Geoterminis šildymas

Vienas moderniausių patalpų šildymo būdų yra geoterminis šildymas. Tai šiluminės energijos paėmimas iš gamtos – grunto, vandens ar oro – ir jos panaudojimas patalpoms šildyti. Tokiam šildymo būdui reikalingi šilumos siurbliai, kuriuos įprasta skirstyti pagal šiluminės energijos paėmimo būdą:

a) šilumos siurbliai gruntas-vanduo: šiluma, paimta iš grunto, galima šildyti vandenį, kuriuo šildomi namai;

b) šilumos siurbliai vanduo-vanduo: kolektorius ima šilumą iš vandens gręžinio;

c) geoterminio šildymo siurbliai oras-oras: šilumai paimti naudojama oro šiluma.

Šilumos siurbliai veikia naudodami elektrą, todėl ir šildymo sąskaitas mokate už jos suvartojimą. Pats geoterminis šildymas naudoja Žemėje besikaupiančią Saulės energiją, kuri visiškai nieko nekainuoja. Taigi, geoterminis šildymas tampa naudinga investicija, nes jį įsirengus galėsite džiaugtis mažomis šildymo sistemos eksploatacijos išlaidomis, nebereikės šokinėti aplink katilą ar rūpintis, kada prasideda šaltasis sezonas ir kada baigiasi, galiausiai, kuo šildysite namus.

Geoterminio šildymo veikimo principas

Geoterminio sildymo irengimas

 

Geoterminis šildymas yra šiluminės energijos mainai. Vykdant šiuos mainus, kai energija iš žemos temperatūros žemės aplinkos perduodama į aukštesnės temperatūros patalpas, naudojama elektros energija. Tačiau energijos prireikia palyginti mažai: 75% šiluminės energijos paimami iš žemės, kiti 25% pagaminami elektra.

Geoterminis šildymas neįmanomas be temperatūrų skirtumo. Šiluminė energija visada perduodama iš šiltos aplinkos į šaltą. Didžioji energijos dalis tenka medžiagos agregatinės būsenos keitimui, dar kitaip vadinamam kondensacija. Ji vyksta šilumos siurblyje garuojant šilumos agentui (freonui). Toliau šis geoterminis agentas yra stipriai ir staigiai suspaudžiamas kompresoriaus, tam jog, pakiltų agento temperatūra. Tuomet jau aukštoje temperatūroje iš žemės sugertą didelį energijos kiekį kondensuodamasis agentas atiduoda į patalpų šildymo ar karšto buitinio vandens paruošimo sistemą. Taip vyksta geoterminis patalpų šildymas.

Sistemos privalumai

Šilumos energijos perdavimas iš gamtos į patalpas turi daug privalumų. Geoterminis šildymas, jo sistema reikalauja beveik nulinės priežiūros, valdymas yra itin patogus, nėra gaisro pavojaus, dulkių. Lyginant su kieto kuro katilu, šis šildymo būdas yra pranašesnis, nes jam nereikalingas kaminas, namuose nejaučiamas dūmų kvapas. Taip pat nebereikia pirkti, sandėliuoti, džiovinti bei skaldyti malkų.

Sistemos atsiperkamumas

Daugumą žmonių gąsdina didelė geoterminio šildymo sistemos kaina. Norint įsirengti geoterminį šildymą būtinas pakankamas plotas vamzdynams pakloti horizontaliai. Jei sklypo plotas yra per mažas, patariama įsirengti gręžinius, į kuriuos vertikaliai įleistuose vamzdžiuose cirkuliuojantis skystis sušyla ir atneša šilumą iki šilumos siurblio.

Specialistai yra paskaičiavę, jog geoterminis šildymas visiškai atsiperka po 8-10 metų, tačiau atsipirkimo laiką galima gerokai sutrumpinti gerai apgalvojus šildymo sistemą ir integravus ją į namo projektą. Atsipirkimo laikui įtakos taip pat turi pastato šiluminės savybės, elektros energijos kainos ateityje. Šilumos siurbliams, kuriais vykdomas geoterminis šildymas, priklausomai nuo jų tipo, gamintojo bei tiekėjo taikoma nuo 2 iki 5 metų garantija.

 

Daikin šilumos siurbliai

 

UAB „Industek“ siūlo ypatingai aukštos kokybės japoniškus Daikin šilumos siurblius. Mūsų asortimentą sudaro oras-oras, oras-vanduo bei vanduo-vanduo šilumos siurbliai, kurie naudoja geoterminę energiją. Daikin siurbliai užtikrina aukščiausią galimą sezoninį veikimo našumą, jog geoterminis šildymas būtų efektyvus. Jie greitai ir lengvai montuojami, pasižymi mažu įrenginio svoriu, kompaktiškumu. Ventiliatoriniai siurblių konvektoriai yra ypatingai tylūs.

Geoterminis šildymas – tai modernus patalpų šildymas naudojant geoterminę energiją. Per tam tikrą laiką atsiperkanti vienkartinė investicija užtikrins komfortą Jūsų namuose ilgam. Rinkitės kokybiškus įrenginius ir Jums daugiau nebereiks sukti galvos, kaip apgaubti savo namus jaukia šiluma.