Naujienos

2021 02 01 DAIKIN VRV5 – ATEITIES TECHNOLOGIJŲ PAGRINDAS


Nuo šių metų sausio 1d. įsigalioja energinio efektyvumo, atitinkančio A++ klasę, standartai naujai statomiems pastatams. Dalinamės apie DAIKIN VRV5 technologijas ir jų išaugusį populiarumą Lietuvos biuruose ir namuose. 

"DAIKIN dar kartą įrodė, kad yra nepralenkiamas šildymo ir kondicionavimo sistemų pasaulinis lyderis. DAIKIN investuoja į tvarią aplinką, taip atsiliepdamas į vis kintančius vartotojų poreikius. Toks tendencingas ir gerai apgalvotas DAIKIN žingsnis, be jokios abejonės, teisingas ir vertas pastangų. Tai ateities technologijų, kuomet nebus jokios anglies dvideginio emisijos į aplinką ir bus naudojamas tik reikiamas atsinaujinančios energijos kiekis, pagrindas. Matome, kad DAIKIN, vystydamas aplinką tausojančias inovacijas, nenustoja galvoti ir apie žmogų", - teigia INDUSTEK vadovas Vaidas Ragaišis.

VRV5 sistema – ekonominį naudingumą ir energinį efektyvumą užtikrinanti DAIKIN technologijų viršūnė. Kintamo šaltnešio tūrio kondicionavimo sistema grindžiama minimaliu energijos, reikalingos išlaikyti nustatytą temperatūrą, kiekiu, kuomet vienu metu gali būti vėsinamos ir šildomos skirtingus poreikius turinčios zonos. 

VRV pristatyta dar 1982 m., kuomet sistema buvo naudojama tik vėsinimui. Ilgainiui, realizavus šilumos atkūrimo technologiją, VRV sistema vienu metu galėjo ir šildyti, ir vėsinti, naudodama vieną išorinį įrenginį. Dėl didelių gabaritų ilgą laiką naudotas tik didžiuosiuose pramonės objektuose, DAIKIN VRV sprendimas ilgainiui ištobulėjo taip, kad tapo patrauklus ne tik mažuose komercijos, bet ir gyvenamojo sektoriaus objektuose. Tai universali priemonė šildymui, vėsinimui, ventiliacijai, karštam vandeniui išgauti, oro užuolaidoms valdyti, kurio naujausią ir ekonomiškai bei ekologiškai efektyvų variantą VRV5 pristatė DAIKIN 2020-iais metais, o šiemet jis jau jis jau papuolė tarp prizininkų Prancūzijos inovatyvių inžinerinių šildymo ir vėsinimo sprendimų asociacijos apdovanojimuose.

DAIKIN VRV5 sistemos ypatybės:

- Dėl R32 šaltnešio 70 % sumažėja anglies dvideginio išmetimas ir neigiamas poveikis aplinkai, nes mažėja pačio šaltnešio, reikalingo palaikyti sistemos darbą, kiekis. Šaltnešis atsinaujina, gali būti perpanaudojamas, o kadangi yra vienkomponentis, tai kur kas paprasčiau ir utilizuojamas.

- Aukščiausias galimas sezoninis efektyvumas, užtikrinamas pakartotiniu šilumos šaltinių panaudojimu, inverterio ir reversine šilumos siurblio technologijomis. 

- Sumažinami karšto ir šalto oro nuostoliai įrengiant užuolaidas.

- Vėsinimas galimas net iki -20°C, kas aktualu serverinėms ar panašios paskirties patalpoms bei šalyse, kur oro temperatūra siekia net 50°C karščio.

- Prie vieno išorinio įrenginio gali būti jungiamas reikiamas kiekis vidaus įrenginių, kurie apima pačius populiariausius ir vizualiai patraukliausius variantus. DAIKIN ir šį sykį nepamiršo apgalvoti stiliaus ir dizaino elementų bei užtikrinti tylų sistemos veikimą.

- Visa sistema naudoja vieną vamzdyną, o prireikus keičiama tik sugedusi sistemos dalis. Taip optimizuojamas servisas.

- Lengvai integruojami karšto vandens įrenginiai.

- Išmanieji jutikliai, nukreipiantys oro srautą nuo žmonių, išjungiantys įrenginius, kai patalpa tuščia ir pan., kas sumažina energijos kiekius ir galutinio vartotojo kaštus.

- Klimatas visame pastate kontroliuojamas išmaniąja programa, kuri gali būti integruojama ir valdoma kartu su apšvietimu, liftu ir kitais poreikiais.  

- Puikus sprendimas renovacijos projektuose pertvarkant jau egzistuojančią šildymo ir vėdinimo sistemą.

 

Sudomino, ar kilo klausimų? Susisiekime info@industek.lt