Naujienos

2022 02 25 Geoterminis šildymas – apžvalga bei privalumai


Pasaulyje vis didesnis dėmesys teikiamas tvariai ir netaršiai energetikai, todėl populiarėja ganėtinai užmirštas geoterminis šildymas. Šis technologinis sprendimas tikrai nėra naujas ir tam tikrose šalyse yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp namų ūkių. Ne išimtis ir Lietuva.

Jau gerą dešimtmetį stebime, kaip INDUSTEK UAB klientai vis labiau renkasi geoterminius šilumos siurblius. Kokie privalumai ir trūkumai?

Mažos išlaidos bei ilgaamžiškumas

Geoterminis šildymas yra ilgaamžis sprendimas bei reikalauja labai mažai priežiūros ar techninio aptarnavimo. Kuo ilgiau eksploatuojate tokio tipo šilumos siurblį, tuo labiau jis atsiperka. Įprastai skaičiuojama, kad kieto kuro katilą reikės pakeisti kas 15-20 metų, oro kondicionierių – kas 10-15 metų, ką jau kalbėti apie aptarnavimą ir remontus, kurių gali prisireikti eigoje.

Palyginimui, geoterminio šildymo sistemos elementai gali tarnauti pusę amžiaus, o net visu eksploataciniu laikotarpiu aptarnavimo jai reikia labai mažai. Taip pat verta paminėti, kad geoterminiai šilumos siurbliai puikiai veikia ir Lietuvos klimatinėmis sąlygomis. Pakeitus savo namuose veikiančią šildymo sistemą į geoterminę, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją galite sumažinti net iki 75%. Maždaug 100 m2 ploto namas, pakeitęs kurą deginantį katilą į geoterminį siurblį, galėtų sumažinti anglies dioksido emisijas 4,500 kg arba beveik tiek, kiek per metus vidutiniškai išmeta vienas eisme dalyvaujantis automobilis.

Lyginant poreikį aptarnavimui, geoterminės sistemos vėl turi ryškų pranašumą prieš kitas. Pavyzdžiui, dujinius katilus bei boilerius reikia aptarnauti bent kartą per metus ar kas pusmetį tam, kad būtų išvengta tepalų nutekėjimo ar kitų gedimų.

Ilguoju laikotarpiu, kaštų prasme, geoterminis šildymas yra gerokai pigesnis sprendimas už oro kondicionierius arba įprastas krosnis. Nors daug kas, kaip minusą, įvardina pradines investicijas, jeigu žiūrėsime ilguoju laikotarpiu, dėl žymiai rečiau reikalingo aptarnavimo, ilgesnio tarnavimo laikotarpio bei labai mažų sąskaitų už suvartotą energiją. Nepaisant to, kad įrengimas ir pati sistema yra brangesnė už tradicinius kuro katilus, nauda ims jaustis po truputį ir ganėtinai greitai realizuosis finansiškai.

Nauda jūsų namams

Dar vienas privalumas – išaugusi nekilnojamojo turto vertė. Net, jeigu neplanuojate savo namuose gyventi labai visą likusį gyvenimą, apsimoka investuoti į geoterminę sistemą. NT ekspertų ir potencialių pirkėjų nuomone, tradicinės ŠVOK (Šildymo-vėdinimo-oro kondicionavimo) sistemos, sulaukusios tam tikro amžiaus, vertinamos neigiamai, nes gali būti labai rajos išlaidoms bei remontui. Be to, tokia sistema greitai nuvertėja. Geoterminio šildymo katilas, net ir kiek senesnis, vertinamas kaip didžiulės prabangos ir maksimalaus efektyvumo ženklas, todėl jūsų NT vertė gali išaugti. Pagalvokite, kaip jūs patys elgtumėtės, būdami pirkėjų vietoje? Rinktumėtės nuolat pirkti ir krauti malkas bei užgriozdinti rūsį ar pigiai pasiimti kone neribotus energijos išteklius iš žemės?

‎‎Daikin Altherma 3 GEO – didžiausias galimas šilumos siurblio veikimo efektyvumas

INDUSTEK pristato inovatyvius DAIKIN Altherma 3 GEO gruntinius šilumos siurblius vanduo – vanduo. Naujieji DAIKIN naudoja geoterminę energiją šildymui, vėsinimui ir karštam vandeniui ruošti bet kokiomis oro sąlygomis. Šie siurbliai yra itin patikimi ir efektyvūs, kadangi žemės šiluminė energija išlieka praktiškai stabili visus metus nepriklausomai nuo klimato. 

„Šįsyk pristatome DAIKIN Altherma 3 GEO gruntinius šilumos siurblius vanduo – vanduo, kurie savo nepriekaištingam darbui naudoja 80 proc. atsinaujinančią energiją iš žemės grunto, kas leidžia užtikrinti aukščiausią energinio efektyvumo A+++ klasę“, – teigia INDUSTEK vadovas Vaidas Ragaišis. 


Alternatyvos ir realios sąnaudos

Geoterminis šildymas tikrai nėra vienintelis sprendimas namų šildymo kategorijoje. Ir nors tikrai yra daug pliusų, kurie skatina drąsiai investuoti į tokios sistemos įrengimą, yra ir svarbių niuansų, apie kuriuos būtina pagalvoti prieš perkant.

Visų pirma – didesnė pačios sistemos ir įrangos kaina. Šilumos siurblys oras-oras arba įprastesnis dujinis katilas kainuos kelis tūkstančius eurų, su įrengimu kaina šiek tiek paauga. Tačiau geoterminio šildymo sistema, su įrengimu, tikrai perkopia penkiaženkles sumas, todėl tenka pripažinti, kad ne kiekvienas namų ūkis sau gali leisti tokius pirkinius. Visgi, norintiems sutaupyti ir neišlaidauti tiek daug, valstybė siūlo paramą.

Reikėtų paminėti ir tokį faktą, kad geoterminė sistema yra pritaikoma kiekvienam projektui individualiai. Pagal poreikį ir pastatų dydį, projektuojamas geoterminio šildymo sprendimas. Ne kiekvienuose namuose tokią sistemą sumontuoti apskritai yra įmanoma, nes, kaip jau minėjome, reikia nemažai vietos. Štai saulės kolektorių sistemą galima plėsti pagal poreikį, nes ji sudaryta iš modulių (modulinė). Su geoterminiu siurbliu ir mazgu taip nepavyks.

Be to, ši sistema vis tiek vartoja elektrą. Aišku, jos elektros sąnaudos, palyginti, yra nedidelės, tačiau negalima ignoruoti to fakto, kad išlaikymas kainuoja.

Daikin Altherma 3 GEO – bene pažangiausias geoterminio šildymo siurblys rinkoje 

Kai žvelgiate į rinkoje siūlomų geoterminių šilumos siurblių pasiūlą, Daikin Altherma 3 GEO tikrai turėtų išsiskirti iš kitų.

Visų pirma – ergonomiškas bei prie įvairaus interjero prisitaikantis dizainas. Nors šildymas ir komfortas yra didelis prioritetas, tačiau vis tiek nesinori, kad katilas ar siurblys pernelyg kristų į akis. Su Daikin Altherma tokių problemų nekyla. Jis taip pat veikia tyliau nei jūs šnabždatės, tad diskomforto buityje nekils.

Antrasis privalumas – A+++ klasės energinis efektyvumas. Tokį puikų įvertinimą pasiekti pavyksta labai mažai daliai rinkoje esančių šilumos siurblių. Toks įvertinimas rodo patį didžiausią įmanomą sistemos našumą nepriklausomai nuo sezoniškumo. Apie 80% panaudojamos energijos yra atsinaujinanti, kas reiškia, kad optimaliam veikimui pakanka vos penktadalio elektros energijos.

INDUSTEK UAB, oficialus Daikin Europe partneris šiam siurbliui ir sistemai gali suteikti net iki 5 metų trukmės garantiją. Būtent tokia yra paskaičiuota investicijos atsiperkamumo trukmė. Investicija atsiperka per smarkiai sumažėjusias šildymo išlaidas. Daikin Bluevolution sistema, kurios pagrindas yra netaršus R32 šaltnešis, leidžia mažiau taršiai ir dar efektyviau cirkuliuoti šilumos ir vėsos srautams, optimizuojant siurblio veikimą

‎‎Plačiau apie geoterminį šildymą