuvę, kad pašalintumėte kvapus, likusius penktadienį vakare iškepus žuvį.

Vėdinimas

Neturėtumėte perstumdyti baldų, kad atrastumėte vietą naujam oro valytuvui. Tačiau patalpų oro gaivumas priklauso nuo gero vėdinimo – užteršto ar dalelių prisotinto oro įsiurbimo į valytuvą ir švaraus oro išleidimo atgal į aplinką. Siekiant didesnio pritaikomumo, pravartu pasirinkti patalpų oro valytuvą, kurio ventiliacijos angos yra keliose pusėse. Tuomet sistemą galėsite pastatyti ten, kur ji tinkama jūsų erdvėje. Visada įrenginį statykite atvirtoje erdvėje, kad oro srauto neblokuotų kliūtys.

 

Triukšmas

Gali būti, kad apsvarstydami visas technines ypatybes nepagalvosite apie patalpų oro valytuvo skleidžiamą garsą. Greičiausiai apie jį nesusimąstysite, kol neįjungsite prietaiso ir neišgirsite garso. Tad lygindami sistemas būtinai patikrinkite jų decibelais matuojamą (dBA) triukšmo lygį. Perskaitykite straipsnį „Kaip sumažinti triukšmo taršą namuose“ ir daugiau sužinokite apie tai, kaip pasinaudoti patalpų oro valytuvo pranašumais ribojant jo keliamą triukšmą.

 

Garantijos taikymas

Įvairiose įmonėse siūlomos garantijos labai skiriasi. Vėlgi, greičiausiai tai nebus svarbiausia domintis patalpų oro valytuvais, tačiau apie tai susimąstysite, jei kils pasirinktos sistemos problemų. Tad verta išsiaiškinti, ar patalpų oro valytuvui, kurį svarstote įsigyti, suteikiama garantija ir ar joje numatomas pakeitimas kitu prietaisu, jei kiltų problemų. Be to, greičiausiai norėsite paklausti, ar yra namų savininkams skirta pagalbos linija, jei jiems kiltų klausimų. Taip ne tik būsite ramūs dėl pirkinio, bet ir užtikrinti, kad prireikus išspręsti problemas sulauksite pagalbos.

Daikin_1140x150_9-c986d3150d07e6e05245f86b575f1734.jpg