Industek Blogas

2021 06 01 Daikin Altherma 3 šilumos siurbliai oras-vanduo – viskas, ką reikia žinoti


Namų šildymui kiekvienas vartotojas turi aibę pasirinkimų. Kieto kuro, dujiniai ar skysto kuro katilai. Taip pat yra geoterminis šildymas, saulės energijos panaudojimas bei daugelis kitų, mažiau žinomų sprendimų. Tačiau jau eilę metų tarp populiariausių išlieka šilumos siurbliai oras–vanduo. Vienas iš populiariausių gaminių šioje kategorijoje – Daikin Altherma šilumos siurbliai oras–vanduo. Jau trečios kartos žematemperatūris šilumos siurblys savyje talpina daugybę inovacijų bei aukščiausius standartus atitinkančius ergonomikos sprendimus. Kodėl jis galėtų būti vertas jūsų dėmesio ir kokią naudą jums siūlo būtent Altherma 3?

Didžiausi privalumai

Daikin Altherma 3 žemos temperatūros šilumos siurbliai pasižymi daugybe įvairių privalumų.

Visų pirma, iš techninės pusės reikia paminėti ganėtinai lengvą sistemos sumontavimą. Lyginant su analogiškais oras-vanduo šilumos siurbliais iš kitų gamintojų, Altherma 3, ko gero yra vienas iš lengviausiai sumontuojamų sprendimų. Taip yra daugiausiai dėl to, kad jis užima gana nedaug vietos ir dėl to telpa beveik bet kurioje patalpoje. Jeigu lyginsime su geoterminio šildymo sprendimais ar dujiniais katilais, Altherma 3 taip pat gerokai lenkia juos montavimo paprastume.

Itin lengvas valdymas, kurį užtikrina naudotojui patogi programėlė bei lengvai suprantama naudotojo sąsaja – dar vienas privalumas. Visgi kiekvienam naudotojui ir namų ūkiui aktualiausia, neišvengiamai bus įspūdingas sistemos našumas. Daikin Altherma 3 šilumos siurbliai oras-vanduo puikiai veikia net tada, kai lauke termometro stulpeliai nukritę iki -25 laipsnių Celsijaus. Nepriklausomai nuo sezono, sistema, su Bluevolution technologijos pagalba, išlaiko stulbinančiai gerą – A+++ energijos efektyvumo laipsnį. Tai reiškia, kad šildymo išlaidos mažėja, tačiau komfortas namuose – ne.

Kalbant apie našumą, reikia paminėti, kad šis modelis taip pat yra gavęs prestižinį HP Keymark įvertinimą, kuris suteikiamas tik patiems geriausiems, produktyviausiems ir pažangiausiems šilumos siurbliams rinkoje. Mūsų jau minėta Bluevolution sistema yra bene pagrindinis, sumažėjusių energijos sąnaudų šaltinis. Ši technologija paremta modernesnio ir gerokai veiksmingesnio – R32 šaltnešio naudojimu sistemos viduje. Dėka jo, kompresorius siurblyje gali veikti daug efektyviau ir užtikrinti dar didesnį komfortą. Pats šaltnešis yra ekologiškas, gebantis iki 70% sumažinti išmetamo CO2 kiekį, lyginant su kitais namų ūkiais, kurie naudoja ne tokius taupius šildymo sprendimus.

Kodėl šilumos siurbliai oras-vanduo yra geras pasirinkimas?

Jeigu jau nagrinėjame Daikin Altherma 3 sistemos privalumus, turbūt daug kam natūraliai kyla klausimas – „Kodėl gi apskritai verta rinktis oras-vanduo, o ne kitokią šildymo sistemą?“. Iš tiesų, oras-vanduo sistema tikrai nėra vienintelis pasirinkimas. Tačiau dažnu atveju, kainos ir gaunamos naudos santykiu, jis yra geriausias. Privalumų ši sistema turi daug. Pasižiūrėkime į juos.

Trumpai ir apibendrintai galima pasakyti, kad oras-vanduo šildymo sistemos yra netaršios. Lyginant su kieto kuro katilais, kur pro kaminus nuolat į aplinką metami taršūs dūmai, oras-vanduo sistema meta gerokai mažiau CO2 ir teršia aplinką žymiai mažiau. Oras-vanduo sistemą lengva suderinti su namų ir vandens šildymu. Daikin Altherma 3 net gali būti komponuojamas kartu su boileriu, todėl gaunama dviguba nauda. Na ir galiausiai, šios sistemos (jeigu modernios) gali nemenkai sumažinti sąnaudas ir išlaidas už elektrą.

Modernūs šilumos siurbliai gali veikti net tuomet, kai lauke yra -25-28 laipsniai Celsijaus. Iš esmės, šis sprendimas yra energetiškai efektyvus pats iš savęs, nes jie ima šilumą iš aplinkos ir prideda šiek tiek elektros energijos, kad galėtų šildyti namus ir vandenį. Lyginant su įprastu boileriu, esant žemai temperatūrai, šilumos siurbliai veikia daug efektyviau. Tokia žinia yra labai svarbi Lietuvoje gyvenantiems žmonėms, kadangi vidutinė temperatūra Lietuvoje tėra 8 laipsniai Celsijaus.

Išmanus valdymas maksimaliam komfortui namuose

Didelė dalis ekonomiškumo ir sąnaudų mažinimo priklauso nuo to, koks patogus yra šildymo sistemos valdymas. Jeigu yra paprasta keisti rėžimus arba įjungti autonominį, algoritmo ir sensorių pagalba kintamą valdymą (kuris prisitaiko prie aplinkos, ieškodamas maksimalaus našumo mažiausiomis sąnaudomis), tuomet sistema tikrai teiks didesnę naudą jūsų namams. Būtent žemos temperatūros šilumos siurbliai oras-vanduo Daikin Altherma 3 pasižymi tokio tipo valdymu. Jie derinami kartu su išmaniesiems įrenginiams pritaikyta programėle.

Daikin Residential Controller – taip vadinasi aplikacija jūsų išmaniajam įrenginiui, su kuria galėsite intuityvių mygtukų arba net balso pagalba kontroliuoti mikroklimatą savo namuose. Po to, kai įsigijote ir sumontavote savo Altherma 3 oras-vanduo šilumos siurblį, laikas jį susieti su išmaniąja programėle. Susiejus galima Daikin Altherma siurblį valdyti rankiniu būdu, naudojant balso komandas ar su virtualaus programėlės asistento pagalba. Toks valdymo sprendimas leidžia išvengti to, kas iš tiesų yra bergždžias laiko švaistymas, vaikštant iki katilo ar pvz., radiatorių ir viską reguliuojant rankiniu būdu. Galite tiesiog gulėti lovoje arba sėdėti virtuvėje ir vos nusprendę padidinti šilumą arba šiek tiek atvėsinti patalpas, galite duoti analogišką komandą savo šilumos siurbliui vos keletu paspaudimų.

Daikin Residential Controller galite suderinti su išmaniaisiais namų asistentais – Amazon Alexa bei Google Assistant dar patogesniam valdymui. Pagal poreikį įmanoma gauti apžvalgą ir matyti, kaip šilumos siurbliai oras-vanduo veikė iš našumo bei energijos vartojimo perspektyvos. Kurkite ir sudarykite naujus autonominius veikimo režimus, kad siurblys įsijungtų priklausomai nuo laiko, temperatūrinių ar kitų sąlygų.

Viską apibendrinus – Daikin Altherma 3 valdymas yra patogus ir šiuolaikiškas. Remiantis tokio valdymo galimybėmis galima išmaniai valdyti mikroklimatą namuose!

Kodėl svarbu rinktis tvaresnį ir aplinkai draugiškesnį šildymo sprendimą?

Bendros Europos Sąjungos vertybės skatina visus šalių-narių gyventojus, kuomet galima, prioritetą teikti mažiau taršiems ir labiau aplinkai draugiškiems sprendimams buityje, darbe ar bet kur kitur. Skaičiuojama, kad Europoje prie šiltnamio efekto ir bendro CO2 emisijų kiekio labiausiai prisideda didmiesčių namų ūkiai. Lietuvoje miestuose gyvena ~70% žmonių, todėl kone kiekvienam žmogui galėtų būti aktualu rinktis mažiau taršų šildymo sprendimą. Sumažinus savo taršos pėdsaką, galima ne tik prisidėti prie bendros gerovės, tačiau tuo pačiu ir sumažinti savo išlaidas.

Daikin yra vieni iš lyderių gaminant aplinkai draugiškesnius, tačiau komforto namuose visiškai nemažinančius šildymo sprendimus. Šilumos siurblį Altherma 3 galima prijungti prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir net apie 80% energijos pasisemti būtent tokiu būdu, ženkliai sumažinant išlaidas elektrai.

INDUSTEK yra oficialus Daikin Europe atstovas. Drąsiai galėsime jums pasiūlyti tinkamiausius šilumos siurblius geriausiomis kainomis. Nešališkai patarsime dėl to, kuris sprendimas jūsų poreikius atitiks labiausiai. Didesnis efektyvumas ilguoju laikotarpiu, mažesnė tarša, paprastas valdymas. Visa tai yra didžiausi Altherma 3 oras-vanduo sistemos pliusai, dėl kurių jos įsigijimą verta apsvarstyti ir jums!