Industek Blogas

2021 09 13 Šilumos siurbliai oras-vanduo – trumpas gidas ir svarbiausia informacija


Šiais laikais turbūt visi jau yra girdėję apie tai, kas yra šilumos siurbliai oras-vanduo. Šios sistemos naudoja ore esančią šilumą arba ima orą ir jį pašildo bei perduoda į patalpą. Tokie siurbliai dažniausiai derinami su radiatoriais, šildomomis grindimis ar kitomis, populiariomis šildymo sistemomis. Ganėtinai paprastas (ir, reikia pripažinti, genialus) veikimo principas leidžia pasiekti didžiulį našumą ir efektyvumą. Daikin Altherma aukštos temperatūros šilumos siurbliai oras-vanduo yra inovacijų bei laiko patikrintų technologijų derinys. Tačiau nepaisant didžiulio potencialo ir naudos visiems namų ūkiams, apie juos, nors ir girdėję, žmonės žino mažai. Mes norime tą pakeisti ir parodyti jums svarbiausią informaciją apie oras-vanduo šilumos siurblius bei patikinti, kad toks pirkinys būtų naudingas jūsų namų ūkiui!

Daikin Altherma šilumos siurbliai oras-vanduo, privalumai ir trūkumai

Kalbant apie bet kurią šildymo sistemą, reikia pradėti nuo bendro vaizdo susidarymo. Šilumos siurbliai oras-vanduo yra technologija, kuri turi labai daug privalumų.

Privalumai:

  • Mažesnis CO2 pėdsakas – dabartiniame pasaulyje judame link didesnio tvarumo, mažesnės taršos. Apskritai, oras-vanduo yra gana mažataršė technologija, o ką jau kalbėti apie Daikin Altherma 3 siurblius, kur naudojamas R32, specialus mažos taršos šaltnešis. Bluevolution technologija, kartu su R32, leidžia sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį daugiau nei 50%.
  • Taupoma vieta (ergonomiškumas) – daug atvejų, kada namų ūkis įsigyja šildytuvą, dar nereiškia, kad darbas – baigtas. Kai kurie, ypač kieto kuro šildytuvai, nėra suderinami su vandens šildymo sistema ir dar atskirai reikia pirkti vadinamąjį boilerį. Pasirinkus atitinkamą modelį, jūs vienoje vietoje turėsite ir vandens, ir patalpų šildytuvą.
  • Paprastas išlaikymas – Daikin Altherma šilumos siurbliai oras-vanduo pasižymi ganėtinai lengvu įrengimu, mažais išlaikymo kaštais ir ilgaamžiškumu. Visa tai veda prie išvados, kad tokį sprendimą namuose turėti verta ir gera. Na, o Stand by Me paslauga leis pamiršti apie bet kokius vargus dėl priežiūros.
  • Universalumas – oro siurbliai turi didelį pranašumą prieš beveik visus kitus šildytuvus, jie dar gali ir vėdinti (vėsinti) patalpas, kuomet yra karšta. Toks universalumas leidžia išvengti papildomo kondicionieriaus pirkimo.

Tačiau taip pat privalu pasakyti, kad sprendimas turi ir tam tikrų niuansų, kur kiti variantai, galbūt tiktų geriau. Bet vertinant bendrą perspektyvą – nauda tikrai nusveria trūkumus.

Trūkumai:

  • Mažesnis našumas prie labai didelių šalčių – Daikin Altherma šilumos siurbliai oras-vanduo turi naudoti pagalbinę elektros sistemą, jeigu temperatūra nukrenta žemiau -15 laipsnių šalčio. Tokių dienų, Lietuvoje, vidutiniškai būna <14 per metus.
  • Triukšmingumas – nors priklauso nuo modelio, tačiau kai kurie agregatai gali skleisti didesnį garsą. Daikin Altherma 3 veikia tyliau nei šnabždesys, tad diskomforto su tokiu sprendimu būti tikrai neturėtų.

Kiti trūkumai, kuriuos gali minėti skeptikai, daugiau yra pačios šildymo sistemos pritaikymas prie siurblio (pvz., grindinio šildymo įrengimas), bet jis veikia ir su radiatoriais, tad net nebūtina nieko keisti, kas reiškia, jog tai – ne trūkumas.

Kodėl šilumos siurblys tikriausiai bus jūsų sekantis šildymo sprendimas?

Nors iš vienos pusės atrodo, kad pasirinkimų ir galimybių yra daug, tačiau kartais net nesusimąstome, jog yra ir apribojimų. Daugumą iš jų, ypač namų statybos ir įrengimo klausimais, mums nustato įstatymų leidėjai. Naujų namų statytojams turėtų būti aktualu tai, kad kone visos ES šalys stipriai juda link net-zero emisijų tikslų. Tam pasiekti paskatintos iniciatyvos, kaip pvz., kieto kuro ar dujinių katilų keitimo skatinimas, renkantis šilumos siurblius ar kitus, netaršius įrenginius. Aukštos temperatūros šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti naudojami siekiant aukščiausio namo energinio efektyvumo sertifikato, todėl jie – ateities sprendimas, prieinamas ir šiandien.

Apart skatinimo sprendimų, kai kurios šalys deda dar vieną žingsnį link tvarumo ir visai draudžia iškastinį kurą deginančių buitinių katilų pardavimą jau dabar arba nuo, pvz., 2025m., 2030m. ir taip toliau. Tad, panašu, kad nebeverta kovoti su vėjo malūnais ir, jeigu galvosite apie renovaciją arba naujų namų statybą artimiausiu metu, aukštos temperatūros šilumos siurbliai oras-vanduo iš Daikin Altherma gamos, turėtų būti jūsų sąrašo viršuje...

Ką reikia žinoti prieš sumontuojant oras-vanduo šilumos siurblį?

Be abejonės, tam tikrais atvejais neišvengsime to, kad visi faktai bylos, jog aukštos temperatūros šilumos siurbliai, būtent varomi oras-vanduo būdu, turėtų būti sąrašo viršuje. Tačiau ką daryti tokioje situacijoje, jeigu norite tokį siurblį įsirengti? Nuo ko pradėti?

1. Nereikia pernelyg daug vietos ar specialios patalpos, kaip, kad su dujiniu katilu. Sistema oras-vanduo užims ganėtinai nedaug vietos.
 
2. Daikin Altherma 3 sprendimai gali būti sumontuojami ant grindų arba tvirtinami prie sienos (kaip jums patogiau). Ant grindų statomas įrenginys užims mažiau nei pusę kvadratinio metro grindų ploto, tad ergonomiškumas – jūsų pusėje.
 
3. Įrengimas neužims daug laiko (nors specifika gali priklausyti nuo pačio objekto).
 
4. Didžiausią efektyvumą ir našumą tokios sistemos išvysto naujos statybos arba renovuotuose namuose, kuriuose yra gera šilumos izoliacija.
 
5. Pasitikėkite tik patikimais įrengėjais. Nepatikėkite bet kam montuoti brangų katilą ir paruošti svarbią šildymo sistemą – rinkitės atidžiai.
 
6. Eksploatacijos eigoje rūpesčių dėl šios sistemos beveik neturėtų kilti. Pvz., Daikin Altherma siurbliai turi vadinamąją „Akį“ – pagrindinį indikatorių, kuris rodo veikimo statusą ir būklę. Be to, sistema valdoma nuotoliniu būdu, tad nereikia net per daug įsitraukti. Na ir galų gale – mūsų jau minėta „Stand by Me“ programa – viskas dėl garantijos ir aptarnavimo.
 

Kodėl oras-vanduo, o ne kitos technologijos?

Nors kiekvienas šildymo sprendimas gali turėti savų pliusų, oras-vanduo sistemos pasižymi išskirtinumu bei prieš kiekvieną alternatyvą turi stiprybių.

Štai, pavyzdžiui, lyginant su dujiniais katilais, nekyla tiek problemų su įrengimu. Daikin Altherma 3 oras-vanduo sistemoms nereikia specialių leidimų, atskirų patalpų ar kaminų bei dūmtraukių, kasmetinių patikrinimų.

Jeigu pasižiūrėsime į geoterminius šildymo sprendimus, jų įrengimo kaina dažnai būna labai didelė. Oras-vanduo siurblys monoblokas tikrai tiek neturėtų paploninti piniginę.

Na, o siurbliai oras-oras gali pašildyti ir vėsinti patalpas, tačiau sunkiau bus su vandens šildymu, nes tam reikės atskiros talpos, todėl šildymo galimybės bus ribotesnės. Oras-vanduo yra universaliausia arba viena iš universaliausių sistemų, skirtų namų mikroklimato valdymui. Ji užtikrina mažą taršą, ilgaamžiškumą, patogumą naudotojui ir puikias sąlygas gerai jaustis namų viduje bet kuriuo metų laiku.