Naujienos

2021 02 15 IND-2296 KONTROLIUOJAMAS ATBULINIS VOŽTUVAS - BŪTINA VANDENTIEKIO ĮVADO APSAUGA


INDUSTEK pristato kontroliuojamą atbulinį vožtuvą IND-2296 - būtiną ir patikimą apsaugą vandentiekiui nuo galimo atgalinio srauto (panaudoto ir potencialiai užteršto vandens) patekimo į vandens tiekimo sistemą. Kartu kiekvienam vartotojui užtikrinamas tinkamo naudoti, kokybiško geriamo vandens tiekimas tiesiai iš čiaupo.

Kasmet daugėja gyventojų, kuriems centralizuotai tiekiamas geriamas vanduo, aštrėja problema - kaip išsaugoti vandens kokybę vandentiekio tinkluose nuo vandenvietės iki galutinio vartotojo. 

 

Individuali vandens įvado apsauga pagal LST EN1717

Standartas LST EN1717 reglamentuoja geriamo vandens tinklo apsaugą nuo galimo vandens užterštumo iš vartotojo pusės. Viena iš galimos taršos situacijų – atbulinis sifoninis tekėjimas. 

Tipinis atbulinio sifoninio tekėjimo pavyzdys pavaizduotas paveiksle: įvykus avarijai ar eilinių remonto darbų eigoje uždaromas ventilis ir dingsta slėgis visame vandentiekio stove, susidaro vakuumo efektas ir įvyksta sifonažas - potencialiai užterštas skystis vonioje įsiurbiamas į žemiau esančio buto vandentiekio čiaupą. 

Galiojanti standarto LST EN1717 redakcija reglamentuoja, kad dėl galimo pavojaus vandentiekio tinklui, apsauga turi būti numatyta kiekvienam vartotojui (butui) atskirai, t.y. bendras apsaugos prietaisas pastatui, yra laikomas nepakankamu. Vanduo, cirkuliuojantis standartinio gyvenamojo namo geriamojo vandens sistemoje, jei pastate ruošiamas buitinis karštas vanduo, yra laikomas 2-os pavojingumo kategorijos skysčiu. Pakankamas apsaugos prietaisas šiai skysčio kategorijai – kontroliuojamas atbulinis vožtuvas. 

IND-2296 EA tipo kontroliuojamas atbulinis vožtuvas, įrengiamas kiekviename daugiabučio namo vandens prieigos taške kaip standartinio vandens skaitiklio jungtis. Tai patikimas, paprastas ir greitas sprendimas!

 

Atbulinio vožtuvo efektyvus veikimas

Atbulinio vožtuvo veikimo principas grindžiamas tuo, kad jis leidžia vandeniui tekėti tik viena kryptimi. Atsiradus atbuliniam srautui, vožtuvas jo nepraleidžia, taip apsaugodamas vandentiekio tinklą nuo potencialiai užteršto vandens.

Veikimo efektyvumas turi būti nuolatos tikrinamas, kontroliuojamas. Tam vožtuvas IND- 2296 yra su specialiu kontrolės tašku, kurio pagalba paprasta patikrinti, ar vožtuvas vis dar patikimai atlieka savo funkcijas.

 

IND-2296 privalumai:

- Pagamintas iš sertifikuotų ir geriamam vandeniui tinkamų medžiagų (bešvinis lydinys).

- Pritaikomas ne tik naujai įrengiamose, bet ir esamose sistemose.

- Galimi įvairūs diametrai ir ilgiai.

- Integruotas kontrolės taškas.

- Užtikrinama vandens kokybė nuo vandenvietės iki vartotojo.

 

Daugiau informacijos bei parsisiųsti techninę specifikaciją galima čia.