Industek Blogas

2021 09 27 DAIKIN: patalpų oro kokybės svarba


Planuojant naujus gyvenamuosius pastatus, mokyklas, biurus ar komercines patalpas reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Be konstrukcinių sprendimų, taip pat reikėtų apsvarstyti ir šildymo, vėsinimo klausimus ir dažnai ignoruojamą temą apie patalpų oro kokybę.

Ar žinojote, kad patalpų oras, kuriuo kvėpuojame namuose, biure ar viešbučio kambaryje, iš tikrųjų gali būti net labiau užterštas nei oras lauke?

  • 90 % savo gyvenimo praleidžiame patalpose.
  • Oro kokybė patalpose gali būti 2–5 kartus prastesnė nei lauke esantis oras dėl teršalų, pvz., žiedadulkių, bakterijų ir kt.

 

 

 

 

 

Oro teršalai ir dalelės patalpose

colpar.image-43e7d098ab62085be9cac882ce98c8fd.png

 

Naudojant tinkamą sistemą (oro kondicionierių, vėdinimą, oro valymo įrangą), oro teršalai, pvz., žiedadulkės, sporos, cemento dulkės, bakterijos, virusai ar mikrobai, gali būti išfiltruojami iš oro. Kuo mažesnės šios dalelės, tuo jos pavojingesnės mūsų sveikatai, todėl kietosios dalelės skirstomos pagal jų dydį. Kuo dalelė lengvesnė ir mažesnė, tuo ilgiau ji išlieka ore:

  • PM10: visos dalelės iki 10 µm (0,01 mm) - Nusėda žmogaus kvėpavimo sistemoje, t. y. nosyje ir ryklėje.
  • PM2,5: visos dalelės iki 2,5 µm (0,0025 mm) - Jos yra pakankamai mažos, kad pasiektų žmogaus plaučius.
  • PM1: visos dalelės iki 1 µm (0,001 mm = 1 mikronas) - Jos yra pakankamai mažos, kad per alveolių ląstelių membranas patektų į žmogaus kraują ir sukeltų gyvybei pavojingas ligas.
Dėl kenksmingumo (didelės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos), pastovumo ir dažnumo mažesnėms nei 2,5 μm dalelėms (t. y. PM2,5 ir PM1) reikia skirti daugiausia dėmesio.

 

 

 

  

daikin post 1-60f56ab0085394df202dd5c727563bfa.png

Aplinkos patalpų kokybės komponentai

 

  • Vėdinimas: užtikrina šviežio ir švaraus oro tiekimą.
  • Energijos regeneracija: taupo energiją šilumos ir drėgmės perdavimo tarp oro srautų būdu. Taip lengviau tiekiant orą pasiekti reikiamas patalpų temperatūros ir drėgmės sąlygas.
  • Oro kondicionavimas: tiekia reikiamą kondicionuotą orą, kad optimizuotų patalpų ŠVOK įrangos energijos vartojimo efektyvumą.
  • Drėkinimas: užtikrina norimą drėgmės lygį kondicionuojamoje erdvėje.
  • Filtravimas: išfiltruoja žiedadulkes, dulkes, kvapus ir kitus teršalus, kurie kenkia mūsų sveikatai, ir užtikrina, kad oras būtų švarus ir sveikas.

Atidžiau panagrinėkime vėdinimą ir filtravimą – du komponentus, kurie yra tiesiogiai susiję su geresne patalpų oro kokybe.

 

 

 

Vėdinimas

 

Vėdinimo sistemos užtikrina optimalias klimato sąlygas. Jos padeda sukurti gaivią, sveiką ir patogią aplinką įvairaus dydžio ir įvairios paskirties pastatuose. Visiškai uždaroje pastato patalpoje oras negali lengvai patekti į patalpą arba iš jos išeiti, todėl oro teršalai lieka ir kaupiasi patalpoje. Tai gali turėti įtakos patalpoje esančių žmonių sveikatai. Vėdinimas yra būtinas norint sumažinti šių oro teršalų kiekį ir juos pašalinti. Įrodyta, kad gerai prižiūrima vėdinimo sistema ir tinkamas oro mainų greitis yra veiksmingas sprendimas, apsaugantis žmones nuo teršalų, įskaitant virusus.

„Daikin“ vėdinimo gaminiai yra integruoti į bendrą šilumos siurblio įrenginį, todėl reikia mažiau atskirų sistemų ir nepriklausomų ŠVOK-Š sistemos tiekėjų. Siekdama užtikrinti optimalų vėdinimą, „Daikin“ išlaiko aukščiausius energijos vartojimo efektyvumo standartus ir turi platų pasirinkimų spektrą, kad būtų pasiektas jūsų projektui reikalingas filtravimo ir higienos lygis.

colpar.image_e931-e1e81ea31b1c24d4c1736112702755a0.png

 

Filtravimas

 

Virusų dalelės gali prilipti prie didesnių dulkių dalelių ar lašelių ir taip keliauti pastate. Infekcines ligas galima valdyti nutraukus ligos sukėlėjo perdavimo kelius. Naudojant didelio efektyvumo oro filtrus oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemose, galima lengviau sugauti daugumą ore sklandančių dalelių, sumažinti ore esančių bakterijų ir virusų koncentraciją, taigi, ir pavojų juos perduoti oru. Žemiau peržiūrime svarbiausius filtrų efektyvumo parametrus.

ISO 16890 - Įvedus naująjį ISO 16890 standartą, filtrai klasifikuojami atsižvelgiant į galimybę išfiltruoti tam tikro dydžio daleles. Oro filtras priskiriamas „ISO ePM1“ filtrų grupe, jei minimalus filtro efektyvumas yra ne mažesnis nei 50 % (filtras pašalina bent 50 % ar daugiau ≤ 1 μm dydžio dalelių). Be to, nurodomas vidutinis filtro efektyvumas. Jei vidutinis ISO PM1 dalelių filtravimo efektyvumas yra 68 %, tuomet klasifikacijoje vidutinis efektyvumas suapvalinamas iki artimiausios 5 % dalies ir nurodoma kaip PM1 65 %).

HEPA filtrai - HEPA filtrai užtikrina itin efektyvų dalelių filtravimą ir išfiltruoja bent 99,95 % 0,3 μm skersmens kietųjų dalelių! Toks HEPA filtras yra kur kas efektyvesnis nei „ePM1“ filtras.

 

Filtravimui skirti oro dezinfekavimo priedai

Naudodami gerą filtravimo sistemą, galite sugauti ore esančias labai mažas kietąsias daleles, tačiau sulaikyti virusai, bakterijos ir grybeliniai organizmai išlieka kenksmingi. Jie vis tiek gali daugintis ir sukelti ligas. Kad to išvengtumėte, būtina dezinfekuoti orą.


Technologija „Flash Streamer - geriausias oro valymas naudojant unikalią technologiją „Flash Streamer“. Naudojant „Daikin“ patentuotą technologiją „Flash Streamer“, nukenksminama daugiau nei 99,9 % naujojo koronaviruso (SARS-Cov-2). Didelis „Streamer“ technologijos išpučiamas srautas sunaikina alergenus ir pavojingas chemines medžiagas, suskaido jų paviršinius baltymus, kurie vėliau sunaikinami oksidacijos būdu. Bandymo metu alergenai buvo dedami ant prietaiso išleidimo elektrodo, apšvitinti ir nufotografuoti naudojant elektronų mikroskopą. Plačiau apie: "Institute Pasteur de Lille" eskpermento rezultatus.

Ultravioletinė šviesa - ultravioletinės šviesos energija nukenksmina virusinius, bakterinius ir grybelinius organizmus, todėl jie negali daugintis ir sukelti ligų. Visas ultravioletinių spindulių spektras gali nukenksminti mikroorganizmus, tačiau ultravioletinės šviesos energija (200–280 nm bangos ilgis) pasižymi geriausiu bakterijas naikinančiu poveikiu. Dezinfekavimas bei ultravioletiniai spinduliai plačiai naudojami ligoninėse, tačiau ultravioletinė šviesa kelia pavojų žmogaus organizmui.

Tiesiogiai oro valymo įrenginiuose veikiant recirkuliuojamą ir gryną orą ultravioletine šviesa galima pasiekti, kad oras būtų švarus ir be mikrobų, o žmogaus kūno neveiktų kenksmingi ultravioletiniai spinduliai.