Oro kondicionieriai

Oro kondicionieriai nepastebimai gerina aplinkos kokybę. Karštomis vasaros dienomis oro kondicionieriai gelbėja nuo aukštos temperatūros, rudenį ir pavasarį – nuo ore tvyrančios drėgmės, o žiemą leidžia mėgautis kūnui malonia šiluma. XXI amžiuje kondicionierių naudojimas sparčiai plinta. Oro kondicionieriai pritaikomi pagal invividualius klientų ir kainos poreikius – jų namų, transporto priemonių orui vėsinti ar šildyti. Žinoma, oro kondicionavimas taip pat svarbus patalpose, kur kasdienis žmonių srautas ypač didelis: įmonėse, restoranuose ar prekybos centruose.

Kondicionieriai – tikslinga investicija

  • Dirbant gerai kondicionuojamose patalpose didėja produktyvumas.

Oro temperatūra stebėtinai daro įtaką darbuotojo rezultatams. Nekokybiškas oras darbo aplinkoje kelia diskomfortą, išblaško, trukdo susikoncentruoti ties paskirta užduotimi. Be to, per didelis karštis ar drėgmė greičiau sukelia nuovargį. Kondicionieriai vėsina orą, mažina jame esančią drėgmę, todėl darbuotojas jaučiasi patogiai ir greičiau susitelkia darbui.

  • Prisideda prie geresnės savijautos.

Kondicionieriai atlieka ne tik oro vėsinimo funkciją. Šie prietaisai gerina oro cirkuliaciją, kurios metu išsivalo ore tvyrančios dulkės, dūmai, mikroorganizmai ar bakterijos – tai ypač svarbu patalpose, kuriose renkasi daug žmonių. Švaresnis oras suteikia daugiau energijos bei gerina sveikatos būklę.

  • Mažiau triukšmo aplinkoje.

Įsivaizduokite, kad patalpos būtų vėdinamos tik atidarius langus. Automobilių, praeivių skleidžiamas triukšmas iškart plūstų į vidų kartu su vėsiu oru. Naujausi kondicionieriai veikia itin tyliai, todėl galima ramiai susikaupti darbui, užmigti ar užsiimti kita mėgstama veikla.

  • Įvairūs dydžiai ir patrauklus dizainas.

Naujausi oro kondicionieriai išsiskiria dailiomis formomis, kompaktiškumu. Klientas gali ne tik rinktis kondicionierių pagal techninius duomenis, bet ir derinti jį prie namų interjero. Na, o jeigu norisi, kad prietaisas liktų nepastebėtas – ne problema, nes šiuo metu prekiaujama ir visiškai paslepiamais įrenginiais. Tereikia atsižvelgti į gaminio matmenis ir rasti tinkamą vietą patalpose.

  • Galimybė šildyti ir sutaupyti.

Naujausi oro kondicionieriai gali tiek vėsinti, tiek šildyti pasirinktas erdves. Norint pasiekti geriausio vėsinimo ar šildymo rezultato, svarbu pritaikyti įrenginio galingumą pagal patalpų dydį. Taip pat, pirmą kartą montuojant kondicionierių, rekomenduojamą kreiptis į šios srities specialistą. Jis įvertins visus aspektus, būtinus ekonomiškiausiam rezultatui pasiekti – atsižvelgs į patalpų paskirtį, jose apsilankančių žmonių srautą bei kitus parametrus. Tinkamai įrengiami ir naudojami oro kondicionieriai gali sumažinti jūsų išlaidas. Palaikant tolygią kambario temperatūrą ilgalaikėje perspektyvoje pastebėsite skirtumą.

Oro kondicionieriai: įdomūs faktai apie šį išradimą

  • Manoma, kad senovės egiptiečiai pirmieji sukūrė ir pradėjo taikyti oro vėsinimo konceptą: jų namuose prie langų buvo kabinamos nendrės. Taip garuojantis vanduo gaivindavo pro langą patenkantį orą. Šis procesas suteikdavo orui daugiau drėgmės, o tai buvo labai naudinga Egipte, kur klimatas karštas ir sausas.
  • 1931-iais H.H. Schultz ir J.Q. Shermanpirmieji sukonstravo oro kondicionierius, statomus ant palangės, kurie buvo labiau pritaikyti individualiam vartotojui. Po metų prasidėjo platesnė prekyba įrenginiais, tačiau tokie oro kondicionieriai buvo prieinami tik pasiturintiems. Didelės vėsinimo sistemos kainavo nuo 10 000 iki 50 000 dolerių. Pritaikius valiutos vertės pokytį, šiandien kaina viršytų 100 000 dolerių sumą.
  • 1939-iais, prabangių automobilių prekės ženklas Packard pristatė pirmąją mašiną su oro kondicionieriumi. Tiesa, norint atsivėsinti, reikėdavo užgesinti mašinos variklį ir, atidarius automobilio gaubtą, atjungti kompresoriaus diržą.