Industek Blogas

2021 12 29 Senos ar esamos šildymo sistemos konversija – ar šilumos siurbliai oras vanduo geriausias pasirinkimas?


Nors informacija dabar yra prieinama visiems ir galimybių tikrai netrūksta, tačiau pernelyg daug namų ūkių vis dar vargsta su nepelnytai didelėmis išlaidomis šildymui, kurias jiems būtų galima sumažinti. Labai didelė dalis tų namų ūkių kiekvieną mėnesį išleidžia daugiau, nes naudoja mažo šiluminio efektyvumo šildymo sprendimus, kurie dar ir palieka nemenką taršos pėdsaką. Šiame straipsnyje panagrinėsime senos sistemos pakeitimą nauja – konversiją. Pasižiūrėsime į tai, kodėl, galimai šilumos siurbliai oras-vanduo yra bene geriausias pasirinkimas šiuo atveju.

Neprilygstamas taupumas

Nors malkinis ar kieto kuro katilas ir siūlo ganėtinai nedideles finansines sąnaudas, tačiau sumoje, sudėjus visą kitą priežiūrą, kurią reikia jam skirti, tokio katilo eksploatacija tikrai neapsimoka, lyginant su tuo, ką siūlo Daikin Altherma šilumos siurbliai oras-vanduo.
 
Nors pokyčiai ir taupymo dydis skiriasi, priklausomai nuo to, kokį sprendimą keisite į oras-vanduo sistemą, tačiau sumažinti energijos sąnaudas galima net 2 kartus, o tuo pačiu ir sąskaitas už energiją. Taupyti papildomai galima sujungus tokį siurblį su žalios energijos šaltiniais – pvz., saulės kolektoriais. Kadangi daugumą Altherma šilumos siurblių jus nesunkiai suderinsite su egzistuojančiomis šildymo sistemomis, trečios kartos Daikin Altherma šilumos siurbliai oras-vanduo turėtų leisti sutaupyti beveik bet kuriam namų ūkiui.  

Šilumos siurbliai oras-vanduo ir jų įspūdingas energinis efektyvumas

Nors taupymas ir sąnaudų mažėjimas yra santykinis dalykas ir priklauso nuo daugybės sąlygų, energinis efektyvumas ir taupumas yra pastovūs ir nustatyti dydžiai. Kiekvienas įrenginys, tarp jų ir šilumos siurbliai oras-vanduo privalo atitikti tam tikrus keliamus reikalavimus, o nuo jų atitikimo kokybės ir efektyvumo taip pat priklauso ir vartotojų požiūris į juos. Be abejonės kalbame apie energetinio efektyvumo klases.

Šios klasės egzistuoja tam, kad kiekvienam vartotojui būtų kuo aiškiau, kaip efektyviai ir taupia veikia kuris nors įrenginys. Šioje skalėje – A – aukščiausias įvertinimas, o kuo vėlesnį eilės numerį abėcėlėje turi raidė, tuo jis prastesnis (pvz., A yra geriau už B, o C geriau už D ir t.t.). Negana to, kad gauna A klasės sertifikatą iš ekspertų, Daikin Altherma šilumos siurbliai oras-vanduo iš tiesų turi A+++ energinio efektyvumo sertifikatą. Jis įrodo tai, jog tai – inovacijų viršūnė, kurios dėka sąnaudos mažėja, o taršumas taip pat.
 
Toks įspūdingas efektyvumas nėra tiesiog reklaminė medžiaga. Aukščiausio lygio įvertinimą Daikin sistemų efektyvumui suteikė ir „HP Keymark“ sertifikatas, kuris suteikiamas tik inovatyviausiems ir geriausius sprendimus siūlantiems technologiniams sprendimams visoje Europoje. Jeigu turite senesnį malkinį katilą arba pvz., senesnį dujinį katilą, tai naujoji sistema gerokai pranoks tai, ką turėjote iki šiol. Apskritai, Daikin Altherma aukštos temperatūros šilumos siurbliai oras-vanduo šiuo metu rinkoje išsiskiria, kaip turbūt vieni efektyviausių ir taupiausių siurblių.

Lengva integracija su kitomis sistemomis ir alternatyvia elektros energija

Modernūs šilumos siurbliai jau yra ganėtinai efektyvūs ir taupūs, patys savaime. Tačiau net ir jų standartiniai parametrai neapriboja tos naudos, kurią gali gauti vartotojas. Moderniuose namuose šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti sujungti su saulės kolektoriais. Ką tai duoda?

Visų pirma, prieš pradedant vardinti tokios sąjungos privalumus, reikia pabrėžti tai, kodėl kai kada apsimoka konversija. Norint sumažinti sąnaudas už šildymą ir mažinti kiekvieną mėnesį mokamas sąskaitas, būtina atkreipti dėmesį į efektyvumą, taupumą ir technikos našumą. Kai kada namuose yra visa reikiama infrastruktūra taupiam ir ekonomiškam šildymui, tačiau pats katilas ar siurblys nėra efektyvus. Tokiu atveju nebūtina keisti visos šildymo sistemos, pakanka tik naują katilą integruoti į jau turimą sistemą. Tai arba vieno šildymo būdo keitimas kitu ir vadinama – konversija.
 
Na, o konversija dažnai apsimoka dėl to, kad sutaupoma gerokai daugiau pinigų, ypač, jeigu keičiamas tik pvz., katilas ir vienas-kitas įvadas. Ypač gerai situacija išsisprendžia tam tikrų namų ūkių savininkams, kurie atitinka kriterijus, keliamus APVA paramai gauti. Tokiu atveju visi šilumos siurbliai oras-vanduo, nesvarbu ar tai Daikin Altherma, ar kita produkcija, kainuoja gerokai mažiau mat APVA kompensuoja iki 50% pirkinio vertės ir dalį tų sutaupytų kaštų galima panaudoti geresnio siurblio pirkimui arba išleisti montavimo/įrengimo darbams.
 
Modernūs šilumos siurbliai oras-vanduo yra nesunkiai prijungiami prie saulės kolektorių ir tie ~30-35% energijos, kurią gamina iš elektros, paruošiami dar taupesniu būdu, tad sąnaudos ir sąskaitos dar labiau susitrauks.

Kelios skirtingos konfigūracijos kiekvienam poreikiui

Jeigu pats galingiausias ir efektyviausias šilumos siurblys yra gigantiškas griozdas, tai iš jo bus mažai naudos. Didžiausią naudą vartotojui suteikia ta technika, kuri veikia suderindama ergonomiškumą su techninėmis galimybėmis. Daikin Altherma sistemos sukurtos vadovaujantis šia filosofija, tad jų nauda yra lengvai pasiimama, kadangi juos bus nesunku pastatyti beveik bet kuriose patalpose.
 
Priklausomai nuo pasirinkto modelio, jūs galite rinktis ir įvairias konfigūracijas. Tarkime, pvz., žematemperatūrė trečios kartos Daikin Altherma oras-vanduo sistemos versija gali būti komplektuojama su integruotu, 180l arba 230l talpos boileriu. Kad ir kokį variantą rinksitės, jis bus statomas ant grindų (jei su integruotu boileriu). Atrodo, kad tokiam masyviam agregatui, su tiek daug pajėgumų, reikės didžiulės erdvės, tiesa? Visgi, Daikin inžinieriai išspaudžia maksimaliai efektyvius sprendimus iš nedidelės erdvės ir tokio modelio siurbliui pakanka vos 0,37 kvadratinio metro grindų ploto. Sandėliukas, garažas, ūkinė patalpa... Kad ir kur atsiras vietos, ten jos tikrai turėtų užtekti.
 
Kitais atvejais dar galima rinktis, kad jūsų Daikin Altherma aukštos temperatūros šilumos siurbliai būtų montuojami prie sienos, tačiau tuomet karšto vandens talpa jau prijungiama atskirai.

Išmanus valdymas, kad būtumėte vienu žingsniu priekyje

cgsi_154b7b634be38b8850cb01dc57b43613-a6422ceaf0a37e91034880d1242d37c1.img

Iš bet kokios, net ir pačios geriausios technikos bus mažai naudos, jeigu nebus įmanoma ją patogiai valdyti. Daikin Altherma šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti valdomi išmaniosios programėlės pagalba. Senų dujinių katilų ar malkinių katilų taip paprastai tikrai nevaldysite, dėl to pranašumas čia yra aiškus.

Kokios yra išmanaus valdymo naudos?

Visų pirma – lengvai valdykite mikroklimatą savo namuose ar patalpose ir nuotoliniu būdu. Pasiruoškite grįžimui į namus po kelionės ar darbo ir taupiau išnaudokite energiją tuomet, kai nieko nėra namuose.
 
Galima suprogramuoti ir kelių zonų režimus, kad vienoje vietoje temperatūra būtų aukštesnė, o pvz., kitur – žemesnė. Programėlė yra prieinama Android ir iOS telefonų turėtojams ir kiekvienas gali nuotoliniu būdu patys užprogramuoti funkcijas arba įrašyti specialius režimus, kad mikroklimatas būtų valdomas pagal jūsų poreikius. Su senais kieto kuro katilais veikimą reikia reguliuoti vietoje arba prisukant radiatorius, arba, prijungiant prie radiatorių specialius, išmanius termostatus. Daug pigiau ir paprasčiau, kada tokią kontrolę turi pats šilumos siurblys.