Industek Blogas

2021 05 04 Daikin rekuperatoriai – geriausias oro vėdinimo sprendimas?


Rekuperatoriai – oro vėdinimo sprendimas, kurio tikslas tiekti į patalpą gryną orą bei palaikyti oro cirkuliaciją, kad būtų įmanoma palaikyti optimalias sąlygas buvimui ir/ar darbui. Rekuperatoriai dažnai įrengiami biuro ar komercinėse patalpose. Daikin Industries – tarptautinė japonų korporacija, kuri oro vėdinimo ir kondicionavimo sprendimų gamyboje lyderiauja jau eilę dešimtmečių. Žinant šią statistiką galima tikrai teigti, kad jie, ko gero gamina geriausius arba vienus iš geriausių rekuperatorių rinkoje. Bet ar tikrai? Pasižiūrėkime į tai, kokie yra Daikin rekuperatoriai, kokie jų privalumai ir kokias naudas gautų verslas, įsirengęs būtent tokio tipo rekuperatorius. Pradėkime!

Daikin rekuperatoriai – išskirtinai patogus valdymas

Dabartiniais laikais, klientams rūpi ne tik išskirtiniai dizaino sprendimai ar įrangos pajėgumas, tačiau ir tai, kaip patogu valdyti. Ypač nuo tada, kai kone viskas tapo skaitmenizuota ir išmanu, valdymo patogumas tapo kone prioritetu Nr.1 daugelio vartotojų akyse. Kuomet rengiamas mikroklimato valdymo planas tam tikrose patalpose, labai svarbu užtikrinti tai, kad rekuperatoriaus veikimą būtų galima reguliuoti patogiai ir paprastai. Šioje srityje Daikin rekuperatoriai arba rekuperaciniai įrenginiai yra tikri lyderiai. 

Šio gamintojo rekuperatoriai Reddot apdovanojimą dar 2018 metais pelnė ne veltui. Galimybės juos suderinti su viso pastato mikroklimato valdymo sistema yra kone neribotos. Galima sakyti, jog pagal inovacijas valdymo srityje Daikin VAM serijos gaminiai tikrai išsiskiria iš kitų. Štai valdymo patogumo savybės:

●      Viskas sujungiama internetinėje erdvėje, naudojant specialų Daikin debesijos sprendimą Daikin Cloud Service;

●      Rekuperatorius lengvai susijungia su specialia, kaštus taupančia Daikin BMS (Pastato valdymo sistema), per kurią galima reguliuoti kone kiekvieną įrenginio funkciją;

●      Sistema derinasi prie aplinkos sąlygų tam, kad sureguliuotų režimus bei pasirinktų tą, kuris dabar yra efektyviausias ir sutaupytų daugiausiai energijos;

●      Galima kontroliuoti ventiliatorius ir šilumą tuo pačiu valdymo pultu;

●      Pats pultelis yra valdomas lietimu, inovatyvus, intuityvus ir maksimaliai pritaikytas patogiam naudojimui.

Kodėl apsimoka rinktis būtent šiuos rekuperatorius?

Juk rinkoje yra tikrai ne vienas gamintojas. Įvairiose prekybos vietose puikuojasi patys įvairiausi sieniniai ar mini rekuperatoriai, tad kodėl tiek Lietuvos, tiek Europos ir kitų pasaulio šalių vartotojai jau eilę metų labai palankiai vertina būtent Daikin gaminius?

 

Paslaptis, ko gero slypi tame, jog šis gamintojas didžiausią dėmesį skiria būtent inovacijoms ir siekiui sukurti moderniausius, didžiausią naudą teikiančius oro vėdinimo, kondicionavimo ir šildymo sprendimus. Dėl to kiekvienam potencialiam pirkėjui ir/ar biuro pastatų valdytojui būtų aktualu žinoti būtent šių sistemų privalumus. Štai dėl ko apsimoka rinktis būtent šiuos rekuperatorius:

●      Daikin rekuperatorius gali būti įliejamas į bendrą mikroklimato valdymo ekosistemą (Daikin total solution) ir taip užtikrinant centralizuotą (efektyvesnį) valdymą;

●      aukštas energetinis efektyvumas – tyrimų duomenimis Daikin gali rekuperuoti (susigrąžinti) net iki 92% šilumos, todėl sąskaitos sumažės labai žymiai;

●      dėka inovatyvaus dizaino ir technologiškai protingai pritaikyto veikimo principo nakties metu galima kone nemokamai vėdinti patalpas naudojant gaivų ir vėsų orą iš lauko;

●      yra daugybė funkcijų ir režimų, kurie pritaikyti optimizuoti oro gaivumą ir drėgmės lygį;

●      galima pritaikyti pačius įvairiausius oro filtrus, kad atitiktų aukščiausius kokybės standartus ir reikalavimus;

●      turi ErP (Energy-related-products) sertifikatą, todėl atitinka aukščiausius ekonomiškumo standartus pagal naujausius ES taikomus įvertinimus;

●      kokybiška oro ventiliacijos sistema, tiesiogiai gerina patalpoje esančių žmonių savijautą;

●      pakaitinės dalys gaminamos Europoje, o taip pat nestinga ir serviso centrų bei autorizuotų specialistų (Lietuvoje – INDUSTEK, UAB).

Daikin VAM rekuperatoriai – kokie yra modeliai?

Daikin VAM rekuperacinių įrenginių linija – gausi įvairaus galingumo ir tipo įrenginiais. Trumpai apžvelkime tuos VAM produktų linijos gaminius, kuriuos galėtumėte įsigyti savo patalpų mikroklimatui gerinti:

VAM 150FC – iki 150 m3/h, ventiliatorių galia 60W, o šildytuvo – 0,11kW, garso lygis nuo 20,5dBA

VAM 250FC - iki 1250 m3/h, ventiliatorių galia 60W, o šildytuvo – 0,079kW, garso lygis nuo 21dBA

VAM 350J – iki 350 m3/h, ventiliatorių galia 160W, o šildytuvo – 0,07kW, garso lygis nuo 29dBA

VAM 500J – iki 500 m3/h, ventiliatorių galia 160W, o šildytuvo – 0,113kW, garso lygis nuo 30,5dBA

VAM 650J – iki 650 m3/h, ventiliatorių galia 212W, o šildytuvo – 0,173kW, garso lygis nuo 31dBA

VAM 800J – iki 800 m3/h, ventiliatorių galia 420W, o šildytuvo – 0,212kW, garso lygis nuo 30,5dBA

VAM 1000J – iki 1000 m3/h, ventiliatorių galia 420W, o šildytuvo – 0,307kW, garso lygis nuo 32,5dBA

VAM 1500J – iki 1500 m3/h, ventiliatorių galia 840W, o šildytuvo – 0,384kW, garso lygis nuo 33,5dBA

VAM 2000J – iki 2000 m3/h, ventiliatorių galia 840W, o šildytuvo – 0,614kW, garso lygis nuo 36dBA

Kaip išsirinkti geriausią?

Kaip matote, VAM linijos modelio pavadinimas išduoda įrenginio našumą (kiek oro gali pakeisti per valandą), pvz., 350J modelis gali per valandą išjudinti 350 kubinių metrų oro.

Preliminariai geriausią pasirinkimą galima padaryti ir „ant popieriaus“, tačiau tiksliausią pasiūlymą namams gali pateikti specialistai bei inžinieriai. Na, o štai pavyzdžiui biuro patalpoms reikia atitikti tam tikrus standartus, todėl kartais reikia rinktis tai, ką nurodo reglamentas.

Preliminariai skaičiuojama, kad pvz., 200 kvadratinių metrų gyvenamosioms patalpoms reikėtų apie 320-360 m3/h oro apykaitos. Tai reiškia, kad įsigijimas rekuperatorius turėtų turėti apie 500m3/h maksimalų galingumą. Visgi tokių preliminarių paskaičiavimų negalima priimti pernelyg tiesiogiai ir reikėtų pasitarti su projektuotojais, kurie paruoštų oro vėdinimo sistemos planą su tinkamiausiu Daikin linijos gaminiu.

Kuo svarbi ventiliacija patalpose ir kodėl reikalingi rekuperatoriai?

Daug kas galvoja, jog geras oras pasiekiamas bet kada, vos tik pravėrus langą. Tačiau juk puikiai žinote, kad miesto erdvėse arba kur nors arti pramonės objektų, oro užterštumas yra gerokai didesnis nei norėtųsi. Pravėrus langą ne visada įmanoma įkvėpti šviežią ar gaivų oro gūsį. Na, o štai pavyzdžiui šaltuoju metų laiku praverti langą pavojinga, nes jis būna itin šaltas, padidėja ligų ir nemalonių pojūčių rizika.

Pasirinkus įsidiegti rekuperatorių galima beveik nebesibaiminti dėl oro kokybės ir jaustis užtikrintiems dėl komforto. Oro kokybei svarbiausi veiksniai yra: ventiliacija, energijos išsaugojimas, oro apdorojimas, drėgmės lygio palaikymas ir filtravimas.

Užtikrinus šiuos veiksnius į patalpas gali patekti gaivus ir šviežias oras, kuriuo saugu ir gera kvėpuoti. Jeigu nėra ventiliacijos, oras nusistovi ir tampa pernelyg drėgnas, atsiranda nemalonūs kvapai, nusistovi dulkės, kiti taršūs ir nemalonūs elementai. Jeigu norite, kad oro kokybė patalpose būtų gera, turite užtikrinti nuolatinę oro cirkuliaciją ir oro srauto iš lauko, padavimą. Rekuperacija yra bene patogiausias ir efektyviausias būdas gauti ir į patalpas paduoti gaivų orą. Didelėse erdvės, o ypač biurų ar komercinės paskirties patalpose šis sprendimas yra labai plačiai naudojamas. Jo dėka net ir uždariausiose erdvėse visuomet būna gaivu ir gera įkvėpti, o tai didina komfortą.