Industek Blogas

2021 06 28 Daikin Altherma – taupus ir mažataršis mikroklimato valdymo sprendimas


Kiekvienais metais Lietuvos namų ūkiai išleidžia daug pinigų namų šildymui. Atėjus vasarai, ieškoma bet kokių būdų atsivėsinti, dėl ko praveriami langai, kovojama su vabzdžiais ir nemaloniais kvapais iš gatvės vien tam, kad tik patalpoje nebūtų tvanku. O kas, jeigu pasakytume, kad yra vienas sprendimas visoms problemoms? Kas, jeigu būtų toks įrenginys, kuris galėtų atvėsinti orą vasarą, pašildyti patalpas žiemą ir net tiekti karštą vandenį? Tai – ne mitas, tai – realybė ir tai vadinasi Daikin Altherma 3 aukštos temperatūros šilumos siurbliu. Kaip vienas iš pažangiausių ir mažataršių mikroklimato valdymo sprendimų, jis tikrai turėtų sudominti visus namų ūkius, kurie nori sumažinti ne tik išlaidas šildymui, bet ir prisidėti prie aplinkos tausojimo.

Kaip veikia šilumos siurbliai?

Daikin Altherma oras-vanduo sistema susideda iš kelių dalių. Pirmoji dalis – išorinis blokas, kuris stovi lauke ir dažniausiai yra montuojamas šalia namo ar pastato. Išorinis blokas naudoja lauke esantį orą bei jo termodinaminę energiją, kad pašildytų vandenį bei orą. Na, o vidinis šilumos blokas jau gali turėti ir integruotą vandens šildytuvą arba būti be jo ir paskirsto šilumą po vamzdyną ir per visas patalpas. Vidinis ir išorinis blokai taip pat naudoja šiek tiek elektros energijos, kuri yra reikalinga, kad veiktų siurblio viduje esantys mazgai.

Lyginant su šildymo sprendimais, kurie naudoja kieto kuro arba dujų deginimą (kieto kuro katilai, dujiniai katilai atitinkamai), šilumos siurbliai yra daug mažiau taršūs ir gerokai efektyvesni. Jų veikimo principas yra daug efektyvesnis vien žvelgiant iš paprasčiausių fizikos dėsnių perspektyvos. Pavyzdžiui, Altherma 3 siurblys pagamina 3 kartus daugiau energijos nei suvartoja, o įprasto dujų katilo naudingumas yra apie 0,85-0,9.

Šilumos siurbliai, bent jau modernūs, nėra itin garsiai veikiantys. Jie neturėtų trikdyti rimties buityje ir leis mėgautis įprasta kasdiene veikla, be didelių trikdžių. Modernūs siurbliai jau valdomi nebe tik distancinio pultelio, bet ir išmaniosios programėlės pagalba. Vienas mygtuko paspaudimas ir visas mikroklimatas gali keistis iš esmės arba labai subtiliai, priklausomai nuo poreikių.

Kas yra Daikin Altherma oras-vanduo šilumos siurbliai?

Daikin Altherma oro kondicionieriai arba oras-vanduo šilumos siurbliai – tai itin pažangi, lengvai prie poreikių prisitaikanti bei energetiškai efektyvi namų šildymo ir oro vėsinimo sistema. Ji ima šilumą iš lauke esančio oro, ją pasisavina ir naudoja oro, esančio patalpose, šildymui, taip paskirstydama šilumą po visus namus. Sistemos šerdis yra oras-vanduo šilumos siurblys, kuris veikia tuo principu, kad ima oro šilumą ir naudoja ją vandens šildymui. Dėl to, Daikin Altherma 3 H HT gali būti derinamas su beveik bet kokia esama šildymo sistema (radiatorine, grindine ir kt.).

Tai – aplinkai labiau draugiškas mikroklimato valdymo sprendimas, bent jau lyginant su kieto kuro katilais. Apskritai, Daikin Altherma kondicionieriai išsiskiria savo našumu, technologinėmis inovacijomis bei itin taupiu veikimu. Viskas, pradedant vidinių mazgų išplanavimą, baigiant kondicionavimo procesui naudojamą naujos kartos R-32, energiją taupantį šaltnešį, išskiriantį mažiau CO2, yra skirta tam, kad suteiktų daug daugiau naudos su žymiai mažiau taršos. Visa tai galbūt ir skamba gražiai, tačiau ar tvarumas tikrai naudingas vartotojams, jeigu tos technologijos visiškai neefektyvios ir tik padidina išlaidas? Laimei, Daikin Altherma 3 H HT tikrai nėra tik taupus bei mažataršis įrenginys. Jis pasižymi vienais iš didžiausių efektyvumo įvertinimų visoje rinkoje.

Kodėl verta rinktis būtent Daikin Altherma 3 H HT?

Būtent įrangos našumas turbūt ir būtų išskiriamas, kaip svarbiausias faktorius. Efektyvumo koeficientas, kaip jau minėjome, yra 3, todėl retas įrenginys galėtų pasigirti analogišku arba didesniu efektyvumu.

Šią sistemą taip pat verta rinktis dėl kitų, itin svarbių savybių. Visų pirma reikėtų išskirti visapusišką komfortą naudotojams. Daikin Altherma kondicionieriai ir pats šilumos siurblys veikia ganėtinai tyliai. Įprastu darbo rėžimu jo skleidžiamas garso lygis identiškas tam, kurį girdite bibliotekoje ir tylesnis už paukščių čiulbėjimą. Tai reiškia, kad būdami namuose, ilsėdamiesi, atlikdami namų ruošos darbus ar dirbdami nuotoliniu būdu tikrai nejausite trukdymo ar diskomforto. Tai – labai svarbu kasdieniam naudojimui ir to negali pasiūlyti dauguma konkurentų. Altherma 3 oras-vanduo sistemos su integruotais boileriais gali pastoviai palaikyti net iki 80 laipsnių temperatūros vandenį, kad namuose būtų šilta, o ir karšto vandens niekada nepritrūktų. Šis siurblys lengvai komponuojamas su kone bet kuria šildymo sistema, todėl nereikia nieko perdarinėti ar ruošti specialiai Altherma 3 H HT.

Pats siurblys turi labai išmanų integruotą autonominio valdymo modulį, todėl gali nuolat veikti optimaliausiu rėžimu, taupydamas energiją bei tuo pačiu siūlydamas maksimalų vėsinimą ar šildymą. Pakeiskite seną boilerį Daikin Altherma 3 H HT siurbliu ir išspręskite visus vandens bei patalpų šildymo galvos skausmus vienu kartu. Renkantis kitą šildymo sistemą gali reikėti pirkti ir katilą, ir boilerį atskirai, o čia galite vienoje vietoje gauti abu.

Taip pat šį siurblį verta rinktis ir dėl bendros estetikos. Niekam nesinori, kad jis užimtų pernelyg daug vietos arba labai kristų į akis. Būtent šis Daikin gaminys pasižymi modernia bei subtilia estetika, todėl įsipaišo į daugumą interjerų, nekrenta į akis, užima mažiau nei pusę kvadratinio metro grindų ploto (kiek mažiau nei šaldytuvas). Na ir galiausiai – valdymas nuotoliniu būdu. Nereikia eiti prie pačio siurblio, keisti jo nustatymus rankiniu būdu ir panašiai vargti dėl to, kad padidinti temperatūrą ar paspartinti kondicionierių darbą. Vienas mygtuko paspaudimas per išmaniąją programėlę ir šilumos siurblys su Bluevolution technologija iš karto ims dirbti taip, kaip jums reikia.

Pats siurblys yra labai našus ir veiks net prie -28 laipsnių Celsijaus šalčio. Iš bet kurios pusės žiūrint, Daikin Altherma 3 H HT oro siurblys oras-vanduo yra toks pasirinkimas, kuris pasižymi universalumu, našumu ir ekonomiškumu. Tokie įrenginiai įrodo, kad komfortą galima suderinti su tvarumu bei aplinkos tausojimu.

Apibendrinimas

Viską apibendrinant reikėtų pasakyti, kad Daikin Altherma 3 yra tarp našiausių, pažangiausių ir mažiausiai taršių šilumos siurblių rinkoje. Jį sumontuoti galima ir į esamą šildymo sistemą, seną siurblį ar kitokio tipo katilą pakeitus šiuo. Sukombinavus jo veikimą su atsinaujinančios energijos šaltiniu (pvz., saulės elementais), galima gauti itin efektyvią sistemą namams. Altherma 3 veikia gana tyliai, nekrenta į akis, neužima daug vietos, visiškai netrukdo kasdienei buičiai. Už 1 kW suvartotos elektros energijos jis pagamina 4kW šilumos, o kadangi gali būti valdomas nuotoliniu būdu, tai beveik nereikalauja jokio dėmesio. Visa tai veda mus prie išvados, kad būtent šis siurblys yra tikrų tikriausias Nr.1 šių dienų rinkoje!