Rekuperatoriai

Rekuperatoriai yra patalpų vėdinimo sistemos dalis su šilumos grąžinimu (rekuperacija). Tai nedideli, kompaktiški įrenginiai, suteikiantys daugiau komforto. Rekuperatoriai lengvai pritaikomi renovuojamuose būstuose, taip pat patalpose, kurios yra sandarios, neturi jokios vėdinimo sistemos. Įrengus rekuperatorių, Jūsų namuose atsiras kokybiška vėdinimo sistema su šilumogrąža – rekuperatorius padės sumažinti šilumos nuostolius ir šildymo sąnaudas iki minimumo.

Vėdinimas yra procesas, kuomet panaudotas oras yra pašalinamas iš patalpų ir pakeičiamas nauju, šviežiu lauko oru. Šio proceso metu oras filtruojamas, šildomas ar atvėsinamas ir nusausinamas. Pašalinami alergenai bei palaikoma tinkama oro drėgmė. Taip sukuriamas sveikas mikroklimatas Jums ir Jūsų šeimai. Rekuperatoriai dirba ypač tyliai bei užtikrina mažas elektros sąnaudas. Be to, juos paprasta eksploatuoti.

Rekuperatoriai

Rekuperacinių vėdinimo sistemų veikimo principai

Pagrindinis skirtumas, kuo rekuperatoriai skiriasi nuo įprastų vėdinimo sistemų yra tas, jog išeinantis iš patalpos oras vėdinimo proceso metu sušildo įeinantį orą iš lauko. Vyksta šilumos grąžinimas. Vadinasi, rekuperatoriai į gyvenamąsias patalpas teikia šviežią orą, pašildydami jį ištraukiamu, panaudotu oru iš sandarių patalpų: vonios, virtuvės, tambūro.

Kai oras patenka į rekuperatorių, pirmiausiai, jis praeina pro sistemos filtrus. Tuomet oras patenka į šilumokaitį, kuriame palieka savo šilumą, ir, galiausiai, pasišalina į lauką. Tuo pat metu šviežias, naujas oras yra įsiurbiamas iš lauko bei išvalomas oro filtre. Pašildytas šilumokaityje oras tiekiamas į gyvenamąsias patalpas – svetainę, miegamuosius ar vaikų kambarius.

Įprastai rekuperatoriai turi du pasiskirstymo kolektorius tiekiamam ir ištraukiamam orui. Oro ištraukimo metu į kolektorių suteka iš visų patalpų ištrauktas oras, kuris vienu metu keliauja iki rekuperatoriaus ir vėliau yra pašalinamas lauk. Taigi, rekuperacinė vėdinimo sistema garantuoja reikiamą oro apykaitą Jūsų namuose: iš lauko įeinantį orą filtruoja, taip pat teikia šviežią, pašildytą ir išvalytą orą į patalpas.

Šilumos grąžinimo koeficientas

Šilumos atgavimo koeficientas yra svarbiausias rekuperatoriaus kokybės rodiklis. Jis parodo, kokią šilumos dalį atgauna rekuperatoriai. Šiluma susigrąžinama, kai ventiliatoriaus siurbiamas oras iš patalpos perduoda dalį savo šilumos šilumokaičio plokštelėms. Vėliau šios plokštelės šiluminę energiją atiduoda orui, keliaujančiam iš lauko.

Šilumos atgavimo koeficientas priklauso nuo rekuperatoriaus našumo, nes kuo didesnis oro kiekis paduodamas į patalpas, tuo mažiau šiluminės energijos jis pasiima. Taip pat svarbi oro temperatūros patalpoje ir lauke dinamika – kuo temperatūrų skirtumas didesnis, tuo mažesnis šilumos grąžinimo koeficientas. Oro santykinė drėgmė taip pat turi įtakos. Žiemą dėl kondensato atsiradimo galimas ryškus šilumos atgavimo koeficiento sumažėjimas.

Rekuperatoriai Daikin - kokie sistemų privalumai?

Nuo 1998 metų UAB „Industek“ sėkmingai atstovauja aukšto lygio Daikin produktus. Japoniški rekuperatoriai Daikin – tai energiją taupantis vėdinimas kartu su vidaus šildymo, vėsinimo bei drėgmės rekuperacija. Šie rekuperatoriai yra idealus sprendimas parduotuvėms, restoranams ir ofisams, nes jie itin lengvai eksploatuojami: išsaugoma maksimali grindų erdvė baldams, dekoracijomis, matavimosi kabinoms bei kitiems būtiniems elementams.

Daikin rekuperatoriai garantuoja mažesnes energijos sąnaudas, nemokamą vėsinimą, kai lauko temperatūra yra žemesnė už vidaus temperatūrą, pavyzdžiui, nakties metu. Mūsų siūlomi rekuperatoriai gali būti naudojami tiek atskirai, tiek integruoti į bendrą VRV sistemą. Jiems nereikia išleidimo vamzdžių. Pagal individualius Jūsų poreikius, parinksime tinkamiausią rekuperatoriaus modelį.